Blog

Prihlásenie Registrácia Môj účet Pravidlá blogovania

  Strana 1

  Blog
  Vďaka za vieru, aj keď sa mi nechce veriť
  Vďaka za vieru, aj keď sa mi nechce veriť

  „Toto je môj milovaný Syn.“ Tak sa nám v túto nedeľu prihovára Boh Otec. No o milovaného syna ide aj v prvom čítaní, v ktorom si máme možnosť vypočuť jednu z najslávnejších statí Starého Zákona. Abrahám stojí pred dilemou medzi láskou k svojmu jednorodenému a poslušnosťou Bohu. Mnoho prvkov tejto drámy svojsky zachytáva aj liturgická stať zo Žalmu 116.

  Blog
  Prvá dáma šľachtenia viniča - Dorota Pospíšilová
  Prvá dáma šľachtenia viniča - Dorota Pospíšilová

  13.februára mala naša kráľovná vína 94 rokov, 2.2. mala meniny. Zo srdca jej želám ďalší tvorivý a radostný život. Zasvätila ho vínu, ňou vypestované sorty sú svetoznáme. Uskutočnila obdivuhodnú prácu pri krížení odrôd, za ktorú sme geniálnej jubilantke vďační.

  Blog
  Deň materinského jazyka
  Deň materinského jazyka

  21. február je Medzinárodným dňom materinského jazyka. Takto vyzerala moja prvá učebnica slovenského jazyka. Pokojne sa mohla používať dodnes. Nemuseli sme vyhádzať milióny na vymýšľanie nových a čoraz dúhovejších učebníc.

  Blog
  Slovák Jozef Murgaš - autor mobilu
  Slovák Jozef Murgaš - autor mobilu

  Kňaz Jozef Murgaš bol polyhistor - maliar, fyzik, vynálezca, zberateľ... Jeho chudobní rodičia žili v Tajove, nemali sedem rokov dieťa, otec vraj sľúbil, že ak sa im narodí, bude kňazom a postavia v záhrade kríž, ktorý tam doteraz stojí. Jozef išiel študovať za kňaza, vtedy to bolo jediné bezplatné štúdium. Neskôr v USA sa stal priekopníkom prvého vysielania bezdrôtovou telegrafiou. Prvý prenos ľudského hlasu "mobilom", realizoval vo Wilkes-Barre, v Pensylvánii (USA).

  Blog
  600 nových hybridov jazdí na benzín
  600 nových hybridov jazdí na benzín

  Najnovšia aférka s elektrickými autami pre slovenských policajtov ukazuje, kam vedie bruselské vynucovanie zelenej politiky. Autá sú super, len chúdence nemajú svoje nabíjacie hniezda. A tak si máčajú zobáčiky do benzínu. Na 100 km si cucnú aj 20 litrov.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.