Reprodukčné práva a LGBTI komunita v „ohrození“

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Reprodukčné práva a LGBTI komunita v „ohrození“

O tom, že reprodukčné práva žien sú v ohrození a že LGBT ľuďom hrozia na Slovensku pogromy sme sa dozvedeli v dnešnom rannom podcaste na aktualitách. Dozvedeli sme sa o tom, že parlament ovládol "ultrakonzervativizmus" a "náboženský fundamentalizmus"

Každý si asi pod náboženským fundamentalizmom predstavuje niečo iné. Ja osobne si pod ním predstavujem napríklad vraždenie ľudí v kostoloch, ktoré pravidelne prebieha v Afrike, prenasledovanie inak veriacich ľudí alebo neveriacich ľudí nejakou formou náboženstva. Popravovanie homosexuálov ako v Saudskej Arábií. No slovenskí aktivisti si pod náboženským fundamentalizmom predstavujú obmedzenie interrupcií a ochranu života. Ok, v tom prípade som zrejme ultrakonzervatívec a náboženský fundamentalista. Koniec koncov, som KáDéHák, predtým nás často označovali za "katoliban". 

Bol by som rád, aby mi niekto vysvetlil, aký rozdiel je v tom, keď Marián Kotleba straší tým, že imigranti budú znásilňovať naše ženy a deti a tým, keď pani Pietruchová straší pogromami voči LGBT ľuďom. Naozaj tam žiadny rozdiel nevidím. Vidím len šírenie nenávisti, obviňovanie z extrémizmu a očierňovanie názorových oponentov. Takto si pokojnú diskusiu nepredstavujem.

Viac o tejto téme píšem tu

Pojem reprodukčných práv je známy hlavne zo spojených štátov, kde sa cez tento pojem demokratickí poslanci snažia presadzovať propotratové opatrenia, ktoré v niektorých štátoch umožňujú umelý potrat až do narodenia dieťaťa. Slovenská konzervatívna scéna by nemala byť uchlácholená odmietnutím Istanbulského dohovoru, pretože rodová agenda, reprodukčné práva a LGBT práva budú naďalej pretláčané cez rôzne dohovory, správy a dokumenty. Výzvou preto bude zmena myslenia na poli európskeho parlamentu. Návrat k pôvodnej myšlienke ekonomického prepojenia suverénnych štátov.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo