Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
01. júl 2020

Milí kresťanskí politici v OĽaNO, zaspali ste?

Inak si asi neviem vysvetliť to ticho okolo káuz Borisa Kollára, ktorý zvláda zásobovať verejnosť kauzami v závratnejšom tempe, ako Ficova vláda. Inak si neviem vysvetliť vaše ticho pri pokryteckom konaní Vášho predsedu, ktorý pred voľbami vykrikoval, že on ticho nebude a že nebude tolerovať politiku našich ľudí. Na toto ste šli do politiky? Aby ste boli ticho, kým si mafiánske milenky, plagiátori, príživníci, ktorí sa živia pripomienkovými konaniami pri veľkých stavbách a nominanti SNS, proti ktorým OĽaNO usporadúvalo tlačovky, obsadzujú posty a pokračujú v šafárení? Myslíte si, že na toto Vás ľudia volili? Toto znamená byť kresťanom v politike? Byť ticho, keď sa deje neprávosť?
Milí kresťanskí politici v OĽaNO, zaspali ste?

Prečo nevyzývam Igora Matoviča, keď on je premiér? Pretože o ňom som vedel už dávno, že je pokrytec a populista s egom siahajúcim vyššie ako Babylonská veža. Prekuknúť sa dal už vtedy, keď si nahrával „gazdu pravice“, Procházku. Aj vtedy, keď vydieral Vášho kolegu, kresťanského politika, ktorý hájil kresťanstvo v europarlamente, Braňa Škripeka, aby ak vyhrá, odstúpil v prospech liberála. Asi ste spali už vtedy, pretože si pamätám, ako ste mu vyrukovali na pomoc a podporu s ... ničím. Boli ste ticho. Vtedy aj teraz.

Keď Kollárovci vytvorili novú pozíciu splnomocnenca pre podporu rodiny ušitú na mieru Petre Krištúfkovej, ktorej doterajší zdroj obživy bolo profesionálne „partnerstvo“ mužom zo slovenského podsvetia, z ktorých 3 sú mŕtvi, jeden sedí v base a jeden je Boris Kollár, neprekvapilo ma, že bol Igor Matovič ticho. Napriek tomu, že v minulom volebnom období usporadúval tlačovky s megafónom kvoli slečne Troškovej, ktorá v minulosti randila „iba“ s jedným, dovtedy netrestaným mafiánom z Talianska. To bolo rečí, ako mafiánske milenky nepatria na úrad vlády, ako toto Igor nedopustí. Vo vláde, ktorej je on premiérom, kde sa nemá na koho vyhovoriť, bol ticho. Čo ma ale prekvapilo je to, že ste boli ticho vy, kresťanskí politici, členovia parlamentu a vládnej koalície.

Keď vyšlo najavo, že aj slečna Krištúfková aj Boris Kollár si vysokú školu „kúpili“ svojimi „poctivo zarobenými peniazmi“, neprekvapilo ma ani vtedy, že Igor Matovič bol ticho. Ani to, že ide lustrovať práce desiatkam tisíc ľudí a Borisa nechá tak. Napriek jeho tlačovkám a teatrálnym vystúpeniam, keď sa prevalilo, že Andrej Danko je plagiátor a že musí okamžite odstúpiť. No kde ste boli vtedy vy, kresťanskí kolegovia? Kde bolo Vaše svedomie? Na to ste išli do politiky, aby ste sedeli vo svojich pozíciách a prizerali sa tomu?

Keď SME RODINA prizvala Marcela Slávika do komisie, ktorá bude pripravovať nový stavebný zákon, viacerým stavebníkom stúpol tlak. Tento pán je známy svojimi pripomienkami k stavbám a ich vplyvu na životné prostredie. Niektorí ľudia sa živia poctivou prácou, iní vydieraním. Že je ticho Igor ma opäť neprekvapuje. Že ste ticho Vy, ma úprimne bolí a mrzí.

Keď si SME RODINA nechala manažérov železníc, nominantov SNS, proti ktorým robilo OĽaNO tlačovky a vinilo ich z predražených tendrov, opäť ma neprekvapilo, že je Igor ticho. Ale že ste ticho vy.... už som sa musel ozvať. Prepáčte, ale takto si kresťanov v politike nepredstavujem. Koľko káuz ešte musí prísť a v akom tempe za sebou, keď toto sa udialo za necelé dva týždne, aby ste už niečo povedali? Už sa tomu naozaj nevládzem nečinne prizerať. Čakám na Vašu odpoveď.

Kresťanský mini politik Daniel (KDH)

Inzercia

Odporúčame

Blog
Ťažký údel kresťanského politika

Ťažký údel kresťanského politika

Keď si tak čítam tie fejsbúky a postoje našich kresťanských politikov, komentátorov a horlivých podporovateľov tej či onej, jedinej správnej kresťanskej strany, moje srdce napĺňa smútok. Všeličo by sa dalo povedať o Slovenských kresťanských politikoch, len nie ono Tertuliánovo „pozrite, ako sa milujú“