Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
23. apríl 2019

Ak chceme podporiť rodinu, podporme matky našich detí

Počet detí v našich rodinách je neradostný. Slovensko vymiera a my stále diskutujme ako podporiť rodiny. Inšpirujme sa dobrými príkladmi: osloboďme od daní matky troch a viac detí a naviažme výšku dôchodku ženy aj na počet jej detí.
Ak chceme podporiť rodinu, podporme matky našich detí

Demografická kríza naplno pustoší Slovensko. Jedni hovoria o príchode migantov, druhí o podpore rodín. Migranti veľmi nechodia a ani neexistuje konsenzus, že by chodiť mali a podpora rodín je iba symbolická.

To čo potrebujeme urobiť je postaviť rodinu s deťmi opäť na piedestál. Rodina s viac deťmi má byť podporovaný a uprednostňovaný ideál. Nemáme zbošťovať kariéru a úspech. Pre koho robíme kariéru keď sa nemáme s kým o naše úspechy podeliť?

Ženy matky nepotrebujú almužny, potrebujú ocenenie. Gesto zo strany štátu, že vníma ich obetu. Vníma hodnotu ich konania, keď sa vzdali mnohého preto, aby mali a vychovávali deti.

Pre inšpiráciu stačí ísť do susedných krajín: ženy s tromi a viac deťmi by už nikdy nemali platiť dane a ich dôchodok by mal odrážať skutočnosť, že vychovali pre spoločnosť dar najväčší – svoje deti.

Ak posunieme rodinu a ženy matky do stredu našich politík nestane sa zázrak a hneď sa nebude rodiť viac detí. Určite sa ale stane niečo iné – začneme si viac vážiť matky, viac o nich uvažovať, menej ich prehliadať a ulici a postupne budeme chcieť prijať viac detí vo svojich rodinách.

 

Autor je nezávislým kandidátom vo voľbách do Európskeho parlamentu na kandidačnej listine KDH.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Slovenská kultúrna vojna sa zostruje

Slovenská kultúrna vojna sa zostruje

„Progresívny teológ“ Jezný obvinil „katolícku kaviareň“ z vypestovania Kuffu a Chromíka, ktorý „po homosexuáloch, interrupciách, eutanázii a jablkách dženderu (...) vyfabulujú ďalší terč. Slobodné matky, odoberanie detí, rozvody...

Blog
Lepší a tí horší

Lepší a tí horší

Je pár dní od Veľkonočnej nedele a o to väčší je dôvod na úvahu o momentoch zlyhania kresťanov, o tých lepších a horších, ktorí dielo dokonali.