Blog

Prihlásenie Registrácia Môj účet Pravidlá blogovania

  Strana 1

  Blog
  Kde sú obhajcovia života?
  Kde sú obhajcovia života?

  Po vypočutí podcastu s Annou Záborskou som pochopil, že sa na ňu nemôžeme spoliehať pri prekladaní návrhu zákona, ktorý by zlepšoval potraty zrušením bezdôvodného zabíjania nenarodených detí. Táto ustráchanosť a snaha o takzvaný „mier“ je tiež dôvodom, že pro life hnutie ide od porážky k porážke. Cenu porážok poznáme. Plačeme vôbec nad tými tisíckami zabitých detí? Mali by sme! A robíme všetko čo sa dá? Myslím, že nerobíme. Pri Anne Záborskej ide zároveň o politickú chybu podobnú Hlinovej chybe s paktom s liberálmi. Je to nesmierna škoda a je mi to ľúto.

  Blog
  Môže byť muž vôbec gynekológom?
  Môže byť muž vôbec gynekológom?

  V diskusii o potratoch sa z rôznych strán opakuje argument o tom, že muži by vôbec nemali diskutovať o potratoch. Muž predsa nevie, čo to je byť tehotný a netýka sa to jeho tela, takže by mal držať hubu...

  Blog
  Keď sa z „Tradície“ stane „tradicionalizmus“
  Keď sa z „Tradície“ stane „tradicionalizmus“

  Aktuálna diskusia o spôsobe prijímania Eucharistie sa úzko dotýka aj istého prúdu v Katolíckej Cirkvi. Problém nespočíva ani tak v pluralite názorov vo vnútri cirkevného spoločenstva, ako v tom keď veci prejdú do extrémov. V tomto prípade vieru nahrádza ideológia, ktorá je žiaľ imúnna voči racionálnym argumentom. Tradicionalizmus je malým, no hlučným hlasom, zvlášť vo virtuálnom svete. A nielen preto je potrebné mu vzdorovať.

  Blog
  Dobrom na zlo
  Dobrom na zlo

  O čom by sa rozprávali Anton Neuwirth a Paul Young keby sa stretli? Čo majú spoločné ich knihy „Liečiť zlo láskou“ a „Chatrč“ a čo je podstatou ich posolstva? Dá sa na zlo odpovedať dobrom každý deň?

  Blog
  Panflet: Havran kašle zvysoka na konzervatívcov. Čarnogurský - Kuffa - Havran
  Panflet: Havran kašle zvysoka na konzervatívcov. Čarnogurský - Kuffa - Havran

  Havranovi prihorieva kôli trestnému stíhaniu za článok o Kuffovi. Ale to mu nebráni kašlať na konzervatívcov. Toto je ako kobercové bombardovanie konzervatívcov od progresívnych liberálov. Redaktori neskryte útočia na konzervatívcov podsúvajú im odpovede, ktoré konzervatívci nehovoria. Vyjadrujú sa o nich ako o občanoch druhej kategórie. Tomuto sa hovorí déjà vu s príchuťou návratu do komunizmu. Tiež všetko ćo urobili a povedali kresťania bolo komunistickými médiami prekrútené, zosmiešnené.

  Blog
  Arcibiskup a liberálny teológ o koncile, pápežovi a voľnej nedeli
  Arcibiskup a liberálny teológ o koncile, pápežovi a voľnej nedeli

  Zatvorené kostoly a podávanie prijímania na ruku pre korona-pandémiu spustilo ostrú kritiku niektorých konzervatívnych katolíkov voči biskupom. Viacerí redukujú posolstvo Jána Pavla II. len na boj proti potratom a lásku k Slovensku, a iné jeho časti ignorujú. Arcibiskup Vasiľ mal podnetnú diskusiu s liberálnym teológom Prostredníkom o pápežovi a koncile. Liberálny teológ Havran straší, že kresťania chcú zo Slovenska spraviť farskú republiku. Arcibiskup Bezák naznačil, že kresťania by mali rezignovať na politické presadzovanie voľnej nedele.

  Strana 1