Pavol Martinický

Pavol Martinický

Som knihomoľ a turista. Pri mojej architektonickej a výtvarnej tvorbe hľadám krásu a harmóniu. Pri písaní a v politike usilujem hlavne o kultúrnosť, pravdu a spravodlivosť.

  Strana 1

  Blog
  Pomôže pápež František upratať Slovensko?
  Pomôže pápež František upratať Slovensko?

  Problémové sídlisko Lunik IX sa chystá na návštevu pápeža Františka aj veľkým upratovaním. Očakávané stretnutie pápeža s arcibiskupom Bezákom by mohlo „upratať“ aspoň niečo zo zla, čo spôobilo jeho kontroverzné odvolanie. Prispejú jeho slová aj k „upratovaniu“ slovenských neporiadkov v spoločensko-politickej sfére, v cirkvi, v oblasti práva, spravodlivosti a korupcie? To závisí aj od toho čo pápežovi o Slovensku prezradili jeho zdroje a informátori.

  Blog
  Kauza arcibiskupa Bezáka – fakty známe i neznáme
  Kauza arcibiskupa Bezáka – fakty známe i neznáme

  Po potvrdení návštevy pápeža Františka na Slovensku sa objavili aj želania a dohady či „rehabilituje“ kontroverzne odvolaného arcibiskupa Bezáka. Vyriešenie tejto kauzy, ktorá veľmi uškodila slovenskej cirkvi, by bolo skvelou správou. V diskusii k téme však dohady, emócie a obvinenia silno prevažujú nad faktami. Tu sú podstatné a zdokumentované fakty ku kauze a vyjadrenia cirkevných autorít.

  Blog
  Liberál Harabin proti ochrane života a demokracii
  Liberál Harabin proti ochrane života a demokracii

  JUDr. Harabin po návrate z dovolenky v Portugalsku, silno zasiahnutého agresívnym delta variantom koronavírusu, nedodržal predpísanú karanténu, odmietol test, riadi súd bez rúška a vyzýva k nedodržiavaniu protikovidových opatrení. Beztrestne. To ukazuje jeho aroganciu papaláša a bezohľadnosť k životu a zdraviu občanov, biedu slovenskej demokracie a justície, aj pomýlenosť všetkých kresťanov podporujúcich Harabina ďalších exkomunistov. A pripravuje 3. vlnu pandémie, ktorá s lockdownom môže priniesť aj zatvorené kostoly.

  Blog
  Putin opakuje po pápežoch, Pellegrini po komunistoch
  Putin opakuje po pápežoch, Pellegrini po komunistoch

  Na Slovensku z Covid-pandémie politicky najviac profituje Pellegrini, ktorého rodný SMER predchádzajúcich 12 rokov korupčným riadením devastoval zdravotníctvo. Spolu s Ficom, Harabinom, Kotlebovcami, dezinformačnými médiami a pomýlenými kresťanmi bojujú proti opatreniam proti šíreniu pandémie, vrátane očkovania, ktoré je najúčinnejšou ochranou pred smrtiacim Covidom. Slovensko patrí k najmenej zaočkovaným štátom Európy. Putinovo Rusko pri očkovaní opakuje to čo žiadali pápeži.

  Blog
  Slovenskí konzervatívci, predkonciloví pápeži a očkovanie
  Slovenskí konzervatívci, predkonciloví pápeži a očkovanie

  Viacerí slovenskí super pravoverne sa tváriaci veriaci a „katolícko-konzervatívne“ dezinformačné weby odmietajú očkovanie (nie len) proti pandémii Covid-19. Ich názory sa medzi našimi kresťanmi šíria viac než slová a postoje pápeža Františka, ktorý očkovanie a protikovidové opatrenia podporuje. Františka aj weby ako Gloria.tv, Svetlo sveta zdieľané Hlavnými správami, Christianitas a podobné kritizujú za údajný liberalizmus. Zaujímavé fakty o postoji „predkoncilových” pápežov k očkovaniu priniesol edičný riaditeľ Vatikánskych médií Andrea Tornielli.

  Blog
  Covid pandémia - slovenská vláda versus pápež František
  Covid pandémia - slovenská vláda versus pápež František

  Viacerí kresťanskí aktivisti a duchovní spolu s konšpiračnými médiami kritizovali vládu za opatrenia proti šíreniu pandémie, ktoré boli v súlade s tým, čo hovoril aj pápež a vatikánske inštitúcie. Pápež vyzýva aby ekonomická pomoc v súvislosti s pandémiou pomáhala hlavne slabým a chudobným. Vatikán v rámci konsolidácie financií znížil platy kardinálov. Slovenská vláda v rámci covid-pomoci dala milióny firmám čo sídlia v daňových rajoch.

  Blog
  Slovenskí katolíci proti očkovaniu, „heretici“ Glasa a Viglaš
  Slovenskí katolíci proti očkovaniu, „heretici“ Glasa a Viglaš

  Slovenskom sa spolu s novými mutáciami koronavírusu a rastúcim počtom mŕtvych šíri aj agitácia proti očkovaniu, ktoré je najlepším prostriedkom na zastavenie pandémie. Akútne je to rozhovor aktivistov Združenia slovenskí katolíci, kde sa „odborníci na očkovanie“ snažia dokázať, že očkovanie proti Covid-19 je v rozpore s kresťanskou morálkou, a Prof. MUDr. Glasa a kňaz a morálny teológ ThLic. Ján Viglaš sú vlastne heretici propagujúci potraty. Video má 17,9 tisíc zhliadnutí. Ako ovplyvní postoj k očkovaniu, KBS, pápežovi, vláde a cirkvi?

  Blog
  Zatvorené kostoly - Covid, komunizmus a sloboda cirkvi
  Zatvorené kostoly - Covid, komunizmus a sloboda cirkvi

  Keď pri prvej vlne korona-pandémie „nariadili“ podávať sv. prijímanie na ruku a zatvorili kostoly, niektorí „horlivci“ odsudzovali biskupov a tvrdili že je to prejav a dôkaz protikresťanského zamerania Matovičovej vládnej koalície. Ako dôkaz hovorili, že také niečo nespravili ani komunisti. Potom bojovali proti rúškam, s Kotlebom a exkomunistami Ficom a Harabinom protestovali proti opatreniam na zastavenie šírenia pandémie, čo odsúdil aj pápež. Podľa prieskumu z februára 2021 by tretina občanov volila Ficov SMER a Pellegriniho HLAS vychádzajúci zo SMERu.

  Blog
  Blahoslavený sudca, mučeník novinár
  Blahoslavený sudca, mučeník novinár

  Pápež František schválil dekrét o mučeníctve talianskeho sudcu R. A. Livatinu, zavraždeného mafiou. V blízkej dobe ho čaká blahorečenie. Slovenskú republiku od jej založenia JUDr. Mečiarom až po 12 rokov vlády JUDr. Fica ovládali v najvyšších štátnych funkciách pôsobiaci právnici, aktívne budujúci nespravodlivý korupčno-mafiánsky systém. Jeho očista začala až po nástupe súčasnej vlády, po vražde novinára Kuciaka 21. februára 2018. Ten je podobne ako sudca Livatino mučeníkom spravodlivosti.

  Blog
  Keď sa kňazi hádajú o nesplnených úlohách
  Keď sa kňazi hádajú o nesplnených úlohách

  Kňaz Radoslav Šaškovič uverejnil článok „O troch nesplnených domácich úlohách“ v roku „veľkých výziev“ 2020. O modlitbe v rodine, kresťansky sa tváriacich a cirkvi škodiacich dezinformačných weboch, a prijímaní Eucharistie. Na to kriticky a kontroverzne reagoval kňaz Štefan Mordel, ktorého text prevzal aj kresťanský dezinformačný web AzN. Za článkom jeden z diskutujúcich napísal „Dvaja kňazi sa žerú navzájom a to nie je dobré.“ Naozaj? Koľkí vedia rozlíšiť medzi tým ŽE polemizujú a AKO to robia?

  Strana 1