Tomáš Golha

Tomáš Golha

Som manžel, otec troch detí a učiteľ na strednej umeleckej škole, kde vyučujem predmety späté s fotografiou a náboženskú výchovu. Milujem Boha, moju manželku a naše deti. Veľmi rád fotím svadby (tomasgolha.sk) a veľa čítam (na IG ako čítajúci ocko).

  Strana 1

  Blog
  Splnené novoročné predsavzatie.
  Splnené novoročné predsavzatie.

  Veľa už toho bolo povedaného a napísaného o novoročných predsavzatiach. O tom, ako nefungujú. Čo by sme mali robiť, aby fungovali. Návody na to, ako zaručene budú fungovať... Aj ja sa priznávam, že sa mi ešte nikdy nepodarilo nič dodržať. Až na rok 2020. Dal som si tri predsavzatia. Nič si na seba nekúpiť, viac cvičiť a nabehať sto kilometrov. 

  Blog
  Potrebujem vlastne omšu?
  Potrebujem vlastne omšu?

  Zmenilo sa niečo vo vašom živote tým, že sú zatvorené kostoly? “Áno zmenilo sa”,odpovedal som jej a ona sa mi snažila nahovoriť, že sa nič nezmenilo. Veď predsa k Bohu sa môžem modliť aj doma. Čo sa teda zmenilo a načo je dobré chodiť do kostola? Toto je moje zamyslenie sa nad touto otázkou.

  Blog
  Ako chcem prežiť distančné vzdelávanie
  Ako chcem prežiť distančné vzdelávanie

  Zostávame doma. Už po druhýkrát prechádzame na našej strednej škole na dištančné vzdelávanie. Nemám rád dištančné vzdelávanie. A nemám rád túto koronovú dobu. Mám pocit, akoby to vôbec nebola iba respiračná choroba, ale akoby to bola choroba, ktorá postihuje náš rozum a vnuká nám hnev a nervozitu. Ešte aj ten dážď tomu nepomáha.

  Blog
  O umytých oknách
  O umytých oknách

  Mám veľmi rád takú prácu, kde vidno výsledok. Prehadzovanie kopy piesku lopatou, pílenie dreva, kálanie dreva, zbíjanie vyvýšených záhonov, umývanie okien. Umývanie okien je pre mňa ešte akoby o niečo viac. Je to činnosť, ktorá je prepojená s duchovnom, podľa mňa.

  Blog
  O koncesionárskych poplatkoch
  O koncesionárskych poplatkoch

  Pred viac ako desiatimi rokmi som sa oženil a s mojou manželkou sme sa vtedy rozhodli, že budeme žiť bez televízie. Nechýba nám. Čím viac času sme bez televízora, tým viac sa utvrdzujem v tom, že to bolo dobré rozhodnutie. Zaujímavé je, že keď niekde poviem, že nemáme televízor, veľa ľudí mi povie, ako je nám dobre. Je nám dobre.

  Blog
  Koho to mám voliť, páni biskupi?
  Koho to mám voliť, páni biskupi?

  Už niekoľko rokov som z vedenia mojej Cirkvi na Slovensku veľmi zmätený a po vypočutí si dnešnej kázne biskupa Oroscha ešte viac. Moje doterajšie zmätenie spočívalo v tom, že som mal, a mám pocit, že je len jedno kritérium, ktoré hovorí, či som dobrý kresťan, alebo nie som a síce to, či bojujem proti potratom a proti LGBTI.

  Blog
  Obmedzme deťom čas strávený na mobile
  Obmedzme deťom čas strávený na mobile

  Keď čakám na vlak, deti sa hrajú na mobiloch, keď idem vo vlaku, deti sa hrajú na mobiloch, keď vystúpim z vlaku, nejaké deti, ktoré čakajú na vlak sa hrajú na mobiloch. Keď idem pre deti do školy, pred školou sedia ich starší spolužiaci a hrajú sa na mobiloch.

  Blog
  Čo sa snažím naučiť našich žiakov.
  Čo sa snažím naučiť našich žiakov.

  Je to ako so žiačkou, ktorú som pristihol, že na písomke odpisovala (videl som ako si z ťaháka čítala a následne to písala na papier) a ona sa so mnou hádala, že neodpisovala. Na nasledujúcej hodine na mňa dokonca zvýšila hlas, že ten ťahák nebol jej...

  Blog
  Môj zmenený deň
  Môj zmenený deň

  Zvykol som sa modlievať cestou do práce takým spôsobom, že kým kráčam odrecitujem jeden desiatok a kým čakám na vlak pridám k desiatku ešte osobnú modlitbu za niekoho. Dnes mi to ale nejde.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.