Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
30. apríl 2019

Núdzová pomoc po teroristických útokoch na Srí Lanke

Viac ako 250 ľudí zahynulo počas Veľkonočnej nedele a viac ako 500 ľudí je v nemocniciach. Ľudia zo Srí Lanky potrebujú našu pomoc.
Núdzová pomoc po teroristických útokoch na Srí Lanke

Jedna zo žien, Mária, prežila útok v kostole. V nemocnici ju navštívil otec Basil Fernando, národný riaditeľ Pápežských misijných diel Srí Lanky. Povzbudil ju a modlil sa za ňu. Jej manžel a dve deti sú mŕtve, ona jediná zostala z rodiny nažive.

Otec Basil počul o strašných udalostiach počas svojej cesty na veľkonočnú omšu: „Bola to čierna veľkonočná nedeľa pre všetkých na Srí Lanke. Chýbajú mi slová, som v nemom úžase – nikdy som nevidel takú krutosť. Teror, táto čistá nenávisť, zasiahla našu krajinu ešte viac ako tsunami v roku 2004. Drahí priatelia na Slovensku, prosím, modlite sa za ľudí na Srí Lanke a pomôžte nám!“

Medzi obeťami je približne 50 detí, niektoré boli na prvom svätom prijímaní, iné boli práve pokrstené. Kňazi a rehoľné sestry pomáhajú pozostalým. Smútok ľudí je zmiešaný so strachom, že nenávisť a násilie by mohli pokračovať.

Arcibiskup Srí Lanky kardinál Albert Malcolm Ranjith požiadal kresťanov na celom svete o solidaritu a modlitby za obete. Pápež František vyjadril podporu kardinálovi Ranjithovi a arcidiecéze v Kolombe a modlil sa za početné obete a zranených.

Vaše príspevky a dary môžete posielať na účet Pápežských misijných diel:
SK65 3100 0000 0040 0025 6602 (Prima Banka), variabilný symbol 333.

Do poznámky uveďte svoju adresu alebo e-mail.

Ďakujem vám veľmi pekne za vašu podporu.

Viac fotografii

Inzercia

Odporúčame

Blog
V októbri oslávime Mimoriadny misijný mesiac

V októbri oslávime Mimoriadny misijný mesiac

Svätý Otec František vyhlásil mesiac október 2019 za Mimoriadny misijný mesiac. Jeho cieľom bude pripomenúť si storočnicu encykliky pápeža Benedikta XV. Maximum Illud, ktorá rozpráva o činnosti misionárov vo svete. Ďalším cieľom bude podporiť misijné úsilie Cirkvi v duchu dokumentu pápeža Františka Radosť evanjelia.