Anton Chromík

Anton Chromík

manžel najúžasnejšej ženy na svete a otec piatich synov tu na zemi

  Strana 1

  Blog
  Otvorený list poslancom NR SR: Majte srdce pre deti!
  Otvorený list poslancom NR SR: Majte srdce pre deti!

  Vážený pán poslanec, v súčasnosti sa prerokúvajú v parlamente štyri návrhy zákonov, ktoré môžu zlepšiť situáciu či už matiek alebo ich nenarodených detí v ťažkej situácii, v ktorej sú nenarodené deti ohrozené potratom. Prosíme Vás, podporte svojim hlasovaním všetky návrhy zákonov, nielen tie, ktoré pomáhajú matke, ale aj tie, ktoré chránia nenarodené deti pred bezdôvodnými potratmi. Tu nejde o boj, v ktorom majú vyhrať konzervatívci alebo liberáli. Ide o to, aby vyhrali deti!

  Blog
  Zázrak Olivera Andrásyho
  Zázrak Olivera Andrásyho

  My Slováci máme pomerne silnú tendenciu nemiešať sa a bočiť od tých, na ktorých pľujú. Tak zas raz spravím pravý opak. Oliver Andrásy si ironicky zažartoval na účet Oľgy Pietruchovej. Po diskusii Do kríža napísal, že aktivistka za potraty Oľga Pietruchová ho čiastočne presvedčila a jej matke by teda svojho času, ak by potrat chcela, ten potrat zaplatil. Bol to šibeničný humor. Veď aj médiá a sociálne siete usporiadali jeho rituálnu popravu. Režim vtip neznáša. Najmilšie slová zneli ako „fuj“ a „hnus“.

  Blog
  Faloš prezidentky
  Faloš prezidentky

  Istanbulský dohovor pre Slovensko nekončí. Pani prezidentka si z ľudí, vrátane poslancov NR SR, urobila bláznov. Poslala list bez právnych účinkov a možno očakávala, že nikomu nenapadne zisťovať to na Rade Európy. Keď sme tak urobili, jej hovorca priznal farbu.

  Blog
  Kde sú obhajcovia života?
  Kde sú obhajcovia života?

  Po vypočutí podcastu s Annou Záborskou som pochopil, že sa na ňu nemôžeme spoliehať pri prekladaní návrhu zákona, ktorý by zlepšoval potraty zrušením bezdôvodného zabíjania nenarodených detí. Táto ustráchanosť a snaha o takzvaný „mier“ je tiež dôvodom, že pro life hnutie ide od porážky k porážke. Cenu porážok poznáme. Plačeme vôbec nad tými tisíckami zabitých detí? Mali by sme! A robíme všetko čo sa dá? Myslím, že nerobíme. Pri Anne Záborskej ide zároveň o politickú chybu podobnú Hlinovej chybe s paktom s liberálmi. Je to nesmierna škoda a je mi to ľúto.

  Blog
  Čaká nás pri Istanbulskom dohovore medzinárodná blamáž?
  Čaká nás pri Istanbulskom dohovore medzinárodná blamáž? (výber z blogov)

  Ústavný právnik Peter Kubina, inak kedysi člen tímu KDH+, dnes poradca prezidentky Čaputovej, vo svojom stanovisku k Istanbulskému dohovoru presadzuje výklad, podľa ktorého musí medzi predložením medzinárodnej zmluvy vládou a vyslovením súhlasu NR SR uplynúť 30 dní. Argumentáciu a poníženie názorových oponentov založil na vulgárnej vete: "Čítajte *vulgarizmus* zákon! (READ F* LAW!). ..Tvrdí, že “Pre tych, ktori vedia citat ustavu a rokovaci poriadok, to nebude nic nove.“

  Blog
  Načo je nám svedomie?
  Načo je nám svedomie?

  Bigotná chudera" a iné urážky pre svoje presvedčenie a uplatnenie svojej slobody si vyslúžila farmaceutka z Košíc. Keď vidím progresívny typ slobody portálu Zomri a úroveň úcty, ktorú vyjadril pán MUDr. Záhumenský voči kolegyni - zdravotníckej pracovníčke zdá sa, že viac mediálne dovolenej slobody má fanúšik mercedesov, toho nik nenúti predávať volgy alebo moslim, ktorého nik nenúti predávať bravčový kebab. Ukážem Vám pár svedomí a ich akcie.

  Blog
  Dotĺklo srdce človeka (za pánom profesorom Karolom Holomáňom)
  Dotĺklo srdce človeka (za pánom profesorom Karolom Holomáňom)

  V ružinovskej pôrodnici sa narodili všetci moji synovia. Zažil som v nej najradostnejšie chvíle môjho života a aj tie najbolestnejšie, keď sa nám narodil Natanaelko pre nebo. Videl som ako sa klinika za tie roky zlepšuje a ako sa prístup k nám otcom mení a stávame sa súčasťou príbehu života našich detí aj pri narodení. Bolo to v časoch, kedy ružinovskú kliniku viedol pán profesor Karol Holomáň. V sobotu 30.11.2019 som dostal od jeho kolegu správu: „Pán profesor Holomáň dnes po dvanástej zomrel po náhlej cievnej príhode. Nech ho Boh pripočíta medzi spravodlivých.“

  Blog
  Ospravedlnenie Daniškovi
  Ospravedlnenie Daniškovi

  V nedeľu sme zažili krásny čas zjednotenia (oveľa) viac ako 50.000 ľudí v tom, že je potrebné chrániť život od počatia. Organizátori, hovorcovia, dobrovoľníci zo seba vydali všetko a bolo to naozaj veľkolepé. Chcem poďakovať všetkým, ktorí urobili taký veľký kus roboty. Mesiace, množstvo hodín venovali tejto službe. Ďakujeme. Bolo to dokonalé? Nie, nebolo. Možno čakáte, že teraz začnem vypočítavať chyby. Také slovenské, že? Ale to nie je správna cesta. Iba Boh je dokonalý. To hlavné sa podarilo.

  Blog
  Vyhodili sme gender ideológiu dverami, lezie nám oknom cez EÚ!
  Vyhodili sme gender ideológiu dverami, lezie nám oknom cez EÚ!

  Gender ideológovia sa nechcú zmieriť so suverenitou štátov na medzinárodnom poli a ani s tým, že Európska únia má veľmi limitované kompetencie vzhľadom k obsahu Istanbulského dohovoru. Nepáči sa im, že EÚ pristúpila iba vo veľmi obmedzenom rozsahu. Svoju oporu majú v Európskom parlamente, ktorý najnovšie požiadal o stanovisko Súdneho dvora EÚ k otázke pristúpenia EÚ k Istanbulskému dohovoru. Európsky parlament hlasoval za takúto žiadosť 4. apríla 2019 a bola zaregistrovaná Súdnym dvorom EÚ 9. júla 2019 (stanovisko Avis 1/19). Od okamihu oznámenia žiadosti môžu všetky členské štáty EÚ (vrátane Slovenska) a inštitúcie EÚ zasiahnuť prostredníctvom písomných pripomienok. Urobí to Slovensko? Záleží aj na nás.

  Blog
  Cirkev nemlčí!
  Cirkev nemlčí!

  Mlčí cirkev keď ide o právne uznanie zväzkov medzi osobami s homosexuálnou príťažlivosťou. Naozaj sú katolícki politici a veriaci ponechaní bez argumentácie a podpory cirkvi? Nie je to pravda. Kongregácia pre náuku viery krátko, jasne a prehľadne v Úvahách k návrhom na právne uznanie zväzkov medzi homosexuálnymi osobami v roku 2003 (ďalej len „Úvahy“) zhrnula učenie katolíckej cirkvi. V tom čase na čele Kongregácie stál budúci pápež Benedikt XVI. a Úvahy boli schválené pápežom Jánom Pavlom II a dané na uverejnenie. Sme schopní ešte počúvať? Alebo ohlušení propagandou tohto sveta, postavíme pravdu do kútika, kde bude nepovšimnutá a nepoužitá v našich činoch čakať na deň nášho posledného súdu?

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.