Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. september 2019

Tváre v tvojom mobile

Zober si svoj mobil a poprezeraj si fotografie, ktoré v ňom máš. Určite sú tam fotografie, ktoré sú pre teba zvlášť obľúbené. V mobile alebo doma na fotografiách máme tváre našich detí, vnukov, členov rodiny, kamarátov a drahých osôb. Jednoducho ľudí, ktorých máme radi alebo sú nám veľmi blízki.
Tváre v tvojom mobile

Boh si tiež zhromažďuje mená a tváre. On chce ľudí spoznať a oslobodiť ich od starosti a strachov. „Videl som utrpenie môjho ľudu v Egypte“ vysvetľuje Boh Mojžišovi.

Ježiš nám ponúka novú tvár a aj nové meno Boha. Tvár Boha lásky a meno, ktorým ho môžeme volať je: „Otec“.

Ježiš zbiera okolo seba mená a tváre ľudí: Zacheja, Petra a Ondreja, Máriu Magdalénu, Martu a Máriu atď. Cez Ježiša zažívajú títo ľudia lásku Boha. On vníma ľudí takých, akí sú, uzdravuje ich choroby, odpúšťa im hriechy, ohlasuje nový svet pokoja a lásky. Ježiš vyhľadáva okolo seba ľudí, ktorí trpia a majú starosti a strach, a pomáha im. Kde vidíš ty okolo seba takýchto ľudí?

Boh pozná po mene každého z nás. Meno každého z nás je zapísané u Boha. Keď nás čakala naša mama, s otcom premýšľali, aké meno nám dajú, ak to bude dievča a ak to bude chlapec… Meno každého z nás vybrali rodičia s láskou - týmto menom sme boli pokrstení a stali sme sa Božími deťmi.

Krstom sme dostali poslanie zbierať mená a tváre ľudí, pomáhať im a správať sa k nim tak, aby zažili lásku Boha. Ježiš má naše nohy, ruky a srdce. Zastupujeme vo svete Ježiša v jeho poslaní lásky. Sme krstom Ježišom poslaní.

Mimoriadny misijný mesiac október 2019

- článok pre časopis SVETOVÉ MISIE 

- objednávky na info@misijnediela.sk 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Bude lídrom opozície Truban-Cola alebo „fejkový“ anjel (visačka mainstream)

Bude lídrom opozície Truban-Cola alebo „fejkový“ anjel (visačka mainstream)

Poslanec NR bol odsúdený za hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika a zbavený svojho mandátu. Udivuje ma, že som doposiaľ nezachytila správy o konaní príslušných orgánov aj v iných prípadoch, ktoré rezonovali v spoločnosti nie tak dávno. Rovnaký postup by som totiž očakávala aj v prípade p. Trubana a jeho propagácie drog medzi mladými ľuďmi, či dokonca ich možného predaja.