Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
30. apríl 2019

Slovensko v ideologickej pasci

Slovensko má skúsenosť s dvomi totalitnými ideológiami: komunizmom a fašizmom. Zákaz ideologickej indoktrinácie, vymývania mozgov na školách je posvätná hodnota. Dnes, keď sa bojuje s pravicovým extrémizmom, ideológia genderu sa toleruje a podporuje.
Slovensko v ideologickej pasci

Ústava Slovenskej republiky jasne definuje to, že Slovensko sa neviaže na žiadnu ideológiu. Táto skutočnosť je dlhodobo uhoľným kameňom nášho vzdelávacieho systému. Školy a učitelia si dávajú pozor, aby sprostredkúvali nestranné informácie. Slovensko tým preukazuje svoju schopnosť poučiť sa z komplikovanej histórie a uvedomenie si toho, že pre názorovú manipuláciu sú najľahším terčom deti a mladí ľudia. Aj vďaka tomuto prístupu Slovensko nečelí extrémistickej vlne medzi mladými na ľavici či pravici v takých rozmeroch ako v iných krajinách. Najnovším príkladom je Španielsko, kde ultraľavica aj ultrapravica získali po viac ako 10% hlasov vo voľbách.

Takto Slovensko dokázalo napriek mnohým problémom čeliť zvýšenej indoktrinácii mladých až do nedávnej minulosti. Žiaľ, zdá sa, že konsenzus zadržiavania extrému sa skončil. Kým ultrapravica je držaná v príslušných mantineloch a jej konaniu sa venuje všeobecná pozornosť, ultraľavica reprezentovaná presadzovaním nového chápania genderu ako skutočnosti nezávislej na biologickej podstate muža a ženy, dostáva priestor a podporu. Príkladom je správanie sa mainstreamových médií v uplynulých dňoch a zjavná neochota použiť princíp padni komu padni rovnako na ultrapravicu ako aj ultraľavicu.

Takéto správanie sa médií a elít spôsobuje eróziu nielen demokracie, ale hlavne dôvery ľudí v inštitúcie. Pre obranu ústavného poriadku a konsenzu v našej spoločnosti sa musíme spolu postaviť proti zlu ideológií, odkiaľkoľvek pochádzajú, zľava či sprava.

Hlas konzervatívnej pravice dnes musí zaznieť a dať vedieť ľavicovým a liberálnym kruhom, že nie je možné používať dvojaký meter. Ak majú byť schopní konzervatívci a liberáli spolupracovať, musia obe strany ctiť dosiahnutý konsenzus. Konsenzus možno zmeniť iba politickou cestou, nie prenikaním do škôl a indoktrináciou mladých.

 

Autor je nezávislým kandidátom vo voľbách do Európskeho parlamentu na kandidačnej listine KDH.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Na obranu pápeža Benedikta

Na obranu pápeža Benedikta

Stalo sa zvykom pre niektorých „teológov“ vytvoriť z pápeža Benedikta stelesnenie samotného zla. Dnes sa už neútočí iba na Benedikta XVI., ale zástupne na kresťanov a kresťanskú kultúru. Niet na to asi lepšej témy ako pedofília a sexuálne zneužívanie v cirkvi. Zo zločinu niektorých sa robí vina všetkých kresťanov.