Blog

Prihlásenie Registrácia Môj účet Pravidlá blogovania

  Strana 1

  Blog
  Ruka v ruke
  Ruka v ruke

  Tak spolu idú a majú ísť obe línie snažiace sa o záchranu nenarodených detí a ochranu ich mamičiek pred možným poškodením fyzického i psychického zdravia následkom potratu - www.cenapotratu.sk   Nie, nie sú proti sebe, ale idú ruka v ruke popri sebe. Ak niekto popiera zásluhu obmedzenia zákona o potratoch ...

  Blog
  Keď sa ti na ceste unaví duša...
  Keď sa ti na ceste unaví duša...

  Ževraj duša váži 21 gramov. Hm, nemyslím si, že ju dokážeme odvážiť, ale som presvedčený o tom, že duša je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Zvyknú ju definovať ako sumár vôle, mysle a pocitov. Čo sa s nami deje, keď ideme cestou života a naše ciele sú v nedohľadne? Čo sa v nás odohráva, keď sú naše očakávania dlhodobo nesplnené? Keď Izraeliti putovali púšťou do zasľúbenej zeme, Biblia hovorí. „Potom išli od vrchu Hora cestou k Červenému moru, aby obišli zem Edomovu, a ľud ustával v duši na ceste“ (4M 21:4).

  Blog
  Ostrieľaní z Nitry škrtíme hazard už na celoštátnej úrovni.
  Ostrieľaní z Nitry škrtíme hazard už na celoštátnej úrovni.

  Povedomie o negatívnych dopadoch hazardu sa našťastie zlepšuje. Je známe, že patologické hráčstvo má zničujúci dôsledok na osobnosť hráča i jeho rodinu. Hranie hazardu už po niekoľkých epizódach spôsobuje nelátkovú závislosť podobnú drogovej - i s následným kriminálnym získavaním peňazí na hru. Takýchto hráčov je potrebné liečiť v špecializovaných zariadeniach, pričom náklady na ich liečbu a resocializáciu, často neúspešnú, musíme hradiť z daní.

  Blog
  ŠTÁT, PRÁVO A VEREJNOSŤ
  ŠTÁT, PRÁVO A VEREJNOSŤ

  Tieto tri oblasti vedia byť niekedy až radikálne protichodné. Štát predstavuje reálne existujúcu skupinu ľudí na určitom území a v určitom čase. Až história, či krátkodobá, alebo dlhodobá, štát ohodnocuje. Štát má právne základy a tieto sú aj vyjadrením morálnych zásad spoločnosti.

  Strana 1