Blog

Prihlásenie Registrácia Môj účet Pravidlá blogovania

  Strana 1

  Blog
  Človek v 10.týždni-dajme mu šancu!
  Človek v 10.týždni-dajme mu šancu!

  "Rozhodli by ste sa pri požiari zachrániť 100 embryí alebo 2-ročné dieťa?" bola jedna z reakcií v diskusii k nášmu prvému blogu. Život človeka je dnes predmetom neustálych a nekončiacich filozofických a politických debát. Ľudia sa hádajú či už a kedy môžeme hovoriť o osobe alebo ľudskej bytosti. Nevieme, možno ich to baví. Pravdou však ostáva, že každý deň sa nájde nielen v tejto krajine žena, ktorá sa v reálnom živote rozhoduje dobrovoľne svoje tehotenstvo ukončiť a nájde sa aj lekár-gynekológ, ktorý zákrok vykoná. Dali by ste aj vy žene v ťažkej životnej situácii filozofickú hádanku?

  Blog
  Komu vyhovuje kultúrna vojna?
  Komu vyhovuje kultúrna vojna?

  Anna Záborská (Kresťanská únia), verná svojej politickej vízii, aktívne vystúpila proti správe o sexuálnych a reprodukčných právach europoslanca Matića. Jej hlavný argument ani tak nie je, že správa je v rozpore s konzervatívnym videním sveta. Je skôr postavený na tom, čo môže a má robiť Európsky parlament a čo Národná rada Slovenskej republiky. Inými slovami, ak má niekto rozhodovať o vzniku nových sexuálnych a reprodukčných práv, tak to podľa Zmluvy o fungovaní EÚ má byť národný parlament a nie európske inštitúcie. Cieľom teda nie je nová kultúrna vojna, ale potvrdenie, že európsky projekt ctí pravidlá a ako taký má nádej na prežitie.

  Blog
  Slovenskí konzervatívci, predkonciloví pápeži a očkovanie
  Slovenskí konzervatívci, predkonciloví pápeži a očkovanie

  Viacerí slovenskí super pravoverne sa tváriaci veriaci a „katolícko-konzervatívne“ dezinformačné weby odmietajú očkovanie (nie len) proti pandémii Covid-19. Ich názory sa medzi našimi kresťanmi šíria viac než slová a postoje pápeža Františka, ktorý očkovanie a protikovidové opatrenia podporuje. Františka aj weby ako Gloria.tv, Svetlo sveta zdieľané Hlavnými správami, Christianitas a podobné kritizujú za údajný liberalizmus. Zaujímavé fakty o postoji „predkoncilových” pápežov k očkovaniu priniesol edičný riaditeľ Vatikánskych médií Andrea Tornielli.

  Strana 1