Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
29. november 2020

Taxislužba pána predsedu

Keď Alojz Hlina prvý krát kandidoval na predsedu KDH vo svojom príhovore povedal, že KDH je hnutím, ktoré sa bude zastávať tých najohrozenejších. Tie slová sa mi páčili a myslím, že to je skutočná úloha KDH.
Taxislužba pána predsedu

K havárii predsedu parlamentu som sa pôvodne nechcel vyjadrovať. To, čo sa prihodilo, mi bolo úprimne ľúto a bol som rád, že sa zdravotný stav zranených postupne zlepšoval. Nechcel som veriť médiám o udalostiach z nehody, najmä o pasažieroch v aute pána predsedu. Stále som to považoval za bulvárne informácie, ktorých cieľom je diskreditácia. Ale keď som si prečítal predsedovo vyjadrenie o zhode náhod. ako sa jeho priateľka dostala do vládnej limuzíny (vlastne len charitatívne zvezenie do najbližšej lekárne), trochu som zapochyboval, či ide o úprimnosť, alebo o zvláštnu výhovorku.

No keď sa v tomto týždni objavili informácie, o tom, ako si priateľky pána predsedu nárokujú vykonávanie návštev v nemocnici kedykoľvek a v ktoromkoľvek čase a najmä o ich prístupe k nemocničnému personálu myslím, že je povinnosťou poukázať na to, že pravidlá platia rovnako pre všetkých a „zaútočiť“ na zdravotníkov a zdravotné sestry v tomto už skoro rok trvajúcom období Covidu je trúfalosť, bezcitnosť a drzosť.

Prekvapuje ma aj mlčanie a tolerovanie uvedených skutočností zo strany pána premiéra. Každý z nás vie, aký bol donedávna zástanca spravodlivosti a rovnosti. Ako za každú cenu očakával čestný prístup od všetkých. Spomeňme si, aký razantný postoj zaujal voči jednému mladému kandidátovi na prezidenta, keď z nezištného dôvodu, aby ľuďom odkryl skutočnú tvár daného kandidáta, zverejnil istú nahrávku.

Pri posledných voľbách sme v samotnej podstate netúžili poraziť Smer, ale túžili sme poraziť spôsoby, aké tu boli zavedené, aby sme neboli delení na „vyvolených a ostatných“, „tých, čo môžu všetko, a tých, ktorí musia dodržiavať zákony“, aby viac neplatilo heslo: „vyhraj voľby a môžeš všetko“.

Premiérovi stále verím a verím aj v to, že z udalostí okolo nehody pána predsedu vyvodí patričnú zodpovednosť a opatrenia. Ak chcú dotiahnuť zmenu do konca, nemôžu si zatvárať oči pred „výčinmi“ koaličných kolegov. Veď už tak dlho na Slovensku očakávame poctivú, čestnú a rozumnú politiku.

V opačnom prípade môžeme, až do najbližších volieb, hodiť ideály za hlavu, vrátiť sa do stereotypu predošlej vlády a z každého vládneho béemvéčka urobiť osobnú taxislužbu pre vyvolených priateľov.

Inzercia

Ekonóm, komunálny politik, člen Kdh

Odporúčame

Blog
Prezident Biden: čo nám prinesie?

Prezident Biden: čo nám prinesie?

Ako člen predsedníctva KDH som sa pred niekoľkými rokmi vo Viedni zúčastnil konferencie, organizovanej americkými inštitúciami, ktorá sa venovala falošným správam a ovplyvňovaniu volieb v EÚ zo strany Ruska. Bolo zaujímavé počúvať, koľko atakov vysielalo Rusko denne do Európy a ako ich softvérové programy vedeli identifikovať. Moje kritické uvažovanie mi hneď podsúvalo myšlienku, či sa niečo podobné deje aj zo strany USA.

Blog
Boh s nami počíta a raz nám to spočíta

Boh s nami počíta a raz nám to spočíta

Advent je nový začiatok. Ježiš stále prináša niečo nové. Chorobou dneška je bezbrehý subjektivizmus, ktorý bráni otvoriť sa Božej novosti. Ježišov príchod je ako nečakaná kontrola. Jeho príchod vždy prekvapí. Tento rok a aj začiatok toho budúceho je poznačený nečakaným prevrátením nášho života hore nohami pandémiou. Odhaľuje všetky snahy uspať sa zdanlivo „zachraňujúcimi“ zvykmi, neschopnými oprieť sa o naše korene a dať zaznieť pamäti našich starcov, zbavujúc sa tak imunity, nevyhnutnej, aby sme mohli čeliť nepriazni. Aké budú tieto Vianoce? Nevieme. A to je na tohtoročnom Advente najkrajšie: otvára nás pre neočakávané Božie príchody!

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.