Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
25. december 2019

Maštaľ

Predstavme si realitu Ježišovho narodenia. Aj náš život je podobný maštali, ale Ježiš ho mení.
Maštaľ

Mária má už termín pôrodu a s Jozefom sa musia ísť zapísať do Betlehema. Tam hľadajú, hľadajú a nenájdu miesto, kde by ich prijali do domu. Všetci ich vyženú. Nakoniec sa zložia v jaskyni, kde sa schovávali ovce a iné zvieratá na noc, pretože v Palestíne sú studené noci. V maštali, v zime a na slame sa narodil Ježiš – Spasiteľ sveta.

V tejto chvíli nám Boh ponecháva tajomstvo Vianoc, ktoré sa rodia v ľudskom srdci. Aj náš život je podobný maštali, ale Ježiš ho mení. Ak sa cítiš osamelý, chorý, všetkými opustený a nepochopený alebo sklamaný láskou. Ak je v tvojej rodine nepokoj, pretrvávajú hádky a možno aj na Vianoce si poviete: „Prečo sa musíme hádať ešte aj na Vianoce?“ Tu sa rodí Ježiš. Chce premeniť teba aj tvoju rodinu – tvoju maštaľ na niečo krásne. 

Kostol je druhý betlehem, kde sa spoločne radujeme z veľkého Daru, ktorý nám bol daný z neba. Vždy, keď spievame na polnočnej svätej omši pieseň Tichá noc, uvedomujem si, že Ježiš nás spája. Spojil nás aj v podpore Pápežských misijných diel. Milí priatelia misií, ďakujem vám za vašu podporu, štedrosť a modlitby v uplynulom roku. Želám vám požehnaný rok 2020 a na každý jeho deň vám vyprosujem od nebeského Otca hojnosť Božích milostí.


 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Misie = zbieranie peňazí?

Misie = zbieranie peňazí?

Pred rokom a pol som začal moju službu pre Pápežské misijné diela a mal som veľa otáznikov a obáv. Nikdy som nebol na misiách v ďalekých krajinách. Prečo mám viesť organizáciu, ktorá ma zbierať peniaze pre misie? Mal som dojem, že celá organizácia je len o tom.