Daniel Ferdinand

Daniel Ferdinand

nedokonalý Kresťanský Demokrat

  Strana 1

  Blog
  Pozdrav pre otca Kuffu do Žakoviec
  Pozdrav pre otca Kuffu do Žakoviec

  Včerajšie hlasovanie o prvom pro-life zákone, ktorý mal reálnu šancu prejsť vyústilo do netradičného spojenectva. Spojili sa nám tu liberáli zo SaS, s lavicovými liberálmi z HLASu (bývalí „odvážni chlapi zo SMERu) a s „odvážnymi chlapmi“ z ĽSNS. Spoločný cieľ – zablokovať PRO-LIFE zákon Kresťanskej Únie

  Blog
  Vláda vulgárnosti, amaterizmu a pokrytectva
  Vláda vulgárnosti, amaterizmu a pokrytectva

  Po stále sa opakujúcich kauzách novej vlády a vďaka správaniu premiéra Matoviča, predsedu parlamentu Kollára a niektorých vládnych poslancov, najmä za stranu SME RODINA už nie je otázkou dňa to, ČI sa vráti vláda SMERU, respektíve HLASU podobného SMERU, teda vláda mafie a korupcie. Už je len otázkou KEDY sa tak stane. Dlho som bol ticho. Ale už sa na to skutočne nevládzem pozerať.

  Blog
  Hazard – genocída rodiny
  Hazard – genocída rodiny

  Popri alkohole, drogách a domácom násilí je hazard ďalšia zo zbraní hromadného ničenia rodiny a ľudských životov. Postihuje hlavne najchudobnejších, ktorým ponúka opojnú vidinu výhry veľkej sumy peňazí, no v skutočnosti je nastavený tak, aby o peniaze ľudí pripravil. Že je takéto legálne okrádanie chudobných zákonom podporované považujem priam za nehanebnosť.

  Blog
  Milí kresťanskí politici v OĽaNO, zaspali ste?
  Milí kresťanskí politici v OĽaNO, zaspali ste?

  Inak si asi neviem vysvetliť to ticho okolo káuz Borisa Kollára, ktorý zvláda zásobovať verejnosť kauzami v závratnejšom tempe, ako Ficova vláda. Inak si neviem vysvetliť vaše ticho pri pokryteckom konaní Vášho predsedu, ktorý pred voľbami vykrikoval, že on ticho nebude a že nebude tolerovať politiku našich ľudí. Na toto ste šli do politiky? Aby ste boli ticho, kým si mafiánske milenky, plagiátori, príživníci, ktorí sa živia pripomienkovými konaniami pri veľkých stavbách a nominanti SNS, proti ktorým OĽaNO usporadúvalo tlačovky, obsadzujú posty a pokračujú v šafárení? Myslíte si, že na toto Vás ľudia volili? Toto znamená byť kresťanom v politike? Byť ticho, keď sa deje neprávosť?

  Blog
  Ťažký údel kresťanského politika
  Ťažký údel kresťanského politika

  Keď si tak čítam tie fejsbúky a postoje našich kresťanských politikov, komentátorov a horlivých podporovateľov tej či onej, jedinej správnej kresťanskej strany, moje srdce napĺňa smútok. Všeličo by sa dalo povedať o Slovenských kresťanských politikoch, len nie ono Tertuliánovo „pozrite, ako sa milujú“

  Blog
  Nastal čas na skutočné a efektívne riešenia
  Nastal čas na skutočné a efektívne riešenia

  Situácia okolo koronavírusového ochorenia odkryla okrem iných vecí vo veľkom aj ľudskú hlúposť, čo máme možnosť sledovať vo viacerých spektrách, od ľudí, ktorí vravia, že nosiť rúško je rúhanie sa Bohu, lebo Boh nás zachráni, cez nápady na totálny blackout krajiny a nahnanie všetkých rizikových ľudí (dôchodcovia) v tom istom čase do nákupných centier, okolo vitamínu C ako všelieku až k slepému nasledovaniu idolov, či už Petra Pellegriniho alebo Igora Matoviča.

  Blog
  Sviečková manifestácia – boj za hodnoty, ktorý je aktuálny aj dnes.
  Sviečková manifestácia – boj za hodnoty, ktorý je aktuálny aj dnes.

  Dnes je to 32 rokov, odkedy sa komunizmu postavila kresťanská armáda. Tisíce kresťanov vošli na Hviezdoslavovo námestie v Bratislave, vyzbrojení proti tyranskému komunistickému režimu. Ich zbraňou boli sviečky, ružence a modlitba. V tichu a pokoji. Policajti vyrukovali proti tejto pokojnej armáde s obuškami, psami a vodnými delami. Bili ich, kopali, rozháňali autami a vodnými delami, no pokojná armáda sa nedala vyprovokovať a pokračovala vo svojej forme boja – v modlitbe. Vyše 10.000 ľudí. Komunisti vtedy vedeli, že prichádza pád ich režimu. Použijem analógiu z môjho obľúbeného knižného diela od J.R.R. Tolkiena – Pán prsteňov. Komunizmus, alebo v tejto analógií Sauron, tyran východného bloku, bol porazený. Ale zlo – prsteň, prežil. Sauronov duch, duch marxizmu, prežil s ním. Na západe. V podobe liberálneho progresivizmu a neomarxizmu.

  Blog
  Príčiny zlyhania KDH vo voľbách
  Príčiny zlyhania KDH vo voľbách

  Voľby priniesli vyhodnotenie smerovania politických strán voličmi a rozdelili ich na víťazov, štatistov a porazených. Víťazmi sú strany OĽaNO a Sme rodina. Štatistami sa stali strany Za ľudí a SaS a skupina porazených je pomerne široká, počnúc stranou SMER-SD.

  Blog
  Rozhovor s Otcom Antonom Ziolkovským
  Rozhovor s Otcom Antonom Ziolkovským

  Otca Antona Ziolkovského som sa opýtal, ako sa zachovať pri aktuálnej situácii ohľadom zákazu verejných svätých omší z dôvodu epidémie koronavíru. Rozprávali sme sa aj o príklone Slovenska ku konzervativizmu, odmietnutí smerovania k liberálnej demokracií, nástupe konzervatívneho populizmu a zatýkaní sudcov (PODCAST)

  Blog
  Reprodukčné práva a LGBTI komunita v „ohrození“
  Reprodukčné práva a LGBTI komunita v „ohrození“

  O tom, že reprodukčné práva žien sú v ohrození a že LGBT ľuďom hrozia na Slovensku pogromy sme sa dozvedeli v dnešnom rannom podcaste na aktualitách. Dozvedeli sme sa o tom, že parlament ovládol "ultrakonzervativizmus" a "náboženský fundamentalizmus"

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.