Zásadný obrat Igora Matoviča pri registrovaných partnerstvách

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zásadný obrat Igora Matoviča pri registrovaných partnerstvách

Vo včerajšej diskusii pre denník N Igor Matovič otvoril tému hodnotových otázok. Otvoril ju však úplne iným spôsobom, na aký sme u neho zvyknutí. Ak by sme mali parafrázovať jeho vlastné vyjadrenie smerom k Alojzovi Hlinovi, Igor práve "prestrel červený koberec pre registrované partnerstvá"

Všetci si ešte pamätáme na tlačovky a blogy Igora Matoviča namierené na „pomoc KDH“, v ktorých hovoril o zrade kresťanských voličov, o červenom koberci pre registrované partnerstvá, ktorý mal údajne Alojz Hlina a KDH prestierať. Tieto tlačovky sa týkali návrhu Alojza Hlinu, aby v hodnotových témach bolo voľné hlasovanie. Igor Matovič vtedy na tlačovke okrem všetkých týchto označení KDH a Hlinu za liberálov, ktorí prestierajú červený koberec pre registrované partnerstvá predstavil 5 podmienok vstupu do vlády. Jednou z týchto podmienok bol zákaz predkladania zákona o registrovaných partnerstvách. Neskôr spoločne s kresťanskou úniou tieto podmienky ešte spresnil tak, že nie len že sa zákon o RP nemôže predložiť ani ako poslanecký, ale nesmú zaň hlasovať žiadni členovia vládnej koalície. Opäť s dovetkami o tom, ako KDH zrádza svojich voličov.

Povolebné rokovania ešte ani poriadne nezačali a Igor Matovič v tomto zmenil svoj prístup o 180 stupňov a vo včerajšej debate denníka N na otázky Moniky Tódovej ohľadom hodnotových otázok úplne prebral myšlienku Alojza Hlinu a vyslovil sa za to, aby bola možnosť predkladať hodnotové otázky s voľnou rukou. (táto otázka bola pôvodne zameraná pani redaktorkou pri predkladaní zákona na ochranu života, Igor Matovič však zobral tému hodnotových otázok kompletne.)

Prepis vyjadrenia Igora Matoviča nájdete na mojom blogu TU

O vyjadrenie som požiadal aj Igora Matoviča a Alojza Hlinu. Ich vyjadrenie v prípade, že ho zašlú, nájdete rovnako na uvedenom odkaze.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo