Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
20. marec 2018

Rady zkušeného Majchráka: Marián Kuffa

Môj milovaný Tasemník, meno Marián Kuffa si veľmi dobre zapamätaj, budeš sa s ním stretávať často. Ale ešte predtým by som Ti rád niečo povedal o fenoméne "Som za slušné Slovensko".
Rady zkušeného Majchráka: Marián Kuffa

Fenomén slušnosti nie je naším výtvorom. Pôvodný zmysel slušnosti navrhol náš Nepriateľ vo svojich prikázaniach, vo svojich rečiach na hore blahoslavenstiev a v rôznych ďalších, pre nás nebezpečných pasážach. Ale ako všetko aj slušnosť dokážme použiť tak, aby nielenže nebola pre nás nebezpečenstvom, ale aby slúžila našim účelom. Celé dejiny pomáhame prostredníctvom filozofov a literátov vytvoriť všelijaké paródie na slušnosť. Len si vezmi dnešné motto: Som za slušné Slovensko. Byť slušným považuje náš Nepriateľ v prvom rade lásku k blížnemu, ktorú my nikdy nedokážeme a ani nechceme pochopiť. Toto musíš udržať pred svojím pacientom čo najdlhšie v tajnosti. Prvým spôsobom je použiť slušnosť ako niečo abstraktné, čo nemá s jeho blížnymi (rodinou, kolegami, susedmi...) nič spoločné. Nech bude hrdý na nejaké abstraktné slušné Slovensko, nech si ide pochodovať a nosiť odznaky. To nám nevadí pokiaľ na tú demonštráciu pôjde električkou bez zaplatenia lístka, keď sa neslušne chová k vlastnej manželke a deťom, keď je arogatný k podriadeným a podlízavý k nadriadeným. Nesmie mu ani len napadnúť, že to slušné abstraktné Slovensko v skutočnosti znamená slušných jednotlivcov, vrátane neho. Niečo podobné sa nám podarilo vytvoriť pred vyše storočím, keď sme Nepriateľovu lásku blížnemu nahradili abstraktným altruizmom (detaily vysvetlím v inom liste). A tak nám behá po svete veľa filantropov, ktorí majú od skutočnej lásky k blížnemu poriadne ďaleko. Keď sa Ti nepodarí tento skok do abstraktna a tvoj pacient si uvedomí, že v prvom rade by on mal byť slušným, skús mu aspoň tú jeho slušnosť trošku upraviť. Pracujeme na tom už dlhodobo. V minulosti bolo napríklad nezriadené sexuálne správanie považované za neslušné. Dnes sa tešíme z toho, že za neslušné ľudia považujú kritizovanie verejných prejavov takéhoto správania a dokonca sa nám podarilo pod vedením kolegu Chlípomaza, takéto správanie dostať priamo do štátom definovaných základov rodiny. Niekedy sa považovalo za slušné, keď gentleman otvoril dáme dvere a pomohol jej z kabáta. Dnes sa takéto správanie považuje za obťažujúce. Niekedy sa za slušné považovalo chrániť život nevinných bezmocných ľudských bytostí. Dnes sa za neslušné považuje hovoriť o postabortívnom syndróme a používať slovo potrat. Kedysi bolo slušnosťou chrániť nielen život nenarodeniat, ale aj život starých a chorých. Dnes je neslušné spochybňovať právo na milosrdnú smrť. Toto všetko sa nám darí už niekoľko storočí vďaka salámovej metóde, o ktorej Ti napíšem inokedy. Takže pokiaľ sa Ti podarí pacienta udržať slušného podľa naších kritérií slušnosti, je na dobrej ceste do náručia nášho Otca v hlbinách.

Nepriateľ ale nespí a posiela našim pacientom dosť nepríjemné indivíduá, ktoré im hovoria pravdu. Na jedného Ťa chcem špeciálne upozorniť, je ním kňaz Marián Kuffa. Tento odporný červ si dovolí pacientom odhaľovať naše tajomstvá. Kuffa bol na dobrej ceste k nášmu Otcovi ale teraz je (asi sa nevyhnem tomu hnusnému slovu "bohužiaľ") už v službách Nepriateľa. Dlhodobo sa nám nedarí spochybniť jeho verejné pôsobenie, ale máme už pripravenú stratégiu, ktorá môže tvojmu pacientovi pomôcť. Skús to najprv poukázaním na hrubosť vo vyjadrovaní Kuffu. Ten červ je už síce v službách Nepriateľa dlho, ale jeho spôsoby nijak nepripomínajú slušného a uhladeného kňaza (tento obraz je tiež našim dielom, dnes už sa pacienti o surovom vyhnaní kupcov z chrámu a ďalších neslušných činoch prakticky nedozvedia). Skús teda na začiatok upriamiť pacienta na Kuffov hrubý slovník a presvedč ho, že keď sa nedokáže vyjadrovať slušne (podľa nami vytvorených kritérií slušnosti samozrejme) ani tá jeho náuka nebude najlepšia. Tvoj pacient sa ale zrejme na túto primitívnu taktiku nalákať nedá. Na neho musíš ísť oveľa inteligentnejšie. Skús v ňom vyvolať pocit extrému. Je síce pravdou, že sme radi za každý extrém (okrem extrémnej lásky k Nepriateľovi), ale niekedy môžeme použiť tzv. zlatú strednú cestu na naše účely. Jedným z dobrých extrémov, ktoré môžeš použiť ako argument sú konšpiračné teórie. Existujú totiž ľudia v našich službách, ktorí pracujú vytrvalo a neúnavne a majú veľmi dobré výsledky. Našou stratégiou je pravdu pred pacientom skrývať a tí ľudia sa tej stratégie držia a tiež svoju skutočnú činnosť skrývajú. Združujú sa v tajných spolkoch, svoje akcie proti Nepriateľovi vydávajú za ľudské práva, filantropiu a podporujú rôzne nám prospešné organizácie. Z času na čas sa ale ich činnosť dostane na povrch a preto sa snažia akúkoľvek zmienku o nej vydávať za konšpiračné teórie. Veľmi im v tom pomáhajú iní naši ľudia, ktorí tieto informácie šíria takým spôsobom, aby neboli hodnoverné. Tvojmu pacientovi nesmie nikdy napadnúť, že organizácie ako slobodomurári, alebo filantrop Soroš skutočne existujú a ich vplyv je reálny. Preto keď Kuffa začne hovoriť o škodlivosti takýchto ľudí, musíš svojho pacienta presvedčiť, že keď o nich Kuffa hovorí, je nielen extrémistom, ale je rovnako smiešny ako ufológovia, zástanci plochej zeme, alebo popierači pristátia na mesiac. Pacient sa nesmie dozvedieť, že hlavní predstavitelia v službách Nepriateľa považujú účasť v takýchto spolkoch za ťažký hriech. Táto taktika sa nám celkom osvedčila. A daj si pozor, aby si Tvoj pacient neuvedomil, že Kuffa nie je politik, ani novinár, ale kňaz a jeho prejavy hodnotil výlučne kritériami politika a novinára.

