Blog

Prihlásenie Registrácia Môj účet Pravidlá blogovania

  Strana 1

  Blog
  Dumky o slovenských dejinách
  Dumky o slovenských dejinách

  V novej sérii článkov by som sa chcel venovať reflexii niektorých vybraných problémov našich národných dejín, ktoré sú dôležité pre poznanie našej identity.

  Blog
  Protirečí si Biblia v skutočnosti?
  Protirečí si Biblia v skutočnosti?

  Mnohí často obviňujú Bibliu z toho, že si protirečí. Tí, ktorí vyslovujú toto obvinenie, obyčajne Bibliu ani osobne nečítali alebo iba opakujú to, čo počuli od iných bez toho, aby si to sami overili. Niektorí však našli niečo, čo sa im javí ako skutočné rozpory, a znepokojuje ich to!

  Blog
  Preskúmajme učenie islamu
  Preskúmajme učenie islamu

  ISLAM je názov náboženstva, ktoré založil Mohamed na začiatku siedmeho storočia po Kristovi, čo z neho robí najmladšie svetové takzvané „veľké“ náboženstvo. Pojem islam znamená „rezignácia“ alebo „plné podriadenie sa“. Posvätnou knihou islamu je Korán. Skladá sa zo 114 súr alebo kapitol, ktoré majú veršové rozdelenia podobné Biblii, až na to, že tieto veršové rozdelenia nie sú vôbec jednotné, zatiaľ čo niektoré verzie veršové rozdelenie vôbec nemajú.

  Blog
  Od začiatku oznamujem koniec!
  Od začiatku oznamujem koniec!

  "Pamätajte na to a buďte odvážni, vezmite si to k srdcu, vy všetci previnilci! Pamätajte na dávne veci, že ja som Boh a nikto iný. Ja som Boh a nikto nie je ako ja. Od začiatku oznamujem koniec a oddávna to, čo sa ešte nestalo. Hovorím: ‚Moje rozhodnutie bude platiť, urobím všetko, čo chcem.’” - Izaiáš 46:8-10.

  Strana 1