Daniel Ferdinand

Daniel Ferdinand

nedokonalý Kresťanský Demokrat

  Strana 1

  Blog
  Milí kresťanskí politici v OĽaNO, zaspali ste?
  Milí kresťanskí politici v OĽaNO, zaspali ste?

  Inak si asi neviem vysvetliť to ticho okolo káuz Borisa Kollára, ktorý zvláda zásobovať verejnosť kauzami v závratnejšom tempe, ako Ficova vláda. Inak si neviem vysvetliť vaše ticho pri pokryteckom konaní Vášho predsedu, ktorý pred voľbami vykrikoval, že on ticho nebude a že nebude tolerovať politiku našich ľudí. Na toto ste šli do politiky? Aby ste boli ticho, kým si mafiánske milenky, plagiátori, príživníci, ktorí sa živia pripomienkovými konaniami pri veľkých stavbách a nominanti SNS, proti ktorým OĽaNO usporadúvalo tlačovky, obsadzujú posty a pokračujú v šafárení? Myslíte si, že na toto Vás ľudia volili? Toto znamená byť kresťanom v politike? Byť ticho, keď sa deje neprávosť?

  Blog
  Ťažký údel kresťanského politika
  Ťažký údel kresťanského politika

  Keď si tak čítam tie fejsbúky a postoje našich kresťanských politikov, komentátorov a horlivých podporovateľov tej či onej, jedinej správnej kresťanskej strany, moje srdce napĺňa smútok. Všeličo by sa dalo povedať o Slovenských kresťanských politikoch, len nie ono Tertuliánovo „pozrite, ako sa milujú“

  Blog
  Nastal čas na skutočné a efektívne riešenia
  Nastal čas na skutočné a efektívne riešenia

  Situácia okolo koronavírusového ochorenia odkryla okrem iných vecí vo veľkom aj ľudskú hlúposť, čo máme možnosť sledovať vo viacerých spektrách, od ľudí, ktorí vravia, že nosiť rúško je rúhanie sa Bohu, lebo Boh nás zachráni, cez nápady na totálny blackout krajiny a nahnanie všetkých rizikových ľudí (dôchodcovia) v tom istom čase do nákupných centier, okolo vitamínu C ako všelieku až k slepému nasledovaniu idolov, či už Petra Pellegriniho alebo Igora Matoviča.

  Blog
  Sviečková manifestácia – boj za hodnoty, ktorý je aktuálny aj dnes.
  Sviečková manifestácia – boj za hodnoty, ktorý je aktuálny aj dnes.

  Dnes je to 32 rokov, odkedy sa komunizmu postavila kresťanská armáda. Tisíce kresťanov vošli na Hviezdoslavovo námestie v Bratislave, vyzbrojení proti tyranskému komunistickému režimu. Ich zbraňou boli sviečky, ružence a modlitba. V tichu a pokoji. Policajti vyrukovali proti tejto pokojnej armáde s obuškami, psami a vodnými delami. Bili ich, kopali, rozháňali autami a vodnými delami, no pokojná armáda sa nedala vyprovokovať a pokračovala vo svojej forme boja – v modlitbe. Vyše 10.000 ľudí. Komunisti vtedy vedeli, že prichádza pád ich režimu. Použijem analógiu z môjho obľúbeného knižného diela od J.R.R. Tolkiena – Pán prsteňov. Komunizmus, alebo v tejto analógií Sauron, tyran východného bloku, bol porazený. Ale zlo – prsteň, prežil. Sauronov duch, duch marxizmu, prežil s ním. Na západe. V podobe liberálneho progresivizmu a neomarxizmu.

  Blog
  Príčiny zlyhania KDH vo voľbách
  Príčiny zlyhania KDH vo voľbách

  Voľby priniesli vyhodnotenie smerovania politických strán voličmi a rozdelili ich na víťazov, štatistov a porazených. Víťazmi sú strany OĽaNO a Sme rodina. Štatistami sa stali strany Za ľudí a SaS a skupina porazených je pomerne široká, počnúc stranou SMER-SD.

  Blog
  Rozhovor s Otcom Antonom Ziolkovským
  Rozhovor s Otcom Antonom Ziolkovským

  Otca Antona Ziolkovského som sa opýtal, ako sa zachovať pri aktuálnej situácii ohľadom zákazu verejných svätých omší z dôvodu epidémie koronavíru. Rozprávali sme sa aj o príklone Slovenska ku konzervativizmu, odmietnutí smerovania k liberálnej demokracií, nástupe konzervatívneho populizmu a zatýkaní sudcov (PODCAST)

  Blog
  Reprodukčné práva a LGBTI komunita v „ohrození“
  Reprodukčné práva a LGBTI komunita v „ohrození“

  O tom, že reprodukčné práva žien sú v ohrození a že LGBT ľuďom hrozia na Slovensku pogromy sme sa dozvedeli v dnešnom rannom podcaste na aktualitách. Dozvedeli sme sa o tom, že parlament ovládol "ultrakonzervativizmus" a "náboženský fundamentalizmus"

  Blog
  Zásadný obrat Igora Matoviča pri registrovaných partnerstvách
  Zásadný obrat Igora Matoviča pri registrovaných partnerstvách

  Vo včerajšej diskusii pre denník N Igor Matovič otvoril tému hodnotových otázok. Otvoril ju však úplne iným spôsobom, na aký sme u neho zvyknutí. Ak by sme mali parafrázovať jeho vlastné vyjadrenie smerom k Alojzovi Hlinovi, Igor práve "prestrel červený koberec pre registrované partnerstvá"

  Blog
  Cenzúra
  Cenzúra

  Na Slovensku žijú mnohí, ktorí sa pamätajú na časy, keď nemohli publikovať svoje názory, alebo keď za tieto názory boli dokonca prenasledovaní. Redakcia denníku POSTOJ sa nepochopiteľne vracia na časovej osi smerom späť k cenzúre politických názorov.

  Strana 1