Ivan Kňaze

Ivan Kňaze

kňaz

  Strana 1

  Blog
  Misijná nedeľa 2020 - Srí Lanka
  Misijná nedeľa 2020 - Srí Lanka

  Obdobie vonkajších obmedzení počas koronakrízy sa stalo príležitosťou objavovať silu Ducha Svätého, ktorý nemá obmedzenie v šírení dobra. Jeho pôsobenie vidieť v zlepšení rodinných vzťahov, vo využití internetového spojenia na šírenie evanjelia a v objavovaní radosti v jednoduchých záležitostiach nášho života.

  Blog
  Svetové misie - Azerbajdžan
  Svetové misie - Azerbajdžan

  Témou nášho časopisu Svetové misie je vždy jedna z krajín sveta, ktorá je pre Slovensko a misie zaujímavá. Tentoraz je to Azerbajdžan – krajina, v ktorej je jediná farnosť a vedú ju saleziáni zo Slovenska na čele s biskupom Vladimírom Feketem.

  Blog
  Maštaľ
  Maštaľ

  Predstavme si realitu Ježišovho narodenia. Aj náš život je podobný maštali, ale Ježiš ho mení.

  Blog
  Misie = zbieranie peňazí?
  Misie = zbieranie peňazí?

  Pred rokom a pol som začal moju službu pre Pápežské misijné diela a mal som veľa otáznikov a obáv. Nikdy som nebol na misiách v ďalekých krajinách. Prečo mám viesť organizáciu, ktorá ma zbierať peniaze pre misie? Mal som dojem, že celá organizácia je len o tom.

  Blog
  30 rokov nadšenia, ktoré sa nekončí
  30 rokov nadšenia, ktoré sa nekončí

  V roku 1989 som zmaturoval a na Teologickej fakulte UK som prežil zmenu k slobode. Na našej izbe, kde sme boli v tom čase ubytovaní po desiatich seminaristoch, v izbe bez pracovných stolíkov, horela sviečka od 17. novembra až do pádu komunizmu.

  Blog
  Gregoriánske sväté omše
  Gregoriánske sväté omše

  Pomenovanie gregoriánske omše sa spája s pápežom Gregorom I. Veľkým (540 – 604). Prv než sa stal pápežom, bol opátom benediktínskeho kláštora v Ríme. On sám píše o mníchovi menom Justus, po smrti ktorého našli tri zlaté mince. To však bolo proti rehoľným pravidlám a sľubu chudoby, ktoré predpokladali spoločné užívanie všetkých dobier.

  Blog
  Tvoja misia
  Tvoja misia

  Misie v nás vyvolávajú predstavu ďalekej a chudobnej krajiny, kde misionár šíri kresťanstvo a pomáha ľuďom aj v ich chudobe. Žijeme však na Slovensku a nie každý má príležitosť ísť do misijných krajín.

  Blog
  Tváre v tvojom mobile
  Tváre v tvojom mobile

  Zober si svoj mobil a poprezeraj si fotografie, ktoré v ňom máš. Určite sú tam fotografie, ktoré sú pre teba zvlášť obľúbené. V mobile alebo doma na fotografiách máme tváre našich detí, vnukov, členov rodiny, kamarátov a drahých osôb. Jednoducho ľudí, ktorých máme radi alebo sú nám veľmi blízki.

  Blog
  Zdieľajte #MyMission
  Zdieľajte #MyMission

  #MyMission je celosvetová akcia Pápežských misijných diel k Mimoriadnemu misijnému mesiacu októbru 2019.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.