Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. december 2019

Cenzúra

Na Slovensku žijú mnohí, ktorí sa pamätajú na časy, keď nemohli publikovať svoje názory, alebo keď za tieto názory boli dokonca prenasledovaní. Redakcia denníku POSTOJ sa nepochopiteľne vracia na časovej osi smerom späť k cenzúre politických názorov.
Cenzúra

Podivná spolupráca SMER-SD, SNS a ĽSNS priviedla Slovensko do „exkluzívneho klubu“  krajín ako Bolívia, Honduras, Kamerun a Tunisko, kde moratórium trvá viac ako 50 dní. Samotná redakcia denníku POSTOJ sa vyjadrila voči tomuto kroku veľmi ostro, za čo im ďakujem. O to nepochopiteľnejšie je pre to pre mňa rozhodnutie zákazu blogov od členov politických strán. Týmto „náhubkovým“ opatrením mi POSTOJ znemožnil vyjadrovať svoj názor NIE LEN na politické témy, ale aj na všeobecné a spoločenské témy. Budete si chcieť prečítať blog na tému PRO LIFE od Renaty Ocilkovej alebo Evy Grey? Na postoji nie. Budete si chcieť prečítať môj blog, blog pána Oberhausera, blog Anny Záborskej, alebo iných autorov? Na postoji nie. Dôvod? Stranícka príslušnosť, nie obsah.

Za toto sme zvonili kľúčmi na námestiach?

Aspoň pre mňa nastal čas, aby som „oprášil“ náš projekt „Konzervatívny Priestor“, kde sme chceli organizovať diskusie kresťanskodemokratických politikov. Ale pre nedostatok času a financií som to stále odkladal. Nuž, aspoň ma to popoženie dopredu.

Myslím si, že tento krok k neslobode nebude zďaleka jediným. Obávam sa oveľa viac takýchto krokov k neslobode, hlavne keď vidím smerovanie ľavicových médii, ostrakizáciu konzervatívnych názorov a snahu o presadzovanie dokumentov, ktoré pod zámienkou boja za ochranu ľudských práv prinášajú nebezpečné právne formulácie a výrazy, ktoré v budúcnosti otvoria dvere pre cenzúru a kriminalizáciu „nesprávnych“ názorov.

Neočakával som však podobný krok od redakcie denníku POSTOJ, ktorý z pre mňa nepochopiteľných dôvodov toleroval aj protivakcinačné blogy plné pseudovedeckých štúdii, konšpiračných tvrdení, používaniu faktov a poloprávd vytrhnutých z kontextu tak, ako autorke blogu vyhovuje. Nehovoriac o nebezpečnosti takéhoto blogu, ktorý doteraz nemá obdoby v serióznych médiách, iba na portáloch ako Zem a Vek, samoliečba a podobných konšpiračných pseudovedeckých plátkoch.

Preto sa s Vami na denníku Postoj musím dočasne nedobrovoľne rozlúčiť. Blogy, ktoré mám rozpísané a ktoré sa chystám písať, už na postoji zverejniť nemôžem.

V prípade záujmu o informácie či o spoluprácu ohľadom „Konzervatívneho Priestoru“ ma neváhajte kontaktovať, nájdete ma napríklad na Facebooku.

Inzercia

Odporúčame