Blog

Prihlásenie Registrácia Môj účet Pravidlá blogovania

  Strana 1

  Blog
  Briti o polícii: Čo sa podľa bývalých špičkových policajtov pokazilo v Británii
  Briti o polícii: Čo sa podľa bývalých špičkových policajtov pokazilo v Británii

  Každý deň je viac ako 500 neobjasnených vlámaní. Sotva viac ako jedno percento zaznamenaných znásilnení sa dostane pred súd. V krajine vládne pocit bezprávia a beztrestnosti a políciu zachvátila kríza. Na Metropolitnú políciu boli uvalené osobitné opatrenia. V rokoch 2010 až 2018 sa znížilo financovanie polície o 30 %, pričom sa stratilo 44 000 funkcií - policajtov a pomocného personálu. "To sú uniformovaní dôstojníci aj spravodajskí analytici". "Nehovoríme len o zamestnancoch v zázemí, ale aj o kritickom operačnom personáli. Spolu s nimi odišli aj stáročia skúseností. Stratili sme vzťahy vybudované s verejnosťou. Zatvorili sa stovky staníc. Najobľúbenejšou vecou, ktorú sme robili, boli bezpečnejšie susedské jednotky. To sme zahodili. To je chyba politikov, nie polície." Strážnici v zásahových tímoch Met zostávajú len "2 - 3 roky", kým sa posunú ďalej, na rozdiel od "10 - 12 rokov", keď on začínal svoju kariéru v 90. rokoch.  Premiérka Theresa Mayová ako ministerka vnútra zničila policajnú štruktúru" v oblasti kariéry a povyšovania. Napríklad policajti, ktorí majú ambíciu postúpiť do najvyšších hodností, už nemusia slúžiť v rôznych zložkách, kým si zabezpečia povýšenie. Na začiatku nie sú postupy náboru a preverovania také spoľahlivé ako kedysi," hovorí jeden z policajtov. Návštevy uchádzačov v domácnostiach sa teraz vykonávajú "externe a online". "Procesy preverovania policajtov sú slabé. Počet policajtov na jedného seržanta v Metropolitnej polícii od roku 2007 zvýšil o polovicu, zo štyroch na šesť. Keď ide o pochybenie, suspendovanie dôstojníkov je až poslednou možnosťou. Zavedenie nezávislých predsedov na pojednávaniach o policajných priestupkoch situáciu ešte zhoršilo. Predovšetkým je to obnovenie susedskej polície, na ktorú sa najčastejšie hľadí ako na zázračné riešenie. Počas Mayovej vlády bola zničená a je potrebné ju posilniť a obnoviť, pričom by ju mali podporiť ostrieľaní detektívi so skúsenosťami. Hamran s Mikulcom zaviedli kontroly na hraniciach. V polícii aj v tajných službách prebieha boj medzi smerákmi a prívržencami tejto vlády. Tento boj ovplyvňujú oligarchovia, taký Haščák vysúdil na európskom súde peniaze za nezákonné zadržanie.

  Blog
  Aký je rozdiel medzi lekárom a učiteľom? 1 500 eur
  Aký je rozdiel medzi lekárom a učiteľom? 1 500 eur

  V hlave mi trčí jedna veta z úst budúcich lekárov. Priniesol ju, ak si dobre pamätám, Štefan Hríb v ktoromsi dávnom komentári. S kolegami boli v Martine debatovať u medikov. Reč bola o stave krajiny, stave zdravotníctva, krízovej situácii... V tejto atmosfére ako leitmotív zaznievalo: „A čo nám dáte, aby sme ostali?“

  Blog
  Má Biblia skrytý kód?
  Má Biblia skrytý kód?

  “Celé Písmo pochádza od Boha a je užitočné na vyučovanie, na karhanie, na nápravu všetkého a na výchovu k tomu, čo je správne, aby bol Boží človek celkom spôsobilý, úplne vyzbrojený na každé dobré dielo.” - 2. Timotejovi 3:16, 17.

  Blog
  Spolky s čertom a zbrane pre Ukrajinu
  Spolky s čertom a zbrane pre Ukrajinu

  Väčšina obyvateľov formálne kresťanského a demokratického Slovenska si želá, aby vojnu na Ukrajine vyhralo Rusko. Protivládny protest s heslami „Za národ, za Boha, za Rusko“ viedli členovia SMERu exkomunistu Fica s nacionalistickým hnutím Republika. Poslanec Smeru Takáč povedal, že kvôli predčasným voľbám sa spoja aj „s čertom a diablom". Pápež František jasne povedal, že na spravodlivú obranu možno Ukrajine dodávať aj zbrane.

  Blog
  Kruh sa asi neuzavrie. Aj vďaka "konzervatívcom" v NR SR a vo vláde.
  Kruh sa asi neuzavrie. Aj vďaka "konzervatívcom" v NR SR a vo vláde.

  Vyšetrovania mnohých nespravodlivostí a deformácií trestnoprávneho charakteru (v podobe ekonomickej kriminality v kombinácii so zneužívaním právomocí) už prinieslo zopár výsledkov v podobe právoplatne aj neprávoplatne uložených trestov, niekoľkých prebiehajúcich súdnych konaní a celý rad obžalôb a obvinení. Podmienkou na pokračovanie procesu nastolenia spravodlivosti je garantovanie slobodného výkonu povinností OČTK na všetkých ich úrovniach.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.