Marcela Bagínová

Marcela Bagínová

Som. Píšem. Učím. Učím sa. Hačkujem. Modlím sa. Občas sa hádam s Bohom. Občas mám veci na háku, i na háčiku. A hľadám cestu k Tomu, ktorý sám o sebe hovorí, že je Cestou, Pravdou a Životom

Strana 1

Blog
Rozprávka na Kráľovskú nedeľu
Rozprávka na Kráľovskú nedeľu

Prichádzajúc k deťom stále hľadám nové cesty, ako im podať Božie Slovo. Pýtam sa samej seba, čo by som chcela počuť na hodine, keby som bola dieťa. A môj vnútorný človek má po ruke vždy to zázračné slovo: „rozprávku.“ a možno aj rozprávku o Kráľovi (nielen pre - násť ročných, ale aj pre dospelákov). Nech sa páči.

Blog
Ulej! Na zdravie!
Ulej! Na zdravie!

Konečne sme sa stretli. Pri pohári vína. Pri prianiach všetkého dobrého a dokonca najlepšieho. Veď meniny treba osláviť. Tak prečo nie dnes.

Blog
O kaktusoch, ostňoch, milosti a svätom Pavlovi
O kaktusoch, ostňoch, milosti a svätom Pavlovi

Priznávam hneď na začiatku. Som nepriateľ pichliačov a ostňov. Neobľubujem ich na ružiach, ani na kaktusoch. No napriek tomu môžete v mojej zbierke nájsť minimálne dvadsať kaktusov. Sú skvelé. Až na to ich sťahovanie z misky do misky. Presádzanie ma jednoducho nebaví.

Blog
Boj o oheň
Boj o oheň

Občas sa trápim. Život nejde tak ako chcem. Riešim veci, ktoré nie sú v mojej moci. Nechám vojsť do srdca more urážok a v duchu si vravím: „Ako sa tento človek mohol takto ku mne správať, keď...“ Pokračujem vo svojich očakávaniach, no sú to len prázdne slová pôsobiace ako ozvena.... Som to jednoducho ja.

Blog
Bez - kalendárový svätý
Bez - kalendárový svätý

Na tvoj hrob padajú listy. Nie také, na ktoré sa dá písať. Iba obyčajné zo stromu. No napriek tomu, ma pohľad na ne privádza k listom z papiera. Veď nimi sa to všetko začalo Máme ich odložené. Teda mamina, a z času na čas, si ich číta, aby si....

Blog
Boh, ktorý nás z času na čas „vystraší“
Boh, ktorý nás z času na čas „vystraší“

S Božím Slovom máme dohodu. Občas sa v ňom „rýpem“ a ono mi to vracia. „Rýpe“ do mňa, usvedčuje, potešuje ale aj pomáha vydržať. V posledných mesiacoch je Biblia mojom priateľkou, a zdá sa mi, že vie o mne všetko. A nielen o mne... ale môžem spokojne povedať, že vie všetko o nás. Napríklad toto:

Strana 1