Spoločenstvo Ladislava Hanusa

Spoločenstvo Ladislava Hanusa

Víziou SLH je byť inšpirujúcim spoločenstvom vzdelaných a angažovaných kresťanov, ktorí budú obohacovať kultúru a verejný život na Slovensku. Viac na: https://www.slh.sk/

  Strana 1

  Blog
  Prečo je stanovisko biskupov ECAV dôležité pre zachovanie kresťanskej identity?
  Prečo je stanovisko biskupov ECAV dôležité pre zachovanie kresťanskej identity?

  Diskusiu ohľadom nedávneho pastorálneho stanoviska evanjelických biskupov k téme sexuálnej etiky by kresťania žiadneho vierovyznania nemali vnímať ako nepodstatnú epizódu. Ukazuje totiž, že „progresívny“ prúd spoločnosti považuje etické stanoviská, aké zazneli napríklad v zmienenom dokumente, nielen za nesprávne, ale aj za urážlivé a spoločensky neakceptovateľné. Vzniknutá situácia zároveň ukazuje, že ohrozená môže byť sloboda i identita kresťanov na Slovensku.

  Blog
  Pani prezidentka, nepodpíšte zákon o povinných škôlkach
  Pani prezidentka, nepodpíšte zákon o povinných škôlkach

  Minulý týždeň, 27. 06. 2019, NR SR schválila veľkou väčšinou (77 za, 6 proti, 11 sa zdržalo) novelu školského zákona (číslo parlamentnej tlače č. 1468), o „povinných škôlkach“. Tento zákon považujeme za principiálne neprijateľný. Preto sme tento týždeň požiadali pani prezidentku, aby novelu vrátila do parlamentu.

  Blog
  Problematika transgenderu: kritický pohľad
  Problematika transgenderu: kritický pohľad

  Otázkam spojeným s tzv. transgenderizmom či transrodovosťou sa v ostatnom období venuje čoraz viac pozornosti. Ide o ľudí, ktorí sa nestotožňujú so svojím biologickým pohlavím a identifikujú sa najmä s opačným pohlavím. Táto téma sa objavuje už aj na Slovensku, avšak veľmi často je vnímaná skôr emocionálne a ako ďalšie či nové bojisko kultúrnej vojny.

  Blog
  Falošná dilema
  Falošná dilema

  Návrh novely školského zákona a jeho verejná prezentácia predkladá falošnú dilemu. Otázka nestojí tak, či je škôlka pre 5-ročné deti zlá alebo dobrá, či sa Rómske deti majú vzdelávať alebo nie, ale či rozhodujúce právo na výchovu detí stále patrí rodičom, alebo už štátu.

  Blog
  Piráti z Karibiku
  Piráti z Karibiku

  Aká irónia,  Kotleba ako najväčší ochranca ľudského života. Partia, ktorá namiesto argumentov používa dlažobné kocky a silácke reči, ktorej sila sa manifestuje v tlupe a facebookovom  obrázkovom hrdinstve, podáva zákon, ktorý skutočne zlepšuje právnu ochranu nenarodených. Týmto zákonom by sa zachránilo ročne odhadom asi 5000 nevinných detí. Kotleba ako slovenský Schindler krát desať?

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.