Blog

Prihlásenie Registrácia Môj účet Pravidlá blogovania

  Strana 1

  Blog
  Otázky, ktoré by si mal z času na čas položiť každý
  Otázky, ktoré by si mal z času na čas položiť každý

  Spríjemnil som dnes niekomu deň? Čo robím pre svoju dušu? Tieto nasledujúce otázky ja osobne považujem za akýsi “test” zmysluplného, radostného a vyváženého života. Každý deň môže byť predsa odlišný od iných, hoci len v úplnej maličkosti. Nie všetky otázky má zmysel pýtať sa samého seba každý deň, ale je dôležité dodržiavať pravidelnosť.

  Blog
  Generácia Z: Krása nevídaná – Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava
  Generácia Z: Krása nevídaná – Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava

  Myslíš si, že zmeníš svet? A ty si myslíš, že urobíš dieru do sveta? Ja som ťa porodila, ja viem, čo je pre teba dobré. Veď život ťa naučí. Kým si pod mojou strechou, budeš dodržiavať moje pravidlá. Ty si nám nejaká tučnučká. Ty si nám nejaká chudučká. A ty čo neješ?! Čo toľko ješ? Vystri sa! Nehanbi sa. Čo sa predvádzaš?

  Blog
  Čo píšu anglický konzervatívci o Ukrajinskej kríze 1.
  Čo píšu anglický konzervatívci o Ukrajinskej kríze 1.

  Britské tanky sa vrátia do Nemecka, aby udržali rastúcu ruskú hrozbu na uzde. Anglicani sa zamerajú na odborníkov na kybernetiku a sociálne médiá; špecialistov na rozvoj nekonvenčných spôsobilostí určených na vedenie vojny a na operácie vedené pod prahom vojny. Británia tvrdí, že Vladimir Putin pripravuje bábkový režim na Ukrajine. Joe Biden pripravuje jednotky na odvrátenie ruskej invázie na Ukrajinu. USA a Spojené kráľovstvo zvažujú vyslanie ďalších "tisícov" vojakov do východnej Európy, aby čelili Rusku. Dodám len dve nasledujúce vety. Potrebu vojny pociťujú anglosasi, teda američani, angličani a kanaďani, kotrí sa obávajú zmeny vlády na Ukrajine, strašia že by bola proruská. Podľa sčítania v roku 2001 je na Ukrajine 17% etnických rusov, a 30% obyvateľov považuje ruštinu za svoj materinský jazyk.

  Blog
  Prečo? Why? Počemu? Warum?
  Prečo? Why? Počemu? Warum?

  Napadli mi otázky, na ktoré neviem dať odpoveď. Čím sa im viac venujem, tým viac cítim, že informácie o nich v našich médiách sú jednostranné a rozporuplné. Vládne tam cenzúra alebo autocenzúra?

  Blog
  Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 3.
  Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 3.

  Vládni spravodajcovia a poradcovia "nie sú nad zákonom", tvrdí predseda parlamentu po tvrdeniach, že rebelujúci poslanci boli "vydieraní. Štvrtá vakcína Covid nebude potrebná, tvrdí Spoločný výbor pre očkovanie a imunizáciu. Nemôžeme očkovať planétu každých šesť mesiacov, hovorí šéf Spoločného výboru pre očkovanie a imunizáciu. Odpor proti rúškam na stredných školách, keďže počet prípadov Covid sa znižuje. Dve tretiny ľudí, ktorí chytili omikrón, už mali Covid, zistila štúdia.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva