Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
28. august 2019

Vyhodili sme gender ideológiu dverami, lezie nám oknom cez EÚ!

Gender ideológovia sa nechcú zmieriť so suverenitou štátov na medzinárodnom poli a ani s tým, že Európska únia má veľmi limitované kompetencie vzhľadom k obsahu Istanbulského dohovoru. Nepáči sa im, že EÚ pristúpila iba vo veľmi obmedzenom rozsahu. Svoju oporu majú v Európskom parlamente, ktorý najnovšie požiadal o stanovisko Súdneho dvora EÚ k otázke pristúpenia EÚ k Istanbulskému dohovoru. Európsky parlament hlasoval za takúto žiadosť 4. apríla 2019 a bola zaregistrovaná Súdnym dvorom EÚ 9. júla 2019 (stanovisko Avis 1/19). Od okamihu oznámenia žiadosti môžu všetky členské štáty EÚ (vrátane Slovenska) a inštitúcie EÚ zasiahnuť prostredníctvom písomných pripomienok. Urobí to Slovensko? Záleží aj na nás.
Vyhodili sme  gender ideológiu dverami, lezie nám oknom cez EÚ!

Ženy musíme chrániť pred násilím a práve kvôli ochrane žien odmietame spochybňovať, kto ženou či mužom je. Aliancia za rodinu (spoločne s Vami, ak sa pridáte k petícii) žiada ministra spravodlivosti Gábora Gála, aby ministerstvo  spravodlivosti zaslalo Súdnemu dvoru  EÚ písomné pripomienky, ktorými:

- bude informovať súd o rozhodnutí NR SR odmietnuť ratifikáciu Istanbulského dohovoru,

- odmietne širšie pristúpenie EÚ k Istanbulskému dohovoru a postaví sa za suverenitu členských štátov pri Istanbulskom dohovore v čo najširšom rozsahu,

- bude namietať rozpor s Ústavou SR a využije aj argumenty obsiahnuté v rozhodnutí bulharského ústavného súdu o Istanbulskom dohovore a podobnosť slovenskej a bulharskej ústavnej úpravy ohľadom manželstva a právneho štátu.

Ženy musíme chrániť pred násilím a práve kvôli ochrane žien odmietame spochybňovať, kto ženou či mužom je. Zdieľať

Keď to nejde cez dvere, pôjde to oknom. Takto si to predstavujú genderoví ideológovia pri Istanbulskom dohovore. Zneužívanie inštitúcií EÚ k tomu patrí. Prečo sa tak vehementne snažia lámať cez koleno suverénnu vôľu členských štátov? Bulharský ústavný súd rozhodol, že Istanbulský dohovor je v rozpore s ich ústavou, lebo ak spoločnosť stratí schopnosť rozlišovať ženu a muža, potom boj proti násiliu páchanému na ženách je len formálny, ale neúplný záväzok. Ich Ústava je nič? Naša je nič?

Muž je muž a žena je žena, lebo sa takými rodia. Násilie na ženách je výnimka a musíme proti nemu bojovať, ale nie je to „pravidlo“ v našej slovenskej spoločnosti, ktorým si muži udržiavajú svoje dominantné postavenie.

Inzercia

Podľa gender ideológie má štát zasahovať  do  súkromia muža a ženy a ich rozhodovania, ako si budú deliť úlohy v domácnosti. Deti sa majú učiť o tzv. „nestereotypných“ rolách mužov a žien na všetkých druhoch škôl. V Británii už zakazujú ako rodovo stereotypné reklamy aj tie, ktoré ukazujú ako sa matka stará pri kočíku o dieťa. Starostlivosť matky o dieťa je stereotyp? Mohli by sme sa smiať, ak by to nebolo do plaču. A už vôbec odmietame, aby v školách učitelia zneisťovali naše deti o ich rode. Stačí nám vidieť ako v Británii či iných krajinách rapídne narástli poruchy pohlavnej identity u detí. A tieto zmätené deti potom ešte aj chirurgicky mrzačia. A ak rodič nesúhlasí s takýmto mrzačením? Stalo sa aj to, že mu štát odoberie dieťa a rodičovské práva.

Starostlivosť matky o dieťa je stereotyp? Mohli by sme sa smiať, ak by to nebolo do plaču. Zdieľať

Ministerskí úradníci zlyhali už viackrát. Ústava SR hovorí o výnimočnosti manželstva ako zväzku medzi mužom a ženou. Ministerstvo spravodlivosti však zmeškalo lehotu na intervenciu v prípade Coman a  nám na našu petíciu Bráňte našu Ústavu odpovedalo v zmysle, že právny poriadok EÚ má prednosť pred slovenským právnym poriadkom. Takže asi sme gubernia, nie suverénny štát, lebo súčasťou nášho právneho poriadku je predsa naša Ústava, ktorá má prednosť pred európskymi predpismi.

Úradníci ministerstva spravodlivosti spoločne s úradníkmi ministerstva zahraničia pripravili materiál, v ktorom sľubovali OSN, že do piatich rokov prijmeme registrované partnerstvá. Takýto prístup je výslovne nedemokratický. Kto dal týmto úradníkom mandát sľubovať im niečo, čo nie je ani v programovom vyhlásení vlády a na čo nedostala žiadna strana mandát vo voľbách?

Národná Rada Slovenskej republiky odhlasovala, že neratifikuje Istanbulský dohovor. Tento právny úkon by malo Slovensko tlmočiť aj naďalej v medzinárodnom prostredí, tak ako už avizovalo aj OSN. Slovenská republika by tak mala vyjadriť svoje stanovisko o neprípustnosti neobmedzeného pristúpenia EÚ k Istanbulskému dohovoru. EÚ na takýto úkon nemá demokratický mandát a nemá ani zverené právne kompetencie. Napokon Rada už raz rozhodla výlučne o obmedzenom pristúpení EÚ k Istanbulskému dohovoru. Neoznámiť postoj Slovenska súdu a ostať ticho by bol  nedemokratický podvod na občanoch a na Národnej rade SR.

 

manžel najúžasnejšej ženy na svete a otec piatich synov tu na zemi

Odporúčame

Blog
Cirkev nemlčí!

Cirkev nemlčí!

Mlčí cirkev keď ide o právne uznanie zväzkov medzi osobami s homosexuálnou príťažlivosťou. Naozaj sú katolícki politici a veriaci ponechaní bez argumentácie a podpory cirkvi? Nie je to pravda. Kongregácia pre náuku viery krátko, jasne a prehľadne v Úvahách k návrhom na právne uznanie zväzkov medzi homosexuálnymi osobami v roku 2003 (ďalej len „Úvahy“) zhrnula učenie katolíckej cirkvi. V tom čase na čele Kongregácie stál budúci pápež Benedikt XVI. a Úvahy boli schválené pápežom Jánom Pavlom II a dané na uverejnenie. Sme schopní ešte počúvať? Alebo ohlušení propagandou tohto sveta, postavíme pravdu do kútika, kde bude nepovšimnutá a nepoužitá v našich činoch čakať na deň nášho posledného súdu?

Blog
Krátka uhorková sezóna, alebo čo nového v Čaputove

Krátka uhorková sezóna, alebo čo nového v Čaputove

Toho roku sa uhorkám nejako nedarilo. Záhradkári hovoria, že je to tým studeným májom. „Uhorková sezóna“ sa v politike tiež nekonala. Očakávala sa horúca jeseň, no naši politici začali už v lete s predstihom medzi sebou tvrdo bojovať. Zrejme si uvedomili, že ak odrátame vianočné prázdniny, tak im veľa času do parlamentných volieb nezostáva.

Blog
Piesne o tých, ktorí nám prinavrátili slobodu

Piesne o tých, ktorí nám prinavrátili slobodu

23. augusta si pripomíname Deň spomienky na obete totalitných režimov. Pri tejto príležitosti OZ Nenápadní hrdinovia otvára nultý ročník hudobnej sekcie projektu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom. Gestormi projektu sú Diana Rauchová a Peter Janků.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.