Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
30. august 2019

Čo nás čaká v budúcnosti?

Čo nás čaká v budúcnosti?

Zaujali ma nedávne myšlienky od pána Jaroslava Danišku ohľadom  Facebooku a anti-sociálnych sietí. Aj ja som zaregistroval potvrdenie tohto trendu vytesňovania konzervatívnych názorov z virtuálneho sveta.. Asi pred mesiacom požiadalo o vypočutie pred americkým senátom združenie Prager University vedené Dennisom Pragerom

Táto organizácia združuje veľmi zaujímavých ľudí. Patria medzi nich traja bývalí premiéri Nórska, Kanady a Španielska, štyri osobnosti ocenené Pullitzerovou cenou, profesori z Harvardu, Stanfordu, filozofi, ateisti, kresťania i moslimovia, ľudia vysokoškolského vzdelania. Je možno takýchto ľudí prehlásiť za extrémistov, nebezpečných pre verejnosť? Možnosť sledovania ich videí len v obmedzenom režime je stratou pre spoločnosť, lebo sú to mnohé hodnotné myšlienky pohľady z inej strany ako sme zvyknutí. Ja ich 5 minútové videá už dlhší čas sledujem a tak sa môžem veľa naučiť z náhľadov iných ľudí na rôzne témy. Ich video príspevky už videlo viac ako 2,5 miliardy ľudí. Pozrel som si ich počítadlo, za 1,5 minúty ich videlo 1000 ľudí. Viac ako 100 videí zablokoval Google na you tube. Témy čiastočne zablokovaných videí boli napr: „Desatoro“, „Nekradni“, „Myslíš si že si tolerantný?“, „Kontrola slov-kontrola kultúry“, „Milé celebrity, nikoho nezaujíma, čo si myslíte“ „Je 97 % klimatológov skutočne zajedno?“, „Prečo feministky nebojujú za moslimské ženy?“. „ Hollywood chce vaše peniaze i myseľ“... Sú to mnohé témy, ktoré ľuďom „otvárajú oči“, čo všetci neustále potrebujeme. Ak rozumiete po anglicky, posúďte sami

Podľa Wikipédie chce liberalizmus oslobodiť spoločnosť od neslobody. Teraz však robia liberáli presný opak. To čo im nevyhovuje, násilne zastavujú, alebo minimálne blokujú, aby sa to nedostalo k širším masám. Spolu s bulvárom kričia, aby sme tolerovali všetky deviácie od morálky, ktorá fungovala doteraz, ale sami sú netolerantní.  Liberálne média i politici v mnohých krajinách majú v tejto dobe hlavné slovo. Preto s obavou hľadím aj na našu budúcnosť, ak nás bude riadiť zoskupenie strán ako sú napr PS/Spolu a v médiách budeme „kŕmení“ len názormi z jednej strany.

Neviem ako dopadne súboj Prager University a Googla, ale viem, že by nebolo dobré, keby to bol ojedinelý pokus o dosiahnutie skutočnej slobody slova. Každý z nás tomu môže prispieť podľa svojich schopností. Netreba mlčať, lebo mlčiaci jedinec nič nezmení.

Inzercia

Rád sprostredkúvam svojimi prekladmi informácie o prenasledovaných kresťanoch v celom svete. Robím to hlavne z úcty k našim bratom a sestrám, pretože si veľmi vážim, že kvôli svojej viere dokážu znášať neľudské podmienky a obmedzovanie v živote. Postačilo by len zrieknuť sa Ježiša a všetka diskriminácia pre nich i ich rodiny by zmizla. Pre nich je však viera v Boha to najväčšie, čo v živote mohli dostať a nevzdajú sa ho ani za cenu obetí. Chcel by som byť hlasom tých, ktorých svet nechce počuť, aby sa aj ostatní dozvedeli pravdu o nich. Spomeňme si na týchto hrdinov. Príležitostne sa budem venovať aj iným témam.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Kto je vzorom pre nás?

Kto je vzorom pre nás?

Keď vyslovím mená ako Milan Rastislav Štefánik, Bernolák, či Štúr, naši mladí ľudia vedia o kom hovorím. Nie je to tak však u každého významného Slováka. Kto vie, čo je toho príčinou? Ja mám pocit, že si nevieme vážiť osobnosti , ktoré sme tu počas našej histórie mali, a tak sa nevieme ani dostatočne poučiť z minulosti.

Blog
O deťoch, ktoré ovplyvňuje štedrosť Slovákov

O deťoch, ktoré ovplyvňuje štedrosť Slovákov

5 000 kilometrov od Slovenska, na africkom kontinente, nájdete kraj, na ktorý majú Slováci významný dopad. Na severe Ugandy, v okrese Adjumani, je už 625 detí podporovaných v rámci projektu Adopcia na diaľku®. Dobrodinci zo Slovenska im posielajú mesačne 20 € na školu pre deti, a tak im pomáhajú naštartovať budúcnosť správnym smerom. Vybrali sme sa spolu s miestnymi sociálnymi pracovníkmi pozrieť na to, ako vyzerá výber ďalších detí do projektu. Detí, ktorých život ovplyvňuje štedrosť Slovákov.

Denník Svet kresťanstva