Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
21. január 2021

ÓDA NA RADOSŤ (Dôchodcu)

Epigram je motivovaný latentnou, osobnou a vzťahovou ontologickou krízou stareckého veku v čase pandémie, pri čom však plne rešpektuje platné pravidlá antického kánonu poézie. Text obsahuje explicitnú reklamu, chceme ale ubezpečiť čitateľa, že za to nepoberáme nijaké farmafiremné benefity či provízie. Aj keď nám je to, pochopiteľne, ľúto.
ÓDA NA RADOSŤ (Dôchodcu)

          Mastíme sa Dolgitom

          a žijeme - popri tom!

          Žijeme? Či živoríme?

          Dá sa inak v tejto zime

          do plnosti šťastia rásť?

          Ak nie Dolgit, konská masť!

          (Rúško výraz prekryje).

          Kto nemastí, nežije!?       

Inzercia

Odporúčame

Blog
Hľadieť vírusom do očí - oprava fontu

Hľadieť vírusom do očí - oprava fontu

Na žiadosť viacerých mojich čitateľov sa pokúšam opraviť font písma k recenzii výnimočného knižného rozhovoru Aleša Palána s profesorom biochemikom Janom Konvalinkom "Spánek rozumu plodí příšery". V čase hoaxov, dezinformácií, bludov a samozvaných "epidemiológov" tu čitateľ nájde komplexne spracovanú problematiku pandémie koronavíru, ale aj vedeckých stratégií a zákulisia odborného výskumu (aj s presahmi do verejného diskurzu a národných politík v boji s pandémiou).

Blog
Kto sú Božie deti?

Kto sú Božie deti?

Určite ste počuli vetu: Veď všetci sme Božie deti. Je to naozaj pravda? Všetci sme Božie deti? Prečo potom Ježiš hovorí, že sú aj deti diablove? Aby sme to uviedli na správnu mieru, všetci sme Božie stvorenia, ktoré Boh miluje. A pre každého chce dobro. Ale nie všetci sú Božie deti.