Blog

Prihlásenie Registrácia Môj účet Pravidlá blogovania

  Strana 1

  Blog
  Mirri, prosím Ťa, toto nie je stratégia
  Mirri, prosím Ťa, toto nie je stratégia

  Na Slovensku prevláda názor, že sme majstrami sveta v písaní strategických dokumentov a svetovými lúzrami v ich implementácii. Pravda je však taká, že zavedenie plánovaných stratégií nezažíva krach kvôli našej praktickej a manažérskej neschopnosti (aj keď...), ale najmä kvôli tomu, že v skutočnosti nejde o strategické dokumenty.

  Blog
  Teraz máme čas
  Teraz máme čas

  Epištola tohtoročnej druhej adventnej nedele je vzatá z Druhého Petrovho listu. Väčšina biblistov ho považuje za chronologicky jeden z najmladších, ak nie najmladší spis Nového zákona. Datácia jeho vzniku sa niektorými určuje až do začiatku 2. storočia. Ak by sme to prijali, tak boli jeho prvotnými adresátmi kresťania minimálne už druhej alebo tretej generácie. Nikto z nich sa tak nemohol naživo stretnúť už ani s Ježovými apoštolmi. Ich problémy sa oproti ich predchodcom posunuli iným smerom. Typickou črtou skoršej generácie bolo napríklad presvedčenie o skorom Ježišovom návrate na svet. Tí po nich už vedeli, že sa tak nestalo. A práve touto otázkou sa zaoberá aj náš úryvok.

  Blog
  Keď sa rúbe les... alebo krátka úvaha o postavení falošne pozitívnych osôb
  Keď sa rúbe les... alebo krátka úvaha o postavení falošne pozitívnych osôb

  V súvislosti s celoplošným testovaním formou antigénových testov sa vedie pomerne rozsiahla a častokrát i vášnivá diskusia o mnohých jeho aspektoch. Pomerne málo reflektovanou témou však ostáva postavenie pozitívne testovaných osôb. Ich izolácia je všeobecne vnímaná len ako malá daň za to, že dôjde k deklarovanému zlepšeniu epidemiologickej situácie. Občas v tejto súvislosti dokonca zaznieva výrok o lietajúcich trieskach pri rúbaní lesa. Je však vhodné na pozitívne testované osoby nazerať len ako na množinu osôb, ktorá od momentu oznámenia pozitívneho výsledku antigénového testu stráca obvykle priznané práva a má byť bez ďalších úvah pripravená priniesť obeť na oltár boja proti pandémii?

  Blog
  Diakon z mesta: Poučenia z FB
  Diakon z mesta: Poučenia z FB

  Pri prehliadaní stránok na facebooku som našiel na ruskej stránke Православные смеются😊 Pravoslávni sa smejú :-) tento text. Rozhodol som sa ho preložiť, pretože si myslím, že je vhodný do tejto doby aj pre nás katolíkov. Stačí si slovo pravoslávni zameniť za slovo katolíci, alebo jednoducho kresťania.

  Blog
  Očakávanie Vianoc spolu s deťmi
  Očakávanie Vianoc spolu s deťmi

  Advent je obdobie, ktoré nám dáva príležitosť upriamiť naše deti aj nás samých na prežitie času očakávania naplneného radosťou z príchodu výnimočného dieťaťa a žasnutím nad ním ako nad Darom. Tento Dar nám dáva Otec bez ohľadu na naše zásluhy.

  Blog
  Na obranu Patryka Jakiho
  Na obranu Patryka Jakiho

  V našich končinách neznámeho, no nielen vo svojej krajine, ale aj v Európskom parlamente určite jedného z najhlučnejších poslancov vôbec. Bez "srandy"

  Blog
  ...lebo viera
  ...lebo viera

  V tejto dobe pandémie a možnosti pracovať "z domu" je človek menej v práci. Sociálny kontakt je minimalizovaný. No predsa... pootvorené dvere je niekedy dobré pootvoriť.

  Strana 1