Pavol Martinický

Pavol Martinický

Som knihomoľ a turista. Pri mojej architektonickej a výtvarnej tvorbe hľadám krásu a harmóniu. Pri písaní a v politike usilujem hlavne o kultúrnosť, pravdu a spravodlivosť.

  Strana 1

  Blog
  Keď sa kňazi hádajú o nesplnených úlohách
  Keď sa kňazi hádajú o nesplnených úlohách

  Kňaz Radoslav Šaškovič uverejnil článok „O troch nesplnených domácich úlohách“ v roku „veľkých výziev“ 2020. O modlitbe v rodine, kresťansky sa tváriacich a cirkvi škodiacich dezinformačných weboch, a prijímaní Eucharistie. Na to kriticky a kontroverzne reagoval kňaz Štefan Mordel, ktorého text prevzal aj kresťanský dezinformačný web AzN. Za článkom jeden z diskutujúcich napísal „Dvaja kňazi sa žerú navzájom a to nie je dobré.“ Naozaj? Koľkí vedia rozlíšiť medzi tým ŽE polemizujú a AKO to robia?

  Blog
  Biskupi a protipápežskí kresťania - konšpirátori
  Biskupi a protipápežskí kresťania - konšpirátori

  Hovorca KBS Martin Kramara 21. decembra menovite kritizoval kresťansky sa tváriace konšpiračné weby, ktoré šíria dezinformácie, odmietajú II. Vatikánsky koncil, stanovisko biskupov aj Vatikánu k boju proti pandémii koronavírusu, a útočia proti pápežovi. V slovenskej cirkvi, kde často chýba diskusia a jasné vyjadrenie autorít k niektorým aktuálnym cirkevným a spoločensko-politickým problémom, je to jeden z najvýznamnejších činov roka 2020.

  Blog
  Fico, Kotleba, Harabin a koronaskeptici proti ochrane života
  Fico, Kotleba, Harabin a koronaskeptici proti ochrane života

  V mene kresťanských hodnôt a ochrany života v roku 2018-20 viacerí kresťania vrátane niektorých kňazov útočili na KDH, kritizovali protikorpčné manifestácie a podporovali SMER exkomunistu Fica, ĽSNS extrémistu Kotlebu a nespravodlivého sudcu Harabina. Každú kritiku konkrétnych skutkov niektorých duchovných označovali za liberálny útok proti Cirkvi. Teraz viacerí z nich spolu s Ficom, Harabinom a Kotlebom protestujú proti Matovičovej vláde a opatreniam na ochranu života pri pandémii Covid-19, a kritizujú biskupov za súhlas s opatreniami.

  Blog
  Matovičov očistec, novembrové protesty, pápežova kritika
  Matovičov očistec, novembrové protesty, pápežova kritika

  Najviac nenaplnená požiadavka „Nežnej revolúcie“ z Novembra 1989 nie je odluka Cirkvi od štátu, ale demokratická reforma komunistickej justície. Jej otrasný stav zviditeľnilo aj vyšetrovanie po vražde novinára Kuciaka, ktorá je tiež dôsledkom tohto systému. To umožnila až vládna koalícia pod vedením Igora Matoviča. Proti nej 17. novembra 2020 s extrémistami, neonacistami a odmietačmi opatrení zamedzujúcich šírenie pandémie Covid-19 protestovali aj exkomunisti a Ficov SMER, ktorý 12 rokov justičnú mafiu zneužíval. Demonštrácie kritizoval aj pápež František.

  Blog
  Nemecká čižma, ruská záchrana, slovenská konšpirácia
  Nemecká čižma, ruská záchrana, slovenská konšpirácia

  Zaujímavá informácia ako vraj prezident Tiso varoval pre nemeckým protikresťanským nacionálnym socializmom. Ako Stalinov Sovietsky zväz zachránil Slovanov a Slovákov pred genocídou, a „Nemecko opäť velí slovanským národom, ktoré sa znovu stavajú proti Rusku, a chce ich zničiť pomocou prísunu moslimských migrantov a testovania novej medicíny v našich nosoch po tieto dní.“ Kritické zamyslenie nad ukážkovým nacionalisticko-ľavicovo konšpiračným gulášom.

  Blog
  Komunizmus a „genderizmus“, Fatima a bludy z Ruska
  Komunizmus a „genderizmus“, Fatima a bludy z Ruska

  Na formálne kresťanskom Slovensku v politike a na verejnosti často viac vidno podporu Cirkvi pre nacionálnych a komunistických socialistov, než snahu presadiť sociálne učenie Katolíckej cirkvi, ktoré komunizmus aj nacizmus odsudzuje. V mene 1-2 „kresťanských“ hodnôt niektorí podporujú politikov, ktorí iné základné hodnoty hrubo porušujú. Odôvodňujú to tvrdením, že komunizmus už „je na smetisku dejin“, komunistická minulosť politikov nie je dôležitá, a exkomunisti sú dobrí spojenci proti „liberálnemu zlu zo Západu“.

  Blog
  Kotleba v base, komunisti v parlamente – nedemokraticky nespravodlivé
  Kotleba v base, komunisti v parlamente – nedemokraticky nespravodlivé

  Špecializovaný trestný súd odsúdil predsedu parlamentnej strany ĽS NS Mariána Kotlebu za údajnú propagáciu fašizmu na 4 roky väzenia. Kotlebovci však nepropagovali fašizmus, ale nacionálny socializmus, skrátene nacizmus. Rozsudok je nedemokraticky nespravodlivý, keď zároveň v parlamente a vysokých štátnych funkciách sedia bývalí budovatelia a súčasní propagátori komunizmu, ktorý bol rovnako zločinným totalitným režimom ako nacizmus.

  Blog
  Ako kňaz Kuffa Čaputovú, Fica a Kotlebu kritizoval
  Ako kňaz Kuffa Čaputovú, Fica a Kotlebu kritizoval

  Fakty a zamyslenie o tom, ako známy kňaz Marián Kuffa kritizoval prezidentku Čaputovú, aj poslancov za SMER Róberta Fica a ĽSNS Mariána Kotlebu, ktorých pred voľbami viac krát chválil. Spravil to v kázni vysielanej cez internet, v súvislosti s ich ne-hlasovaním o návrhu zákona na lepšiu pomoc matkám a ochranu života nenarodených.

  Blog
  Matovič versus Cirkev, Kotleba s liberálmi proti životu
  Matovič versus Cirkev, Kotleba s liberálmi proti životu

  Niektorí kresťania z tábora ktorý pred voľbami pomohol Kollárovcom, sa teraz emotívne pohoršovali nad Kollárovou komunikáciou s transvestitkou. Premiér Matovič najprv bezhlavo nariadil zatvorenie kostolov kvôli Covid-19, potom ustúpil veriacim a biskupom, ktorí protestovali. Kotleba sabotoval opatrenia proti koronavírusu, a jeho ĽSNS, ktorá si vyše roka robila reklamu návrhom protipotratového zákona, teraz spolu s liberálnou SaS a Ficovým SMERom znemožnila prijatie zákona na pomoc matkám a lepšiu ochranu života.

  Blog
  Bielorusko – Lukašenko a Putin proti demokracii a Cirkvi
  Bielorusko – Lukašenko a Putin proti demokracii a Cirkvi

  Niektorí slovenskí kresťania, podobne ako ruská propaganda a niektoré špeciálne weby, šíria názory, že Rusko je záchranou našej kresťanskej kultúry a svetlým protikladom skazeného Západu. Každú kritiku Putinovho Ruska odmietajú ako nepriateľský výplod mainsteamových médií. Opak však dokazujú aktuálne udalosti v Bielorusku, porovnanie Putina a Lukašenka, aj ich skutky, ktoré sú v rozpore nielen s demokraciou, ale aj s názormi a postojmi Katolíckej cirkvi.

  Strana 1