Ospravedlnenie Daniškovi

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Ospravedlnenie Daniškovi

V nedeľu sme zažili krásny čas zjednotenia (oveľa) viac ako 50.000 ľudí v tom, že je potrebné chrániť život od počatia. Organizátori, hovorcovia, dobrovoľníci zo seba vydali všetko a bolo to naozaj veľkolepé. Chcem poďakovať všetkým, ktorí urobili taký veľký kus roboty. Mesiace, množstvo hodín venovali tejto službe. Ďakujeme. Bolo to dokonalé? Nie, nebolo. Možno čakáte, že teraz začnem vypočítavať chyby. Také slovenské, že? Ale to nie je správna cesta. Iba Boh je dokonalý. To hlavné sa podarilo.

Som dlhoročný člen Fóra života a kým som sa nevenoval výraznejšie Aliancii za rodinu pracoval som s radosťou na mnohých aktivitách aj pre Fórum života. Veľmi ma zamrzelo a pravdupovediac aj šokovalo medializované vyhlásenie Fóra života  k hovorcovi Národného pochodu za život.

Hoci som nemal žiadny podiel na jeho zverejnení a tvorbe, cítim zodpovednosť za následky a rozkol, ktorý to spôsobuje. Chcem sa preto ako člen Fóra života ospravedlniť hovorcovi Národného pochodu za život za toto vyjadrenie Fóra života a veľmi prosím vedenie Fóra života,  aby sa ku mne pridalo a za zraňujúce a nepravdivé slová sa hovorcovi Národného pochodu za život Patrikovi Daniškovi aj organizátorom Národného pochodu za život ospravedlnilo. Cesta k jednote vedie cez pravdu v láske.

Stačilo si vypočuť prvých 5 minút rozhovoru na SME a nerobiť si obraz z bulvárnej titulky, ktorá tradične prekrucuje skutočný význam a dokonca sa v rozhovore ani nenachádza. Hovorca Národného pochodu za život v rozhovore jasne odmietol spájanie organizátorov s akýmikoľvek politickými stranami vrátane ĽSNS. Odmietol akúkoľvek politickú reklamu a tiež uviedol, že takáto reklama by pochodu uškodila. Jasne odmietol všetky činy, ktoré by napádali dôstojnosť človeka akejkoľvek rasy, či národnosti, či už Rómov alebo Židov. Konkretizoval navyše aj svoj osobný názor s čím nesúhlasí pri ĽSNS. Nemohol však odmietnuť dobré skutky a činy, napríklad dobré návrhy zákonov na ochranu života nenarodených detí.

V stredu 25.9.2019 sme si plne uvedomili kam vedie rozdelenie, keď jedni politici nechcú hlasovať z politických dôvodov za dobrý návrh s inými politikmi. Všetky štyri návrhy, ktoré mohli pomôcť nenarodeným deťom a ich mamičkám boli zamietnuté. Kráľovstvo vnútorne rozdelené padne. Deti budú ďalej vraždené a rodiny budú ďalej zažívať tragédie samovrážd matiek po potrate. Patrik Daniška to povedal správne, kiež by boli všetci politici za život.

Argumentum ad Hitlerum je pre nás kresťanov veľmi nebezpečný a budeme zaň súdení. Zabraňuje nám používať rozum a  označiť dobrý skutok ako dobrý a zlý skutok za zlý. Robí z nás pokrytcov, farizejov, či katarov. Nazvite si to, ako chcete. Rozdeľuje ľudí na hodných chrániť život a na nehodných chrániť život. Boh však ukladá povinnosť chrániť život každému. Preto je takýto postoj proti Bohu a človeku.

Nemám problém jasne povedať, že ak niekto hádže kocky po moslimskej rodine, robí zle. Nemám problém jasne povedať, že Kotlebovci nerešpektovali organizátorov Národného pochodu za život a že urobili zle, keď pochod využili na svoju politickú reklamu. Viac si ublížili, ako pomohli a dúfam, že to teraz cítia tak aj oni a zmenia svoje správanie. Ale nemôžem povedať, že robia zle, ak predložia a hlasujú za dobrý zákon, ktorý môže zachrániť nenarodené deti.  Môj dedko bol cez vojnu v nemeckom lágri a prežil len zázrakom. Totálne ma uráža a zraňuje, ak nás, ktorí sme prišli na pochod médiá nazývajú fašistami len preto, že ako miliarda iných katolíkov podporujeme ochranu života od počatia po prirodzenú smrť.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo