Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
15. marec 2019

Kuffovci budú na súde žalovať na toto pokolenie...

Keď sledujem postoje kresťanov k prezidentskému kandidátovi Františkovi Mikloškovi, natíska sa mi asociácia s jedným čítaním z tohto týždňa: Toto pokolenie je zlé pokolenie. Žiada znamenie, ale znamenie nedostane.
Kuffovci budú na súde žalovať na toto pokolenie...

Žiada mega kampaň, blesk z neba či čo, ale nič nedostane.

Kuffovci budú na súde žalovať na toto pokolenie, lebo oni na Harabinovo kázanie zahodili svoju povesť a spravili sebe aj pro-life hnutiu hanbu na celý život – a tu je niekto väčší ako Harabin.

Bezákovci budú na súde žalovať na toto pokolenie, lebo oni sa vrhli na akýsi náznak spirituality u progresívnej Zuzany z Arku – a tu je niekto väčší ako Čaputová.

O voličoch Šefčoviča nejdem ani hovoriť, lebo oni sa zosmiešnili drankaním akých-takých záruk niečoho, o čom by s Ferom vôbec nemuseli strácať reč.

Róbert Bezák sa v jednom rozhovore spýtal, čo také úžasné sa stalo od poslednej Mikloškovej kandidatúry, že by sme ho teraz mali voliť. Perfektne mu odpovedal Miroslav Lettrich: konkrétne pre arcibiskupa Bezáka urobil Mikloško toľko, že sa tu o tom škoda rozpisovať. A urobil to pre nás všetkých, pre cirkev, zasa raz zdvihol zástavu a prorocký hlas.

Harabinovi voliči bažia po buldozéri a archetypálnej mužnosti, a nevidia, že sú klamaní a zneužívaní. Nehovoriac o tom, že muža zdobí najprv pravda, vernosť a múdrosť, a až potom svaly. Apropo, keď sme už pri mužnosti, treba si prečítať Ledienfrostov geniálny opis sovy s chlpmi na nesprávnom mieste.

Inzercia

Nejdem ďalej nosiť drevo do lesa a opakovať, že tento zmätok vonkoncom nie je dôsledkom Mikloškovej (ne)kampane. Je našou vinou, hanbou, obžalobou.

Kufovci ma môžu za moje parafrázy upáliť; čaputovci si môžu zdroj mojej intertextovej inšpirácie aspoň spätne dohľadať u Lukáša (11, 29 – 32). Všetkým prajem závan Ducha!

 

Foto: web Evanjelickej metodistickej cirkvi v Kovačici (http://emckovacica.blogspot.com/2013/01/nahnevany-prorok-jonas-10.html)

Vyštudovala žurnalistiku, ktorú vyučuje na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Pracovala v Katolíckych novinách a vo Vatikánskom rozhlase. Špecializuje sa na vzťah cirkvi a médií a na slovenskú štylistiku. Je členkou Spoločenstva Ladislava Hanusa.

Odporúčame

Blog
Kresťania potrebujú jednotu

Kresťania potrebujú jednotu

Z dnešného evanjelia: „Keď teda prinášaš dar na oltár a tam si spomenieš, že tvoj brat má niečo proti tebe, nechaj svoj dar tam pred oltárom a choď sa najprv zmieriť so svojím bratom; až potom príď a obetuj svoj dar.“

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.