Slovenská kultúrna vojna sa zostruje

Slovenská kultúrna vojna sa zostruje

„Progresívny teológ“ Jezný obvinil „katolícku kaviareň“ z vypestovania Kuffu a Chromíka, ktorý „po homosexuáloch, interrupciách, eutanázii a jablkách dženderu (...) vyfabulujú ďalší terč. Slobodné matky, odoberanie detí, rozvody...

Základný omyl článku pána Jezného je v tom, že Chromík s Kuffom si vymysleli gender, interupcie či eutanáziu. Tieto témy sem priniesli buď komunisti alebo súčasná ľavica. Kultúrny boj, ktorého pôvod vidí Jezný v katolíckej cirkvi, cirkev nevymyslela. Rovnako ako nevymyslela tieto témy. Témy vymyslela ľavica a kresťania a konzervatívci sa iba bránia. Ak teda chce pán Jezný niekoho obviňovať z rozdeľovania spoločnosti, tak sa musí pozrieť okolo seba, na svojich priateľov a aj do zrkadla.

Pán Jezný zamieňa príčinu a dôsledok: príčina rozdeľovania spoločnosti v kultúrnych otázkach je pretláčanie novej väčšinou spoločnosti odmietanej agendy genderu. Tých 101 poslancov Národnej rady sa nezjavilo z ničoho. Iba vyjadrili názor drvivej väčšiny spoločnosti. Tak, kto potom rozdeľuje národ? Tí, kto útočia, či tí, ktorí sa bránia? Liberálni ľavičiari či konzervatívni kresťania?

Je inak zaujímavé vidieť ako si pán Jezný mapuje kresťanských novinárov. Má ich evidentne spočítaných, číta ich, ukladá si ich výroky pre budúce použitie. Zaujímavý prístup od človeka, ktorý chce spájať a urovnať zákopy, ktoré čoraz viac delia našu spoločnosť.

Slovensko vyšlo z prezidentských volieb oslabené a rozdelenejšie ako kedykoľvek predtým. Je čas na hlbokú diskusiu. Zdá sa, že kresťania sú ale jediní, kto o tom uvažuje. Liberáli spúšťajú kanonádu. Už neostreľujú iba Kuffu s Chromíkom, ale namierili aj na omnoho stredovejších katolíkov.

Studený mier sa zrejme skončil.


Autor je nezávislým kandidátom vo voľbách do Európskeho parlamentu na kandidačnej listine KDH.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo