Pavol Martinický

Pavol Martinický

Som knihomoľ a turista. Pri mojej architektonickej a výtvarnej tvorbe hľadám krásu a harmóniu. Pri písaní a v politike usilujem hlavne o kultúrnosť, pravdu a spravodlivosť.

  Strana 1

  Blog
  Hodnotový Kollár a SMER za Kuffu?
  Hodnotový Kollár a SMER za Kuffu?

  Kauza Kollárovej „pajcnutej“ diplomovky ohrozila jednotu „protikorupčnej“ vládnej koalície. Zviditeľnila pochybnú morálnu úroveň niektorých jej členov aj biedu slovenského školstva, ktoré sa napriek mnohým kvalitným učiteľom zdá byť podobne choré ako Justícia. „Autentickí“ kresťania, ktorí v mene hodnotovej politiky útočili na KDH a pomohli polygamnému Kollárovi do kresla šéfa parlamentu mlčia. V aktuálne najčítanejšom blogu na Postoji poslanec za SMER Podmanický kritizuje médiá, a chváli kňaza Kuffu, ktorý Kollára tiež podporil.

  Blog
  Slovenský hold Adolfovi Hitlerovi
  Slovenský hold Adolfovi Hitlerovi

  Snem Slovenskej republiky na slávnostnom zasadaní za účasti celej vlády vzdal hold Adolfovi Hitlerovi, „najväčšiemu štátnikovi a tvorcovi Novej Európy, z príležitosti Compiègnského prímeria“, ktoré spečatilo kapituláciu Francúzska po úspešnom útoku nacistického Nemecka. Aj s textom tohto Vyhlásenia z 26. júna 1940 takto pred 80 rokmi informoval denník Slovenská politika. Dokument - význam a súvislosti tejto udalosti.

  Blog
  Maďarská autonómia alebo na tankoch do Budapešti?
  Maďarská autonómia alebo na tankoch do Budapešti?

  Výzva Jána Slotu, šéfa vládnej SNS: „do Budapešti na tankoch!“ vošla do ponovembrových dejín Slovenska. Maďarské vojská od konca 1. svetovej vojny a vzniku ČSR 4 krát okupovali časti Slovenska. Teraz na 100. výročie podpísania Mierovej zmluvy v Trianone maďarský prezident aj premiér znova spochybnili južnú hranicu Slovenska. V Maďarsku slovenskú menšinu úspešne zlikvidovali, a pre maďarskú na Slovensku žiadajú autonómiu aj špeciálnu maďarskú diecézu.

  Blog
  Maďarský prezident proti Slovensku a západným spojencom
  Maďarský prezident proti Slovensku a západným spojencom

  Maďarský prezident János Áder na schôdzke Národného zhromaždenia 4. júna 2020 vyhlásil, že o Trianone sa pred 100 rokmi rozhodlo v kruhoch platených agentov, skorumpovaných expertov a politických dobrodruhov. Tým znevážil všetkých, ktorí usilovali o záchranu národnej existencie Slovákov a vznik ČSR vrátane Štefánika, aj predstaviteľov Francúzska, Británie, Talianska a USA, ktorí viedli Parížske mierové zmluvy po konci 1. svetovej vojny. Zároveň spochybnil národno-štátnu existenciu aj hranice Slovenska.

  Blog
  Ako Trianon zabezpečil hranice Slovenska
  Ako Trianon zabezpečil hranice Slovenska

  Národnú existenciu Slovenska zachránil vznik demokratickej Československej republiky 28. októbra 1918. O našu južnú hranicu sa bojovalo ešte aj po podpísaní Parížskej mierovej zmluvy, ktorá oficiálne ukončila 1. svetovú vojnu. Hranice Slovenska definitívne stanovila až Trianonská zmluva, ktorú podpísali pred 100 rokmi 4. júna 1920. Trianon však podnes niektorí spochybňujú, čo ohrozuje integritu Slovenska. Spravila to aj Viedenská arbitráž, v dôsledku ktorej mal vojnový Slovenský štát o 20 % menšie územie než súčasná SR.

  Blog
  Arcibiskup a liberálny teológ o koncile, pápežovi a voľnej nedeli
  Arcibiskup a liberálny teológ o koncile, pápežovi a voľnej nedeli

  Zatvorené kostoly a podávanie prijímania na ruku pre korona-pandémiu spustilo ostrú kritiku niektorých konzervatívnych katolíkov voči biskupom. Viacerí redukujú posolstvo Jána Pavla II. len na boj proti potratom a lásku k Slovensku, a iné jeho časti ignorujú. Arcibiskup Vasiľ mal podnetnú diskusiu s liberálnym teológom Prostredníkom o pápežovi a koncile. Liberálny teológ Havran straší, že kresťania chcú zo Slovenska spraviť farskú republiku. Arcibiskup Bezák naznačil, že kresťania by mali rezignovať na politické presadzovanie voľnej nedele.

  Blog
  Ján Pavol II. - tri výročia a reálne Slovensko
  Ján Pavol II. - tri výročia a reálne Slovensko

  Jedna z najvýznamnejších osobností Cirkvi i svetovej politiky konca 20. storočia - Ján Pavol II., má v týchto dňoch tri okrúhle výročia: 100 rokov od narodenia, 15 rokov od smrti, a 30 rokov od 22. apríla 1990, keď ako prvý pápež v dejinách navštívil Slovensko. Niektorí podnes pripomínajú jeho slová o osobitnej úlohe Slovenska v Európe, ale takmer nikto sa nezamýšľa nad tým, v čom tá úloha spočíva, a ako ju plníme. Je pre nás Ján Pavol II. viac svätcom na uctievanie, alebo prorokom na praktické nasledovanie?

  Blog
  Koronavírus – Bill Gates, čínski komunisti, Ficov SMER a pomýlení kresťania
  Koronavírus – Bill Gates, čínski komunisti, Ficov SMER a pomýlení kresťania

  Podľa konšpirátorov koronavírus vyvinuli v laboratóriu. Bill Gates ho predpovedal. Čínski komunisti šírenie vírusu najprv utajovali, a teraz sa chvália ako dobre ho zvládli. Mnoho obyvateľov SR verí, že Čína nám pomáha viac ako EÚ. Ficovláda naň Slovensko pripravila zadlžovaním štátu a rozkrádaním zdravotníctva. Smerácky marxista Blaha útočí na mimovládne organizácie že nekonajú. Niektorí kresťania šíria jeho pamflety, iní tvrdia že kostoly sú zatvorené lebo Konferenciu biskupov riadi hygienik.

  Blog
  Katolícke noviny versus Slovenský štát a súčasná politika
  Katolícke noviny versus Slovenský štát a súčasná politika

  Názory a postoje väčšiny obyvateľov formálne kresťanského Slovenska na kultúrno sociálne a spoločensko-politické témy sa dosť líšia od učenia Katolíckej cirkvi. Viacerí kresťania z toho obviňujú hlavne liberálne médiá, ale málokto sa zamýšľa nad kvalitou katolíckych. Mnohovravné sú fakty o vzťahu Katolíckych novín k vojnovému Slovenskému štátu i súčasnej politike po 30 slobodných rokoch. a 27 rokoch štátnej samostatnosti Slovenska.

  Blog
  Kríž a meč, Čarnogurský a KDH
  Kríž a meč, Čarnogurský a KDH

  Zápas o podobu Cirkvi, štátu a kresťanskej politiky pokračuje. Najviac verejnej podpory cirkevných predstaviteľov v r. 2018-20 dostali politici vládnej koalície Ficovho SMERu, mečiarovec Harabin a Kotlebova ĽSNS. Pri jej „zasvätení“ krátko pred voľbami za asistencie kňazov vyhlásil Kotleba spojenie kríža a meča. Ján Čarnogurský, ktorý tiež agitoval proti KDH, teraz píše čo dobré KDH spravilo, ľutuije, že sa nedostalo do parlamentu, a navrhuje aby sa novým predsedom stal V. Palko.

  Strana 1