Juraj Macko

Juraj Macko

Konzervatívny katolík - hriešnik plný vďaky...

  Strana 1

  Blog
  Arcibiskup farizej
  Arcibiskup farizej

  Po odvolaní arcibiskupa Bezáka som napísal dosť kontroverzný blog o tom, že je heretik a/alebo hlupák. Urobil som to nerád a rovnako nerád konštatujem o jeho nástupcovi, že je hlupák a farizej zároveň.

  Blog
  Súdruh Kaščák má pravdu
  Súdruh Kaščák má pravdu

  Súdruh Kaščák má pravdu. Nepíšem to nijako ironicky, zastávam rovnaký názor na toleranciu, ako súdruh Kaščák. Poďme sa pozrieť nielen na to, čo vlastne tvrdí, ale aj na to, čo z toho vyplýva pre ideologickú diskusiu.

  Blog
  Sex, župan a káva – fejtón s úvodom
  Sex, župan a káva – fejtón s úvodom

  Jeden nemenovaný konzervatívny poslanec vyjadril v debate o potratoch svoj názor na sex: Sex nie je ako pitie kávy. Inými slovami, máme so sexom narábať zodpovedne. Na to jeden nemenovaný liberálny župan zareagoval na nemenovanej sociálnej sieti výrokom jeho nemenovaného vtipného kamaráta „Sex by mal asi byť vrcholne nepríjemný, bolestivý, niečo do čoho sa musíš nútiť a po čom máš veľmi skľučujúce pocity...“ Župan sa podľa vlastného vyjadrenia snaží pochopiť mentálny svet konzervatívneho poslanca. My sa naopak v krátkom, vymyslenom a ilustratívnom príbehu pozrime na mentálny svet župana, kde káva = sex a kakao = káva.

  Blog
  Ako stredoveký mních jógu zakázal
  Ako stredoveký mních jógu zakázal

  Často sa stretávam otázkou, čo mám proti jóge, keď vlastne Ježiš v biblii jógu vyslovene nezakázal*. To je možno pravda, ale jógu predsa zakázal jeden stredoveký mních. No poďme pekne poporiadku.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.