Druhý spôsob ako napadnúť Kuffu je upriamiť pacientovu pozornosť na spoločné veci, ktoré majú s ľuďmi pôsobiacich v naších službách. V tomto Ti pomôže sústredenie sa na ďalší náš produkt: Menšie zlo. Našou dlhodobou stratégiou je vytvoriť dve skupiny bojujúce proti sebe, ale zároveň bojujúce na našej strane proti Nepriateľovi. Z histórie si určite spomenieš na fašistov a komunistov. Obidve skupiny ešte prežili v rôznych formách: Ľudová strana proti ANTIFA Hate Free. Pacienta zameraj na jednu zo skupín a daj pozor aby si neuvedomil, že pre neho sú nebezpečné obidve. Jedna skupina sú skorumpovaní politici, druhá skupina sú liberáli. Keď Kuffa pacientovi túto pre nás nepríjemnú pravdu odhalí, upriam jeho pozornosť na zlé veci z tej prvej skupiny, ale hlavne nech si všimne všetky tie dobré veci, ktoré zdieľa s tou druhou skupinou. Nech mu nenapadne, že ten istý liberál, ktorý má dnes odznak slušného Slovenska mal včera tričko JBM alianciu za RDN a zajtra prijme istanbulský protokol (ďalší náš úspešný výtvor). Nech pacient Kuffu kritizuje za nedostatok uvedomenia si týchto spoločných vecí. Pre nás to je ohromná zábava, pretože aj my máme naozaj veľa spoločných vecí s bojovníkmi Nepriateľa (anjelmi). Podobne aj vlk v koži baránka má s tým baránkom veľa spoločných vecí. Tie odlišné nech si pacient nevšíma a nech tým pádom odignoruje aj tie pravdy, ktoré mu Kuffa hovorí o tej druhej skupine. Nech Tvoj pacient nadšene tlieska feministkám a genderistom. Veď fandiť tej druhej skupine je predsa menšie zlo. Nepriateľ ale Tvojho pacienta nestvoril kvôli menšiemu zlu, ale kvôli tomu jeho (pre nás nestráviteľnému a nepochopiteľnému) dobru. Je úplne jedno aké zlo si pacient zvolí, či menšie, alebo väčšie, nakoniec aj tak skončí v bezpečí nášho Otca v hlbinách, pretože sa vyhne tomu skutočnému dobru. Isteže, tí skúsenejší v službách Nepriateľa hovoria aj o tzv. morálnej dileme (Sofiina voľba, neslobodný výber z dvoch ziel) ale tak ďaleko sa v argumentácii s pacientom asi nedostaneš (ale určite si to preštuduj, máš v tom ešte nedostatky).

Veď Tvojho pacienta k okázalým vonkajším prejavom slušnosti, nech si kľudne demonštruje, nech si dá na Facebook rám za slušné Slovensko, ale keď teraz v pôstnom období bude zanedbávať modlitbu, sviatosti, pôst a pokánie za jeho minulé neslušné správanie, keď sa bude s odznakom slušňáka správať hrubo k pokladníčke v obchode alebo k šoférovi iného auta, vyhral si. Nechaj ho v tom pocite slušnosti čo najdlhšie, bude to pre Teba dobrá zábava. My tej zábavy máme pomenej, máme plné ruky práce s tým nešťastným Kuffom a nejako sa nám to nedarí...

Pozdravuje Ťa Tvoj slušný a skúsený strýko Majchrák.

P.S.: akákoľvek podoba so skutočným Majchrákom, alebo knihou od C.S.Lewisa je čisto náhodná...

Inzercia

Konzervatívny katolík - hriešnik plný vďaky...

Odporúčame

Blog
Neháďžme flintu do Žitňanskej

Neháďžme flintu do Žitňanskej

O aktuálnej situácii na Slovensku toho bolo popísané veľa a z rôznych strán. Niektoré veci mi v diskusii chýbali a preto ich doplním. Netvrdím, že to budú najdôležitejšie veci, alebo najlepšie načasované, ale myslím, že za zamyslenie stoja. Bude to o novinároch, politikoch a o nás.

Blog
Mýty o námestiach pekne vyfabulované

Mýty o námestiach pekne vyfabulované

O problematike vývoja v posledných dňoch sa popísalo dosť. Ani som nemal záujem ešte k tomu čosi pridávať. Radšej som naozaj dva razy stál na námestí. Želám si ako všetci tí, čo sme tam boli, predčasné voľby. Vyšetrenia vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Ako aj vyšetrovania exponentov ešte stále súčasnej vlády.

Blog
Na čo si Jozef Majchrák mal dať pozor a nedal.

Na čo si Jozef Majchrák mal dať pozor a nedal.

Jozefovi Majchrákovi prekážajú Kuffove tendencie. Jeho kritika Kuffovho postoja a spôsobov je poplatná atmosfére týchto dní, preto ho sčasti chápem, ako chápem rozhorčenie čitateľov Postoja nad "nekonformným" Kuffom. Veci sa však majú inak, ako to Majchrák predstavuje.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.