Michal Považan

Michal Považan

Zaujímam sa o dejiny, politiku, formovanie mládeže. V súčasnosti pôsobím v Kolégiu Antona Neuwirtha. Som šťastný manžel, otec a syn.

  Strana 1

  Blog
  Som radikál
  Som radikál

  Včera som precitol. Vďaka tlačovej konferencii v mojej rodnej Banskej Bystrici som zistil, že som radikálny konzervatívec. Stačilo málo. Andrej Kiska nanovo zadefinoval, čo je umiernený konzervatívec a ja to teda nie som.

  Blog
  Volebný potenciál kresťanov
  Volebný potenciál kresťanov

  Slovensko je aspoň nominálne kresťanská krajina. To, že kresťania majú v politike výtlak sa ukazuje vždy pred voľbami. O ich hlasy sa uchádza skoro každý. Napriek tomu je zastúpenie kresťanov v parlamente v kríze so zlými vyhliadkami.

  Blog
  Nedotujme ideologicky angažovanú kultúru
  Nedotujme ideologicky angažovanú kultúru

  Dúhový Pride nedostal na rok 2019 štátnu dotáciu. Prečo ju však dostával? Dostal Národný pochod za život dotáciu? Nie. Ani nemal. Štát nesmie dotovať politické activity konkrétnych skupín. Ak nás naučil komunizmus niečo, tak aspoň toto.

  Blog
  Transparentnosť v kultúrno-etických a genderových otázkach
  Transparentnosť v kultúrno-etických a genderových otázkach

  Slovensko je svedkom rôznych dokumentov, ktoré prichádzajú z medzinárodných či európskych inštitúcií. Tieto dokumenty, najčastejšie rôzne manuály, stratégie, koncepcie, odporúčania, nie sú na prvý pohľad záväzné. Naše orgány sa však nimi často riadia ako ukážkami dobrej praxe či návodmi na ich vlastné rozhodnutia. Takýmto spôsobom sa do správy vecí verejných na Slovensku dostávajú politiky, ktoré neboli riadne občanmi Slovenska pripomienkované, vlastne o mnohých z nich málokto tušil v procese ich prípravy. Odrazu sú tu a mnohí úradníci sa na ne odvolávajú. Toto je najvypuklejšie v kultúrno-etických otázkach ochrany rodiny, života, dôstojnosti človeka, zjednodušene v otázkach genderu.

  Blog
  Život, rodina, vlasť a my
  Život, rodina, vlasť a my

  Keď som pred pár dňami diskutoval na Bratislavských hanusových dňoch, pýtal som sa sám seba v čom som iný ako ostatní kresťanskí kandidáti? Prečo by som mal dostať čo len jeden hlas?

  Blog
  Slovensko v ideologickej pasci
  Slovensko v ideologickej pasci

  Slovensko má skúsenosť s dvomi totalitnými ideológiami: komunizmom a fašizmom. Zákaz ideologickej indoktrinácie, vymývania mozgov na školách je posvätná hodnota. Dnes, keď sa bojuje s pravicovým extrémizmom, ideológia genderu sa toleruje a podporuje.

  Blog
  Na obranu pápeža Benedikta
  Na obranu pápeža Benedikta

  Stalo sa zvykom pre niektorých „teológov“ vytvoriť z pápeža Benedikta stelesnenie samotného zla. Dnes sa už neútočí iba na Benedikta XVI., ale zástupne na kresťanov a kresťanskú kultúru. Niet na to asi lepšej témy ako pedofília a sexuálne zneužívanie v cirkvi. Zo zločinu niektorých sa robí vina všetkých kresťanov.

  Strana 1