Karol Vojtko

Karol Vojtko

Otec, manžel a muž, milujúci svoju rodinu a krajinu, ktorý chce byť najlepším vyjadrením toho, kým má byť, trochu lepším dnes, ako bol včera, vedomý si toho skadiaľ kam ide a posilňovaný slovom "...lebo, Ty si so mnou.".

  Strana 1

  Blog
  Smrť
  Smrť

  „Ľudský život sa napĺňa prostredníctvom mnohých úmrtí.“ (Sv. Bazil Veľký).

  Blog
  Slabosť
  Slabosť

  „Keď je bieda najväčšia, pomoc Božia najbližšia.“ (Slovenské príslovie).

  Blog
  Neháňte ľud môj
  Neháňte ľud môj

  „Nehaňte ľud môj... klebetárski posmievači!... Nehaňte ľud môj, slepí sudcovia!... Nehaňte ľud môj, ústa nečisté!...Nehaňte ľud môj! že je len malý, že nevládne celým svetom. Kde telo ducha k zemi nevalí, tam duch lieta ľahším letom...“. (Neháňte ľud môj, Andrej Sládkovič).

  Blog
  Horlivosť
  Horlivosť

  „Veď náš Boh je stravujúci oheň.“ (Hebr 12,29 SSV). „Alebo si myslíte, že Písmo nadarmo hovorí: ‚Takmer žiarlivo túži po nás Duch, ktorý v nás prebýva‘?“ (Jak 4,5 SSV).

  Blog
  Spravodlivosť pri kategorizácii slovenských nemocníc – reakcia z Brezna
  Spravodlivosť pri kategorizácii slovenských nemocníc – reakcia z Brezna

  „...veľa poplašných správ, naozaj veľa poplašných správ. Chcem občanov upokojiť a ubezpečiť žiadne zatváranie nemocníc, žiadne rušenie oddelení... To, že či ste jednička, dvojka alebo trojka je úplne irelevantné... My nejdeme rušiť to, čo funguje. My ideme rozvíjať to, čo nefunguje... Protivietor od tých, čo parazitujú na zdravotníctve tu bude... budeme vyvracať poplašné správy...“ (Eduard Heger, predseda vlády SR v Sobotných dialógoch RTVS 14.01.2023)

  Blog
  Štedrosť
  Štedrosť

  „Blaženejšie je dávať, ako prijímať.“ (Ježiš v Sk 20,35 SEB). „Ľudia nechápu, akým veľkým príjmom je štedrosť.“ (M.T. Cicero).

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.