Hľadáš nové inšpirácie? SLH otvára 21. semester

Prihlás sa na semestrálny program Spoločenstva Ladislava Hanusa! SLH otvára 21. semester akademicko-formačného programu.

Semestrálny program spoločne organizujú Spoločenstvo Ladislava Hanusa a Kolégium Antona Neuwirtha. Počas programu účastníci čítajú diela významných autorov a schádzajú sa raz týždenne na moderovaných diskusiách o čítaných textoch.

Program je určený pre študentov, absolventov vysokých škôl, PhD. študentov a mladých pracujúcich. Stretnutia sa konajú od 18:00, takže program je možné absolvovať aj popri práci.

Jeho cieľom je vytvoriť spoločenstvo mladých motivovaných kresťanov, ktorí sú ochotní vydať sa na cestu za hľadaním pravdy.

Semestrálny študijný program je iba časťou budovania väčšieho spoločenstva mladých intelektuálov, ktorých spája spoločná vízia osobného a verejného života v duchu hesla „Jeden človek môže zmeniť svet, ale nemôže to urobiť sám!“

Ponúkame:

  • intelektuálnu inšpiráciu
  • uvedenie do mnohých problémov z oblasti sociálnych vied, filozofie, teológie, žurnalistiky a aktuálneho spoločenského diania
  • možnosť zlepšenia vyjadrovacích zručností v pravidelnej diskusii
  • zážitok spoločenstva podobne zmýšľajúcich mladých ľudí
  • možnosť osobného a duchovného rastu
  • príležitosť osobne spoznať významných kresťanských intelektuálov

Čo je semestrálny program?
Svojím obsahom je interdisciplinárny (filozofia, teológia, sociológia, právo).
Je rozdelený do dvoch hlavných kurzov: Kresťanstvo a kultúra a Morálna filozofia.

Počas programu dvanásti študenti čítajú texty od významných autorov ako sú napr. Aristoteles, Tomáš Akvinský, Ján Pavol II., J. Ratzinger, atď., píšu eseje a stretávajú sa raz týždenne na moderovanej diskusii. Okrem toho absolvujú team-buildingový víkend a duchovnú obnovu.

Semestrálny program začína úvodným stretnutím 26. februára 2013 a pokračuje desiatimi seminármi vždy v utorok večer až do 7. mája 2013.

Ako sa môžeš prihlásiť?
Prihlášku a ďalšie informácie o aktivitách spoločenstva nájdeš na www.slh.sk.
Uzávierka prihlášok je už 31. januára 2013!

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo