Ak chceme podporiť rodinu, podporme matky našich detí

Ak chceme podporiť rodinu, podporme matky našich detí

Počet detí v našich rodinách je neradostný. Slovensko vymiera a my stále diskutujme ako podporiť rodiny. Inšpirujme sa dobrými príkladmi: osloboďme od daní matky troch a viac detí a naviažme výšku dôchodku ženy aj na počet jej detí.

Demografická kríza naplno pustoší Slovensko. Jedni hovoria o príchode migantov, druhí o podpore rodín. Migranti veľmi nechodia a ani neexistuje konsenzus, že by chodiť mali a podpora rodín je iba symbolická.

To čo potrebujeme urobiť je postaviť rodinu s deťmi opäť na piedestál. Rodina s viac deťmi má byť podporovaný a uprednostňovaný ideál. Nemáme zbošťovať kariéru a úspech. Pre koho robíme kariéru keď sa nemáme s kým o naše úspechy podeliť?

Ženy matky nepotrebujú almužny, potrebujú ocenenie. Gesto zo strany štátu, že vníma ich obetu. Vníma hodnotu ich konania, keď sa vzdali mnohého preto, aby mali a vychovávali deti.

Pre inšpiráciu stačí ísť do susedných krajín: ženy s tromi a viac deťmi by už nikdy nemali platiť dane a ich dôchodok by mal odrážať skutočnosť, že vychovali pre spoločnosť dar najväčší – svoje deti.

Ak posunieme rodinu a ženy matky do stredu našich politík nestane sa zázrak a hneď sa nebude rodiť viac detí. Určite sa ale stane niečo iné – začneme si viac vážiť matky, viac o nich uvažovať, menej ich prehliadať a ulici a postupne budeme chcieť prijať viac detí vo svojich rodinách.

 

Autor je nezávislým kandidátom vo voľbách do Európskeho parlamentu na kandidačnej listine KDH.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo