DAL AJ LÁMA(L)

V texte sa emotívne (lebo inak neviem) venujem Jeho Svätosti B.K.
Marián Kvasnička
Marián Kvasnička
Bývalý poslanec NR SR za KDH, súdny znalec pre výtvarné umenie, pedagóg slovenského jazyka a literatúry. Dôchodca, ktorý sa zaujíma o hudbu, umenie, literatúru, filozofiu, religionistiku a teológiu.

Pri všetkej úcte k tibetskému budhizmu a jeho Svätosti, žijúcej v exile, ma nevdojak (asi na základe zvukovej asociácie) napadla, paradoxne, osoba Borisa Kollára. Dal svetu viacero (neviem presne koľko, možno on to vie) detí, čiže sa výrazne pričinil o zvrat populačnej dekadencie. Tam však pozitíva končia. Vôbec ma nezaujíma, s kým, kedy a koľkokrát náš predseda parlamentu súloží, skôr skutočnosť, že svoju súkromnú sexuálnu prax prenáša aj do verejného priestoru. Lebo „rozje...áva“ všetko, čoho sa dotkne. Najmä, ak sa dotýka spoločných vecí spoločnej koalície, nehľadiac na dohody a slušné mravy. V nateraz posledných voľbách som volil zmenu, návrat ukradnutého štátu do rúk jeho zakladateľov, teda občianskej vôle – keďže slovo ľud v kontexte aktuálneho marazmu a davového dávenia nenávisti znie hrôzostrašne. Viac než toho, čo dal, je toho, čo lámal a láme. Láme predvídateľnú spoluprácu demokratických síl, najmä však láme všetky predstavy o usporiadanej „politickej“ rodine. Semenom totiž môžete obhospodáriť celú zem a všetky – po tom bažiace – úhory, no na druhý deň musíte byť primeraným partnerom všetkých, aj tých, ktorí nevzišli z vášho posvätného lona, a s ktorými tvoríte – aspoň sa tak chvíľu zdalo – alternatívu k výpalníkom v štátnych službách. Vôbec si nedokážem predstaviť, kto vôbec dokáže voliť takú amorfnú, jedine libidom oplývajúcu, masu, akou sú voliči neštandardnej formácie Sme rodina. Azda tí, ktorí sú presvedčení, že raz sa všetci stretneme v jednej posteli? Viem, že Krajniak aj Pčolinskí sú len na pomýlenie, ale aj tak. Akú farbu má tá Boriskova partia? Sú konzervatívci alebo liberáli? Ľavičiari alebo pravičiari? Kresťania alebo baháisti? Alebo najradšej všetko naraz? Ak ste na všetkých stranách, zároveň nie ste nikde. To je taká navýsosť obchodná pozícia. Potom môžete dávať aj lámať, ako sa vám práve hodí. Je veľmi, veľmi zlé lámať dohody a niekdajšie ciele, ktoré ten politický hnis sľúbili evakuovať. A mávať vybíjanou palicou z Revúcej či Rimavskej Soboty je len primitívne populistické gesto, vlastne priznanie úplnej slabosti a servilného lokajstva pred zaprdeným davom, ktorý má jedinú ospravedlniteľnú tradíciu – že tisícročie v pozícii paholkov hľadel akurát tak do konského zadku. Pán predseda parlamentu, je najvyšší čas zlomiť tú palicu vierolomnosti! Percentá síce neporastú, ale urobíte niečo užitočné a múdre pre generáciu, ktorú ste pomohli rozmnožiť!

Zobraziť diskusiu
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť