Andrej Klapica

Andrej Klapica

Ekonóm, komunálny politik, člen Kdh

  Strana 1

  Blog
  2020: rok plný dobrých skutkov a obnovy rodín
  2020: rok plný dobrých skutkov a obnovy rodín

  „Prajem Vám, aby rok 2020 bol krajší ako bude...“ Takýmto vtipkovaním som sa prihováral priateľom na sociálnej sieti začiatkom tohto toku. Netušil som, že pre mnohých by bolo vykúpením, keby bol tento rok skutočne krajším, ako bol.

  Blog
  Taxislužba pána predsedu
  Taxislužba pána predsedu

  Keď Alojz Hlina prvý krát kandidoval na predsedu KDH vo svojom príhovore povedal, že KDH je hnutím, ktoré sa bude zastávať tých najohrozenejších. Tie slová sa mi páčili a myslím, že to je skutočná úloha KDH.

  Blog
  Prezident Biden: čo nám prinesie?
  Prezident Biden: čo nám prinesie?

  Ako člen predsedníctva KDH som sa pred niekoľkými rokmi vo Viedni zúčastnil konferencie, organizovanej americkými inštitúciami, ktorá sa venovala falošným správam a ovplyvňovaniu volieb v EÚ zo strany Ruska. Bolo zaujímavé počúvať, koľko atakov vysielalo Rusko denne do Európy a ako ich softvérové programy vedeli identifikovať. Moje kritické uvažovanie mi hneď podsúvalo myšlienku, či sa niečo podobné deje aj zo strany USA.

  Blog
  Celoplošné testovanie: dobrý nápad?
  Celoplošné testovanie: dobrý nápad?

  Viesť krajinu v čase vojny je to najhoršie, čo sa môže politikovi stať. V takom čase neplatia ekonomické poučky ani politické pravidlá, podľa ktorých by sa dalo vládnuť. Je to stav, kedy sa veľa improvizuje, tzv. „chodí sa po tenkom ľade“, a každé rozhodnutie môže byť neskôr vyhodnotené ako nesprávne.

  Blog
  Economia ammalata
  Economia ammalata

  Chorá ekonomika – týmito slovami sa koncom augusta prihovoril sv. otec pápež František počas generálnej audiencie. Dokonca sa vyjadril ešte tvrdšie, keď odvážne pomenoval príčinu sociálnych nerovností v nespravodlivom ekonomickom raste, ktorý umožňujú mnohé politické zriadenia sveta. Upozornil na fakt, že hŕstka ľudí má väčší majetok ako zvyšok celého sveta.

  Blog
  Majerského tímu treba fandiť
  Majerského tímu treba fandiť

  „Vytrvaj v tom, čo ti je zverené a čo si sa naučil.“ „Urob všetko, čo je v tvojich silách, ostatné nechaj na Boha“. (Sv. Ján Bosco) Tieto dva citáty zazneli včera na sneme KDH a povzbudili ma, aby som opäť kandidoval do predsedníctva hnutia.

  Blog
  Letný príbeh: Tajomná chodba v národnej bazilike
  Letný príbeh: Tajomná chodba v národnej bazilike

  Mládež zvyčajne „nastvára“ mnohé veci. Pekné, veselé, dobrodružné, menej pekné a aj také, na ktoré by bolo lepšie zabudnúť. Štyri roky sme boli „pod palcom“ Saleziánov. Boli sme čisto chlapčenská škola a k rodičom sme sa vracali len na jeden víkend v mesiaci. Navyše sme bývali v obrovskom starobylom kláštore pri národnej bazilike. A keď sa dá dohromady mládežnícky vek, starobylé priestory a saleziánska výchova, hneď to zaváňa dobrodružstvom. O jednom z týchto dobrodružstiev hovorí nasledujúci príbeh.

  Blog
  Alojzovi Hlinovi bude KDH chýbať ... a opačne
  Alojzovi Hlinovi bude KDH chýbať ... a opačne

  Počas uplynulého týždňa poskytol Alojz Hlina rozhovor denníku SME (https://www.youtube.com/watch?v=b8SaViVgdrg). Ihneď viacerým členom KDH prišla výzva, aby sme sa od slov bývalého predsedu KDH dištancovali, čo sa napokon aj stalo. Dokonca prišla už aj výzva, aby sme ho z KDH vylúčili.

  Blog
  Parlament, KDH a nový pohľad
  Parlament, KDH a nový pohľad

  Za uplynulé dni sa v politike vyskytli viaceré zaujímavé situácie, ale chcem sa venovať dvom z nich a na záver opíšem nový pohľad na veci, ktorý mi Pán Boh dožičil.

  Blog
  Od Tatier do Piešťan na bajkoch
  Od Tatier do Piešťan na bajkoch

  V predošlých dvoch blogoch, publikovaných ešte minulú jeseň, som opisoval zážitky z cyklo-putovania okolo Váhu a o našom sne, dostať sa až k prameňu Váhu. Poslednú etapu sme zakončili v Krpeľanoch pri hrádzi a tam sme si dali rodinný sľub, že sa o rok pokúsime dostať až do Tatier.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.