František Bašo

František Bašo

Rád sprostredkúvam svojimi prekladmi informácie o prenasledovaných kresťanoch v celom svete. Robím to hlavne z úcty k našim bratom a sestrám, pretože si veľmi vážim, že kvôli svojej viere dokážu znášať neľudské podmienky a obmedzovanie v živote. Postačilo by len zrieknuť sa Ježiša a všetka diskriminácia pre nich i ich rodiny by zmizla. Pre nich je však viera v Boha to najväčšie, čo v živote mohli dostať a nevzdajú sa ho ani za cenu obetí. Chcel by som byť hlasom tých, ktorých svet nechce počuť, aby sa aj ostatní dozvedeli pravdu o nich. Spomeňme si na týchto hrdinov. Príležitostne sa budem venovať aj iným témam.

  Strana 1

  Blog
  Vedia sa naši mladí ľudia zabaviť?
  Vedia sa naši mladí ľudia zabaviť?

  Momentálne máme okolo seba veľmi veľa negatívnych správ, preto sa teším, že týmto neprispejem k ďalšej ponurej nálade, ktorá medzi nami vládne. Chcel by som tu ukázať, že ešte existujú dobrí ľudia, dobré aktivity, ktoré môžu druhých potešiť.

  Blog
  Kto je vzorom pre nás?
  Kto je vzorom pre nás?

  Keď vyslovím mená ako Milan Rastislav Štefánik, Bernolák, či Štúr, naši mladí ľudia vedia o kom hovorím. Nie je to tak však u každého významného Slováka. Kto vie, čo je toho príčinou? Ja mám pocit, že si nevieme vážiť osobnosti , ktoré sme tu počas našej histórie mali, a tak sa nevieme ani dostatočne poučiť z minulosti.

  Blog
  Egyptské kresťanské dievčatá miznú
  Egyptské kresťanské dievčatá miznú (výber z blogov)

  "Moslimský chlapec hovorí kresťanskej dievčine, že ju miluje a chce sám konvertovať na kresťanstvo. Začnú romantický vzťah, až sa jedného dňa rozhodnú "utiecť" spolu. Čo však dievča nevie, že je v skutočnosti unesené. Nakoniec sa nebude môcť vydať za únoscu, ale za niekoho iného."

  Strana 1