Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
29. október 2020

Misijná nedeľa 2020 - Srí Lanka

Obdobie vonkajších obmedzení počas koronakrízy sa stalo príležitosťou objavovať silu Ducha Svätého, ktorý nemá obmedzenie v šírení dobra. Jeho pôsobenie vidieť v zlepšení rodinných vzťahov, vo využití internetového spojenia na šírenie evanjelia a v objavovaní radosti v jednoduchých záležitostiach nášho života.
Misijná nedeľa 2020 - Srí Lanka

S misijným tímom Pápežských misijných diel sme stihli ešte pred koronakrízou navštíviť Srí Lanku, malú ázijskú krajinu v Indickom oceáne. Spoznali sme nesmierne prajnú Cirkev a krajinu, ktorá je nám tak vzdialená, a predsa blízka. Ovocím našej návštevy je aj najnovšie číslo časopisu, ktoré venujeme tejto ostrovnej krajine. Chceme ju podporiť, a zároveň sa chceme navzájom za seba modliť. 

Misijnej nedele 18. októbra 2020 bola slávená na Slovensku iba s počtom 6 ľudí na svätej omši. Slávi sa na celom svete a na Slovensku sme podporili modlitbami a e-zbierkou práve Srí Lanku.

Táto krajina v tvare slzy je skúšaná katastrofami, ale o to viac tam pôsobí živá Cirkev, ktorá preukazuje nesmiernu starostlivosť o ľudí postihnutých v roku 2004 ničivou vlnou cunami i minuloročnými teroristickými útokmi.

Jeden z kostolov, ktoré zasiahli teroristi, sme navštívili. Do kostola v Negombe prichádza každý deň veľké množstvo ľudí, aby sa modlili za obete útoku a ich rodiny i za to, aby posilnili svoju vieru. Každý štvrtok je adorácia a kostol zaplnený do posledného miesta, a to aj počas svätých omší v pracovné dni. Kňazi na fare prijímajú ľudí, aby sa nad nimi modlili a prinášali im Božie uzdravenie. Pokojom bojujú proti pocitom pomsty. Ťažké je neprejaviť po takomto čine túžbu po pomste. Kresťania to dokázali a stávajú sa svedkami viery v Krista. Ich vieru začínajú obdivovať budhisti, hinduisti i moslimovia žijúci v krajine. 

Želám Cirkvi na Slovensku, aby bola živou Cirkvou, veľmi oduševnenou, veľmi duchovnou. A ak vám môžeme nejako pomôcť, tak to vždy radi urobíme, predovšetkým prostredníctvom našich modlitieb. Takisto želám Cirkvi na Slovensku, aby bola veľkorysá, radostná a nekomplikovaná. Aby bola čo možno najjednoduchšia – ako náš Svätý Otec František. On je predstaviteľom spirituality, ktorej sa učíme,“ týmito slovami vyjadril srílanský kardinál Malcolm Ranjith svoju priazeň Slovensku.

Inzercia

Základom misie je Duch Svätý, ktorý dáva silu a nadšenie tým, ktorí dostali poslanie hlásať evanjelium svojím životom. 

Slová kardinála zo Srí Lanky pre Slovensko​

SVETOVÉ MISIE - najnovšie číslo časopisu o Srí Lanke

 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.