František Bašo

František Bašo

Rád sprostredkúvam svojimi prekladmi informácie o prenasledovaných kresťanoch v celom svete. Robím to hlavne z úcty k našim bratom a sestrám, pretože si veľmi vážim, že kvôli svojej viere dokážu znášať neľudské podmienky a obmedzovanie v živote. Postačilo by len zrieknuť sa Ježiša a všetka diskriminácia pre nich i ich rodiny by zmizla. Pre nich je však viera v Boha to najväčšie, čo v živote mohli dostať a nevzdajú sa ho ani za cenu obetí. Chcel by som byť hlasom tých, ktorých svet nechce počuť, aby sa aj ostatní dozvedeli pravdu o nich. Spomeňme si na týchto hrdinov. Príležitostne sa budem venovať aj iným témam.

  Strana 1

  Blog
  Kto je vzorom pre nás?
  Kto je vzorom pre nás?

  Keď vyslovím mená ako Milan Rastislav Štefánik, Bernolák, či Štúr, naši mladí ľudia vedia o kom hovorím. Nie je to tak však u každého významného Slováka. Kto vie, čo je toho príčinou? Ja mám pocit, že si nevieme vážiť osobnosti , ktoré sme tu počas našej histórie mali, a tak sa nevieme ani dostatočne poučiť z minulosti.

  Blog
  Egyptské kresťanské dievčatá miznú
  Egyptské kresťanské dievčatá miznú (výber z blogov)

  "Moslimský chlapec hovorí kresťanskej dievčine, že ju miluje a chce sám konvertovať na kresťanstvo. Začnú romantický vzťah, až sa jedného dňa rozhodnú "utiecť" spolu. Čo však dievča nevie, že je v skutočnosti unesené. Nakoniec sa nebude môcť vydať za únoscu, ale za niekoho iného."

  Strana 1