Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. júl 2020

Panna Mária Matka Ticha

TICHO, PROSÍM, HOVORÍ TICHO
Panna Mária Matka Ticha

Ticho živí modlitbu a našu svätosť. Umožňuje nám počúvať Boha a žiť s Bohom. Na ceste k tichu nám môže pomôcť Panna Mária. Čas modlitby v nás obnoví milosti ticha a pokoja. Prosme našu Matku, aby vniesla do nášho života ticho. Hľadať radosť v tichu je vzácny dar.

Je tu aj náročnejšia forma ticha.

1. Byť ticho vtedy, keď pociťujeme hnev.

2. Byť ticho vtedy, keď by sme radi hovorili o chybách iných.

3. Byť ticho vtedy, keď nám oponujú a odporujú.

Ikona Panny Márie, Matky Ticha

Mária, ktorá si kladie ukazovák na ústa, vyzýva predovšetkým k tomu, aby sme iných neohovárali a aby sme každému prejavovali citlivosť a lásku. Ikonu zhotovila rehoľná sestra z najväčšieho benediktínskeho kláštora Mater Ecclesiae, ktorý sa nachádza na malom ostrove San Giulio na jazere Orta (Taliansko). Sestru o to požiadal kapucínsky kňaz brat Emiliano, ktorý sa venuje privádzaniu ľudí k duchovnému tichu. Ikona je umiestnená v kapucínskom kláštore v talianskom meste Penne. Jej kópia bola v roku 2015 darovaná pápežovi Františkovi. Ikona oslovila pápeža natoľko, že ju necháva zavesiť vedľa hlavného vchodu do Apoštolského paláca, ktorým prechádza každý, kto ho chce navštíviť. O rok neskôr pápež požehnáva pôvodnú ikonu Panny Márie, Matky ticha, a na zadnú stranu dáva napísať zlatým perom: „Neubližuj nikomu svojimi ústami“. 

Inzercia

V tichu sa rodia pravdivé slová.

Duchovnosť ticha sa dá najlepšie zhrnúť s pomocou „jedného veľmi múdreho dievčaťa“, ktoré sa príznačne nazýva Sofia a ktoré povedalo svojej matke: „Ak nás Panna Mária žiada, aby sme boli ticho, je to preto, že nám jej Syn chce niečo povedať.

Nech nám Panna Mária Tichá pripomenie, kam skutočne patríme:  nechať sa prijať Bohom v modlitbe ako dieťa.

OBJEDNÁVKA IKONY a modiltby (posielame poštou koncom septembra)

Októbrová pobožnosť DOMA. Zaregistrujte sa a pošleme vám obraz Panny Márie Matky Ticha (ikonu tlačenú na tvrdší papier) a texty októbrovej pobožnosti. Ikonu a modlitbu pošleme koncom septebra 2020.

Odporúčame

Blog
Svetové misie - Azerbajdžan

Svetové misie - Azerbajdžan

Témou nášho časopisu Svetové misie je vždy jedna z krajín sveta, ktorá je pre Slovensko a misie zaujímavá. Tentoraz je to Azerbajdžan – krajina, v ktorej je jediná farnosť a vedú ju saleziáni zo Slovenska na čele s biskupom Vladimírom Feketem.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.