Peter Nevedel

Peter Nevedel

Pochádzam z Oravy, z dediny pod Babiou Horou. V r. 1912 z Krakowa vystúpil na vrchol B.Hory V.I Lenin, a preto tam mal osadený pamätník. O niekoľko desaťročí neskôr tam prichádza z Krakowa K. Wojtyla. Dnes tam nájdete jeho pamätník. Zaujímam sa o kultúru a ekonomiku. Moje heslo: Kde je cieľ, tam je vôľa!

Strana 1

Blog
Kauza: Kajúcnik, SIS, Starosta
Kauza: Kajúcnik, SIS, Starosta

Posledný vývoj udalostí, ktoré sa dejú v silových zložkách pripomína chaos. Vláda sa musí postaviť čelne k týmto problémom, inak jej to zlomí väz. Nesmie sa zopakovať, že nevinný občan, ktorý chráni verejný záujem ide do väzby!

Blog
Váž. predseda vlády Ing. E. Heger
Váž. predseda vlády Ing. E. Heger

V program. vyhlásení vlády sa vláda zaväzuje, že vytvorí post vládneho splnomocnenca na ochranu slobody náboženstva alebo viery pod Úradom vlády SR. Nedávny príbeh A.BIBI (foto), pakistanskej kresťanky, ktorej sa podarilo pomôcť je verejne známy.

Blog
Kultúrna suverenita Slovenska v 21.storočí
Kultúrna suverenita Slovenska v 21.storočí

Kultúrna suverenita predstavuje v prvom rade možnosť pestovať a rozvíjať svoju duchovnú identitu. Ako to možno dosiahnuť ? Kardinál Stefan Wyszyńsky poukazoval v tejto súvislosti na tri kľúčové slová: pravda, sloboda, láska.

Blog
Dap. C. Galiziová a Ján Kuciak       Malta a Slovensko
Dap. C. Galiziová a Ján Kuciak Malta a Slovensko

Pamätám si, keď média priniesli správu o vražde maltskej novinárky Daphne Caruanaovej Galiziovej, moje prvé myšlienky boli: To sa stalo určite v nejakom balkánskom štáte, to sa na Slovensku nemôže stať, nás sa to netýka. Niekoľko mesiacov neskôr sa svet dozvedel o vražde novinára J. Kuciaka a M. Kušnírovej, mne prešiel mráz po chrbte a uvedomil som si, že my sme ten "balkánsky štát."

Blog
MUDr. A.Neuwirth-Moje spomienky
MUDr. A.Neuwirth-Moje spomienky

Kdesi v pozadí stojí Prof.Tomislav Kolakovič, ktorý prišiel na Slovensko začiatkom jesene 1943. Za krátky čas pôsobenia zasial horčičné zrniečko, z ktorého vyrástlo dielo nepredstaviteľných rozmerov. Tento príbeh nemá v Európe obdobu.

Blog
Strhujúci príbeh Don J.Sobotu
Strhujúci príbeh Don J.Sobotu

Obdobie detstva a dospievania je kľúčové, ktoré nás najviac formuje a určuje našu budúcnosť. V tomto období sa neplánovane skrížili moje cesty s ľudmi z disentu. Don Sobota J.bol jedným z nich. Svojimi príbehmi sú títo ľudia navždy zapísaní v našich srdciach. V ťažkých časoch nás ťahali nahor.

Strana 1