Pred pár rokmi som si vypočul debatu známeho popularizátora Vladimíra Bača s nejakým Grygarom. Pán Bača ma svojimi odvážnymi a nekonvenčnými názormi presvedčil, moje ego dostalo spätný feedback ako sa patrí a zmenil som názor o 360 stupňov. Dnes sa identifikujem ako hrdý plochozemec. Lenže narazil som na stereotypné myslenie ľudí z môjho okolia. Stretol som sa s nepochopením a dokonca som zažil výsmech. Nechápem tomu. Vysmievajú sa mi tí istí ľudia, ktorí tvrdia, že žena môže mať penis a je fér aby závodila so ženami s vagínou. Srandu si zo mňa robia ľudia, podľa ktorých sa ktokoľvek može oženiť s mužom. Voči môjmu názoru sú netolerantní všetci tí, podľa ktorých je ukončenie tehotenstva prerušením, organizmus s odlišnou DNA je stále telom matky a zabitie nevinného, bezbranného ľudského tvora je reprodukčným právom. Hejtujú ma ekoľudia mysliac si, že moje dízlové auto je vraj menej ekologickejšie ako ich auto jazdiace na elektrinu vyrobenú z uhlia. Hlupákom ma nazývajú všetci tí, ktorí nazývajú odrezávanie hláv alebo detské svatby kultúrnym obohatením. Nerozumiem. Však dobre, majte si iný názor, ale rešpektujte prosím aj môj objektívny uhol pohľadu. Veď aj bývalá premiérka Radičová vravela, že neexistuje jediný názor na etiku, veď etické je to, na čom sa dohodneme. Nehľadajme pravdu o Zemi v nejakých, vraj odborných, časopisoch ako správne namietal Grygarovi pán Bača. Skúsme dotazníkovú metódu, ako to navrhuje prosefor prírodovedeckého oboru (geológie), pán Vladimír Šucha, zástupca Európskej komisie na Slovensku. A potom sa skúsme nejako dohodnúť podľa pani Radičovej. Ale nejde to. Nechcú to. Netrpia náhodou títo ľudia plochofóbiou? Nemajú voči nám predsudky? Veď teóriu gulatej Zeme priniesli už ľudia v staroveku, priživovali ju v stredoveku a rozširovali ju po celej zemi bieli patriarchálni a toxickí kolonizátori. Keď sme už skoncovali s inými predsudkami, skoncujme konečne aj s týmto predsudkom nenávisti voči plochozemcom. Skoncujme so stereotypným názorom o guľatej zemi. Tolerujme sa navzájom. Ja Vás s Vaším chybným názorom o guľatej Zemi tolerujem, tak láskavo tolerujte aj vy nás. Dotýka sa Vás to nejako? Prečo Vám vadí názor o plochej Zemi? Veď Váš názor o guľatej Zemi Vám nikto neberie. Aj my máme svoje práva. Nie som v tom sám a keď nás neprestanete utláčať, tak Vám tú Vašu plochofóbiu vyliečime miernou úpravou hate free zákona keď nás bude väčšina. Už nás je dosť a máme aj svoju plochozemskú hymnu. Zbavte sa aj vy stredovekých názorov o guľatej zemi a pridajte sa k nášmu hnutiu plochozemcov, ktoré sa už úspešne rozrastá po celej zemeguli...
Doplnená poznámka autora (5.5.2024): Pokiaľ má niekto pocit, že je v nadpise hrúbka, tento text asi nepochopil. Autor odporúča kurz progresívneho pravopisu a gramatiky od súdružstva profesorstva nejakej modernej filozofickej fakulty, kde vám vysvetlia, ako sa používajú nebinárne zámená a vybrané slová.
Odkazy:
BIZARNÍ DISKUSE: Je planeta Země placatá?! Vědec Grygar vs. konspirátor Bača!