Pavol Martinický

Pavol Martinický

Som knihomoľ a turista. Pri mojej architektonickej a výtvarnej tvorbe hľadám krásu a harmóniu. Pri písaní a v politike usilujem hlavne o kultúrnosť, pravdu a spravodlivosť.

  Strana 1

  Blog
  Ako Cirkev a konzervatívci vláde Ficovho Smeru pomohli
  Ako Cirkev a konzervatívci vláde Ficovho Smeru pomohli

  Svoju 4. vládu na formálne kresťanskom Slovensku po predčasných voľbách 2023 utvoril korupčný SMER exkomunistu Fica so svojimi tradičnými partnemi. Čiže tí, ktorí majú hlavnú vinu za väčšinu súčasných problémov Slovenska. Pomohla im pandémia, krátka pamäť a iracionálna emocionálnosť Slovenska, chyby „antikorupčnej“ vlády. Aj rozhádanosť konzervatívcov a mlčanie Cirkvi k problémom a princípom ktoré sú podľa učenia pápežov v politike a riadení štátu najdôležitejšie.

  Blog
  Kňaz Mordel listom predsedovi KDH podporuje Ficov SMER
  Kňaz Mordel listom predsedovi KDH podporuje Ficov SMER

  Po parlamentných voľbách 2023 hrozí, že sa k moci znova dostane Ficov SMER a spol., čiže tí, ktorí majú hlavnú vinu za väčšinu súčasných problémov Slovenska. Výrazne im pomohli aj chyby kresťanov, rozhádaných konzervatívcov, a viacerí cirkevní predstaviteli konajúci v rozpore s tým, čo o politike hovoria pápeži. Malú šancu zabrániť ďalšej Ficovláde chce zmariť aj otvorený list kňaza Štefana Mordela predsedovi KDH Majerskému.

  Blog
  Potrebujú Slováci silný štát?
  Potrebujú Slováci silný štát?

  Podpredseda Kollárovej Rodiny Krajniak tvrdí, že najdôležitejší prvok konzervatívnej politiky je silný štát ktorý „sa dokáže brániť voči progresivizmu z Bruselu a nadnárodným korporáciám.“ Ľavičiar Pellegrini, šéf Hlasu vychádzajúceho zo Smeru, hlása že „Len silný štát pomôže ľuďom“. Tieto názory pomáhajú tomu, aby sa vrátila vláda „našich ľudí“ Ficovho Smeru. Aj preto, že takmer nikto sa nezamýšľa nad tým v čom, prečo a ako môže, má alebo nemá byť SR silným štátom, a komu a v čom pomôže.

  Blog
  Cirkev a politika, kňaz Ziolkovský k voľbám
  Cirkev a politika, kňaz Ziolkovský k voľbám

  Cirkev má demokratické právo a morálnu povinnosť vyjadrovať sa aj k spoločensko-politickým témam. Jej jednotliví členovia a predstavitelia to robia veľmi rôznym spôsobom. Niekedy múdro a užitočne, niektorí nerozumne, alebo aj v mene podpory vybraných „kresťansko-konzervatívnych“ hodnôt podporujú politikov, ktorí iné základné hodnoty obecného dobra a spravodlivosti hrubo porušujú. Zaujímavým príkladom sú aj vyjadrenia bývalého sekretára KBS Ziolkovského k blížiacim sa voľbám.

  Blog
  KDH, liberálne médiá a „autentickí“ kresťania
  KDH, liberálne médiá a „autentickí“ kresťania

  S presadzovaním kresťanských a konzervatívnych hodnôt v slovenskej politike je to aj po trojročnom pôsobení vraj najkresťanskejšej vládnej koalície dosť biedne, a volebné preferencie naznačujú že sa to ešte zhorší. Súvisí to aj so sedemročnou neúčasťou KDH v parlamente, a tým ako znova balansuje nad hranicou zvoliteľnosti. Hlavnou príčinou však nie je západný liberalizmus a mainsrtreamové médiá, ako tvrdia viacerí kresťania vrátane niektorých duchovných, ale vlastné chyby kresťanov a „konzervatívcov“.

  Blog
  V čom Putin Ukrajine pomohol a Rusom uškodil
  V čom Putin Ukrajine pomohol a Rusom uškodil

  Bezpečnostná rada OSN na žiadosť Ruska rokovala o „rusofóbii“. Podľa prieskumu Globsecu po 14 mesiacoch ruskej invázie viac ako polovica obyvateľov Slovenska verí ruskej interpretácii vojny proti Ukrajine. Tá hlása, že ju zavinil Západ a Ukrajinský národ, ktorý vlastne neexistuje, že Putin „špeciálnou operáciou“ koná na ochranu Rusov. Aj preto treba pripomenúť v čom vlastne Putin Ukrajincom pomohol, a Rusom uškodil.

  Blog
  Ako môžu konzervatívci a KDH zastaviť Fica
  Ako môžu konzervatívci a KDH zastaviť Fica

  “Najkresťanskejší“ parlament sa rozhádal, Hegerova vláda padla vlastnou vinou, a hrozí, že po predčasných voľbách sa Slovensko vráti pod vládu „našich ľudí“ Ficovho SMERu. Možno spolu s liberálmi a ex-Kotlebovcami. Preto je dôležitá otázka, ktorú nedávno nastolil Postoj - „ako chcú konzervatívci zastaviť Fica“. Odpovedali (ex)premiér Heger a (ex)minister Krajniak, ktorých „konzervativizmus“ je diskutabilný. Treba sa zamyslieť aj nad tým ako to konzervatívci vrátane KDH môžu spraviť, prečo sa im to nedarí, a ktorí z nich to aj naozaj chcú.

  Blog
  Sviečková manifestácia - o slobode, Cirkvi, NATO a ruskej agresii
  Sviečková manifestácia - o slobode, Cirkvi, NATO a ruskej agresii

  Aktuálne volebné preferencie, postoj mnohých na Slovensku k ruskej vojne na Ukrajine, aj prekáračky „konzervatívcov“ o Hegerových Demokratoch sú prejavom a dôsledkom toho, že väčšina nepozná, nechápe alebo ignoruje hlavnú myšlienku a hodnoty našej Sviečkovej manifestácie 25. marca 1988. Tá nebola o potratoch, ani o štátnej samostatnosti, ale o občianskej a náboženskej slobode. Bola opakom súčasných „mierových“ proruských manifestácii proti NATO. Bola hlasom tej časti Cirkvi, ktorá nechcela mlčať k závažným spoločensko-politickým skutočnostiam.

  Blog
  Čo je horšie – ruská vojna alebo turecké zemetrasenie?
  Čo je horšie – ruská vojna alebo turecké zemetrasenie?

  Zemetrasenie ktoré zasiahlo Turecko a Sýriu je najhoršie od roku 1939. Počet obetí už presiahol 40-tisíc. Fotografie a zábery zničených miest a domov len ťažko rozlíšiť od podobných záberov miest zničených ruskou inváziou na Ukrajine, v najhoršej európskej vojne od konca druhej svetovej. Aké sú dôležité rozdiely týchto tragédií, ktorá a v čom je horšia?

  Blog
  Rusi uniesli slovenského kňaza, pápež hovoril k diplomatom
  Rusi uniesli slovenského kňaza, pápež hovoril k diplomatom

  Ruskí okupanti na Ukrajine uniesli a mučili aj slovenského kňaza. Takéto konanie spolu s cieleným ničením infraštruktúry a civilných objektov je dôvodom, prečo pápež František 9. januára 2023 v príhovore k diplmatom akreditovaným pri Svätej stolici s citovaním Jána XXIII. povedal, že táto vojna je zločinom proti Bohu a proti samotnému ľudstvu.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.