Terézia Rončáková

Terézia Rončáková

Vyštudovala žurnalistiku, ktorú vyučuje na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Pracovala v Katolíckych novinách a vo Vatikánskom rozhlase. Špecializuje sa na vzťah cirkvi a médií a na slovenskú štylistiku. Je členkou Spoločenstva Ladislava Hanusa.

  Strana 1

  Blog
  Film Corpus Christi: desať hviezdičiek z desiatich
  Film Corpus Christi: desať hviezdičiek z desiatich

  Film Corpus Christi (Boże Ciało) som si pozrela na podnet recenzie Evy Čobejovej. Už vyše týždňa žijem pod jeho mocným dojmom, ale nemala som potrebu k Evinej recenzii nič pridávať. Je presná. Zisťujem však, že v mojom okolí ona i film ušli pozornosti mnohých, preto predsa len ponúkam pár postrehov.

  Blog
  Robia médiá chyby?
  Robia médiá chyby?

  Na rečnícke otázky sa nepatrí odpovedať. Preto na ne neodpovedá, ale rovno nadväzuje knižka o jazykových prehreškoch špatiacich novinárske, ale aj rôzne iné texty.

  Blog
  Ani vy neviete, kto je Undsetová?
  Ani vy neviete, kto je Undsetová?

  Pred letom sme si s kamarátkami na jednom mamičkovskom fóre vymieňali knižné tipy. Ako „riadna šupa na tému materstva, manželstva, milosrdenstva, ľudskej sprostosti i veľkosti“ sa tam objavila akási Kristína Vavrincova.

  Blog
  Návod na nešťastie od rímskeho kňaza
  Návod na nešťastie od rímskeho kňaza (výber z blogov)

  Vo výkladoch náboženských kníhkupectiev sa objavila trochu divná farebná knižka: na zelenom pozadí sedí chlapík na konári a ľavou rukou si ho píli. Škľabí sa pritom ako kúlový macher z animovaného filmu: Ja viem, čo vy nie. A pod tým titulok „Úspešne nešťastní. O umení kaziť si život.“

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.