Blog

Prihlásenie Registrácia Môj účet Pravidlá blogovania

  Strana 1

  Blog
  Kardinál Burke: v Cirkvi je kultúra lži
  Kardinál Burke: v Cirkvi je kultúra lži

  Na https://www.christianitas.sk/aktualny-stav-cirkvi-alebo.../  bol 24.2.2021 uverejnený článok amerického kardinála Raymonda L. Burkeho: Aktuálny stav Cirkvi alebo keď pracuje zmätok. Jedná sa o preklad článku, ktorý bol, nevedno kde, publikovaný. Je dlhý, týka sa viacerých tém, nie je jasné, komu je určený. Vyšiel na portály, ktorý často kritizuje súčasnú Cirkev a pápeža Františka.  

  Blog
  Obri - Nefilim III.
  Obri - Nefilim III.

  Predposledná časť článku opäť o trochu poodhaľuje tajomstvo Božích synov a obrov z knihy Genezis.

  Blog
  Boh s nami
  Boh s nami

  Ako sme si už všimli pred týždňom, druhé nedeľné čítanie je cez pôstne nedele nezvyčajne harmonizované s prvou lekciou. Do nej je na každú nedeľu chronologicky vybraná nejaká pasáž zo starozákonných dejín spásy. Druhá pôstna nedeľa v cyklu B nám tak ponúka rozprávanie o Abrahámovej obete svojho syna Izáka (Gn 22, 1-2. 9a. 10-13. 15-18). K nej bol zapasovaný úryvok z Pavlovho listu Rimanom.

  Blog
  O covide trochu inak
  O covide trochu inak

  Veľakrát v ostatných mesiacoch zaznelo, aký má pandemická situácia blahodarný vplyv na zlepšenie statusu vedcov v bežnej verejnej mienke a pri politickom rozhodovaní. To je skvelá správa. Len sa trošku z verejného diskurzu vytráca transcendentný rozmer.

  Strana 1