Ako to už býva, len Pán vie odhaliť úmysel srdca. Niekedy ho svojím chovaním odhalíme aj my sami. Otec Kuffa, vypočul som si veľa Vašich kázní a príhovorov, kde ste hovorili o dvíhaní panny Márie. Spoločný menovateľ týchto kázní bol taký, že ste pospomínali aj „odvážnych a čestných“ chlapov z SNS, SMERu a ĽSNS, ktorí sú jasne za život. Času ste im v niektorých kázňach a príhovoroch venoval viac ako panne Márií.
Nuž, pozrite si, ako dopadlo včerajšie hlasovanie. Prvé, ktoré malo šancu niečo naozaj zmeniť, nie len pozérske predvolebné hodenie bomby do pléna, ktoré aj tak nič nezmení. Kde boli vaši odvážni zelení mužíci včera, keď sa mohla zlepšiť ochrana nenarodeného života? Odvaha týchto chlapcov sa asi prejavuje, len keď môžu ich poslanci a kandidáti dokopať do bezvedomia mladého Dominikánca, zaútočiť na moslimskú mamičku s kočíkom, či vypaľovať drobných obchodníkov v podpoľaní. Títo fašistickí zbabelci sa včera spojili s liberálmi, aby zablokovali šancu na zlepšenie ochrany života.
Možno keď nabudúce budete chcieť vyzdvihovať pannu Máriu, spomeniete si na vašich hrdinov v trochu inom svetle.
Pekný a požehnaný deň.