Pavol Martinický

Pavol Martinický

Som knihomoľ a turista. Pri mojej architektonickej a výtvarnej tvorbe hľadám krásu a harmóniu. Pri písaní a v politike usilujem hlavne o kultúrnosť, pravdu a spravodlivosť.

  Strana 1

  Blog
  Putin a Kirill – tankami za život a kresťanské hodnoty?
  Putin a Kirill – tankami za život a kresťanské hodnoty?

  Prezident Putin a patriarcha Kirill odôvodňujú vojnu proti Ukrajine ideológiou ruského imperiálneho nacionalizmu aj údajným bojom za kresťanské hodnoty. Konzervatívni kresťania a pro-life aktivisti, ktorí v mene ochrany života a rodiny roky podporovali aj exkomunistov, neonacistov a superkorupčníkov teraz napriek obrovským materiálnym škodám, miliónom utečencov, a tisícom zabitých a umučených mlčia. Alebo naďalej šíria Putinovu propagandu.

  Blog
  Obrátenie Ruska – zasvätenie alebo denacifikácia?
  Obrátenie Ruska – zasvätenie alebo denacifikácia?

  Putinova armáda aj mesiac po viacnásobnom zasvätení Ruska Panne Márii zo všetkých ukrajinských miest najbrutálnejšie ničí práve Mariupol. Pribúdajú tisíce zabitých, vrátane umučených a znásilnených civilistov. Kremeľ naďalej šíri bludy, ktorým verí nielen väčšina Rusov, ale aj viacerí slovenskí kresťania. Nič nenaznačuje skorú zmenu. Kde sa stala chyba a prečo samotné zasvätenie Ruska nestačí?

  Blog
  14. marec, pápeži, Orwell a Putinova vojna
  14. marec, pápeži, Orwell a Putinova vojna

  14. marca 1937 vydal Pius XI. encykliku proti nacionálnemu socializmu, 19. marca encykliku o bezbožnom komunizme. 30 rokov od skončenia Studenej vojny rozpútal komunista Putin horúcu vojnu s použitím Hitlerovej taktiky a rusko-nacionalistickej propagandy v štýle Orwellovho totalitného štátu. Putinovi podnes verí štvrtina obyvateľov Slovenska a podporujú ho viacerí ľavičiari, nacionalisti i niektorí kresťania na čele s bývalými premiérmi Ficom a Čarnogurským.

  Blog
  Hitlerova taktika komunistu Putina
  Hitlerova taktika komunistu Putina

  Putin chce pod svojím diktátorským velením obnoviť ruské impérium. Aj preto, že nevie zabezpečiť slušný život vlastným obyvateľom tvorí fikciu nepriateľov, ktorí to vraj zavinili. Doma používa stalinské metódy cenzúry a falšovania histórie, voči Ukrajine taktiku akú použil Hitler proti ČSR, a propagandu podľa Goebbelsovej stratégie stokrát opakovanej lži. Takou je aj mýtus o Rusku ktoré zachráni naše slovenské a kresťanské hodnoty pred skazeným Západom.

  Blog
  Putinov stalinizmus, Ukrajina a „kresťanské“ Slovensko
  Putinov stalinizmus, Ukrajina a „kresťanské“ Slovensko

  Na Slovensku klesol počet kresťanov a vzrástli preferencie SMERu exkomunistu Fica. Ten sa v boji proti zmluve SR s USA, ktorú začala chystať vláda SMERu spojil s Kotlebovcami. Viacerí kresťania veria, že Rusko je záchrancom našich kresťanských hodnôt. Slovensko najviac z krajín V4 verí Putinovi a konšpiračným zdrojom, že príčinou napätia medzi Ruskom a Ukrajinou je NATO. Čo na to gréckokatolícki a ukrajinskí biskupi?

  Blog
  Kontroverzný Stavebný zákon a mestské časti
  Kontroverzný Stavebný zákon a mestské časti

  Vláda schválila návrh nového Stavebného zákona, ktorý ak ho schváli parlament a podpíše prezidentka, prinesie výrazné zhoršenie kvality výstavby a jej negatívnych dopadov na životné prostredie i jestvujúce okolie. V Bratislave a Košiciach to zhorší aj plánované zrušenie mestských častí, ktoré prenesie moc od občanov k vedeniu politických strán, zvýši riziko korupcie a uškodí aj školám a iným oblastiam. Je to aj proti zásade subsidiarity, ktorá patrí k dôležitým princípom EÚ.

  Blog
  Rozkolníci proti pápežovi, biskupom a očkovaniu
  Rozkolníci proti pápežovi, biskupom a očkovaniu

  Ultrakonzervatívni katolíci, ktorí odmietaním pápeža Františka rozdeľovali Cirkev už pred covid-pandémiou, tvoria teraz významnú časť sekty antivaxerov. Hovorca biskupov Kramara dobre vysvetlil prečo je chyba používať zásadu výhrady vo svedomí na odmietanie očkovania. OZ „Slovenskí katolíci“ ho za to ostro kritizovalo vyhlásením, ktoré zviditeľnilo najmä to, odkiaľ pri tomto rozkolníctve vietor fúka.

  Blog
  Sekta antivaxerov, svedomie a kňaz – mikrobiológ
  Sekta antivaxerov, svedomie a kňaz – mikrobiológ

  Antivaxeri sa v mnohom správajú ako sekta, ktorá ignoruje a popiera dôležité fakty a neotrasiteľne verí falošným prorokom. Od tvrdenia, že Covid je len taká chrípočka a výmysel médií a politikov prešli po státisícoch mŕtvych k odmietaniu najúčinnejšieho prostriedku proti pandémií svojráznym uplatňovaním princípu výhrady svedomia. Dobré, kresťanské a vedecké odpovede ponúka kňaz a mikrobiológ Marek Vácha.

  Blog
  Ako nám SMER a antivaxeri kostoly zatvorili
  Ako nám SMER a antivaxeri kostoly zatvorili

  Zatvorené kostoly sú jedným z hlavných rozdielov aktuálneho protikovidového lockdownu na Slovensku a v Rakúsku. Viacerí protestujú, ale málokto sa zamýšľa nad inými s týmto súvisiacimi dôležitými rozdielmi. Tí, ktorí obviňujú jedine či hlavne vládu, robia podobnú chybu ako socialisti pri boji za sociálnu spravodlivosť a genderisti pri boji proti „diskriminácii“ žien – zle označujú hlavné príčiny problému. Preto aj ich postupy sú chybné.

  Blog
  Covid a očkovanie – 12 otázok pre Daga Daniša
  Covid a očkovanie – 12 otázok pre Daga Daniša

  Dag Daniš uverejnil na titulke Postoja od augusta 2021 viacero článkov, ktoré pôsobia ako agitácia proti očkovaniu a vláde, ktorá sa ním snaží chrániť zdravie a ekonomiku Slovenska. Zároveň sa však vyjadril že nie je proti očkovaniu, ktoré niekedy môže byť užitočné. Jeho články vyvolali veľkú diskusiu za a proti očkovaniu. Preto ponúkam niekoľko otázok na zamyslenie a vyjasnenie tohto rozporu.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.