Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
28. september 2020

Vláda vulgárnosti, amaterizmu a pokrytectva

Po stále sa opakujúcich kauzách novej vlády a vďaka správaniu premiéra Matoviča, predsedu parlamentu Kollára a niektorých vládnych poslancov, najmä za stranu SME RODINA už nie je otázkou dňa to, ČI sa vráti vláda SMERU, respektíve HLASU podobného SMERU, teda vláda mafie a korupcie. Už je len otázkou KEDY sa tak stane. Dlho som bol ticho. Ale už sa na to skutočne nevládzem pozerať.
Vláda vulgárnosti, amaterizmu a pokrytectva

Deň sa zišiel s dňom, korona sa vracia v plnej sile tak, ako sa predpokladalo. Čísla rastú viac-menej podobne, ako sa predpokladalo. Situácia by sa zvládala dobre, keby na ňu boli úradníci dobre pripravení. Lenže nie sú. Viacerí štátni úradníci, ktorých nebudem menovať z dôvodu anonymity dlhšie upozorňujú na to, že nestíhajú spracovávať dáta, dohľadávať kontakty. Upozorňujú na to týždne. Pracujú nadčasy dlho do noci, desiatky hodín týždenne nad rámec pracovnej doby. Reakcia nadriadených? Však je všetko v poriadku, stíhaš to, tak máš trochu nadčasov, no a? Veď aj tak nemáš rodinu.

Premiér Matovič do toho namiesto, aby podporoval pandemickú komisiu, ju opäť ovládol diktátorským spôsobom a la Lukašenko. Odborník na inzerciu a výrobu provokačných tričiek a nápisov ide riadiť protipandemickú komisiu zloženú z odborníkov. Na Slovensku asi nič neobvyklé.

Ten istý premiér Matovič skúša trpezlivosť a „dôveru“ ľudí, zatajuje informácie a robí si z nich dobrý deň pri kauze ARCA capital, len aby mohol všetkých „vysmiať“ verejne na tlačovke.

Ten istý premiér Matovič, ktorý získal svoj titul podvodom tým, že opísal komplet celú diplomovú prácu z dvoch kníh, kritizuje na tlačovke vyštudovaného doktora Bukovského,  ktorý sa možno trochu nešťastným spôsobom snaží znížiť hystériu z korony, že vraj získal titul neprávom. Označuje ho za blázna. Bez dôkazov, bez argumentov. Zlodej kričí: chyťte zlodeja?

Ten istý premiér Matovič uráža občanov a obviňuje ich z nezodpovednosti, že si môžeme sami za to, čo na nás on nachystá, že on sa nás snažil ochrániť pred pandemickou komisiou, ale teraz preberá moc on a máme sa na čo tešiť. Ten istý premiér, ktorý sa na svatbe zabával bez rúška poučuje nás, ktorí pravidlá dodržiavame. A kolektívne trestá všetkých.

Ten istý premiér Matovič, líder kresťanskej platformy „Odvážne“, osočuje opozičného poslanca z toho, že vraj opitý súložil s baranom a že ho pri tom videl. To výdatne dopĺňa predseda parlamentu Kollár vypisovaním si s viacerými trans-rodovými mužmi, na ktorých má evidentne zálusk a na tlačovke sa chváli tým, že keď na neho nasadia nejakú volavku, tak sa s ňou vyspí. Poslanci SME RODINA, ktorí nemajú problém vystupovať v Koltebovských propagandistických médiách osočujú v parlamente koaličných partnerov, ktorí sa snažia o slušnú a racionálnu diskusiu.

Inzercia

Ten istý premiér, ktorý nie je schopný zabezpečiť ani peniaze pre tlmočníkov a zamestnáva ich načierno, poslal slovenským vedcom na výskum korony 0, slovom NULA eur. A keď za svoju neschopnosť, aroganciu a vulgárnosť pociťuje verejný tlak a kritiku, vyhovára sa a straší SMER-om. Nie, SMER sa nevráti kvôli kritike Matoviča. Smer sa vráti kvôli Matovičovi, kvôli jeho pokrytectvu, vulgárnosti, tutlaniu vlastných káuz, proti ktorým sľuboval bojovať,  kvôli dosadzovaniu svojich ľudí, často mimoriadne nekompetentných a pochybných na riadiace pozície.

Keď som sa díval na Ficove tlačovky, kde mal na stole položené milióny eúr, kde obhajoval mafiánske praktiky členov vlády, kde urážal novinárov,  myslel som si, že hlbšie sa už klesnúť nedá. Že sme dosiahli morálne dno. Že už sa dá ísť len hore. Mýlil som sa.

Jediné, čo ma zarmucuje, je to, ako ticho sú kresťanskí členovia vlády. Vrátane posledného križiaka, ktorého som dlho obhajoval. Rozumiem, že teraz im ide o zákon na ochranu života. No dá sa ešte byť po tom všetkom ticho? Povedať, že sa mi zo správania a káuz Matovičovej vlády  dvíha žalúdok by bolo veľmi mierne. Spoločnosť je už unavená, chcela zmenu a zmena prišla, v mnohom aj k lepšiemu, konečne má polícia voľnejšie ruky, ale v mnohom prišla zmena k horšiemu. Slušnosť, profesionalita, kompetentnosť a poctivá práca sú niečo, čo ľudia očakávajú. Čoho sa nedočkali. Dostali sme sa do bodu, z ktorého už podľa mňa bude ťažké vracať dôveru ľudí, ktorí sa v novej vláde sklamali. Preto sa tu rovnako ako po Dzurindovej gorilej pravicovej vláde, vráti vláda červeného mafiánskeho teroru aj po tej Matovičovej populistickej vláde. Ostáva len držať palce slušným členom OĽaNO, Za Ľudí a SaS, aby nazbierali odvahu a postavili sa premiérovi.

Ak sa tak nestane, neostáva nič iné, len Matovičov obľubený hešteg úprimne, odvážne, pre ľudí, zmeniť na zákerne, zbabelo, pre svojich ľudí. A čakať so zaťatými zubami, čo bude.

Odporúčame

Blog
Hazard – genocída rodiny

Hazard – genocída rodiny

Popri alkohole, drogách a domácom násilí je hazard ďalšia zo zbraní hromadného ničenia rodiny a ľudských životov. Postihuje hlavne najchudobnejších, ktorým ponúka opojnú vidinu výhry veľkej sumy peňazí, no v skutočnosti je nastavený tak, aby o peniaze ľudí pripravil. Že je takéto legálne okrádanie chudobných zákonom podporované považujem priam za nehanebnosť.