Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. október 2021

Peter Šimko / Potrebujem niekoho, aby som bol slobodný

„Je to otázka pokory - priznať, že sám to nedokážem,“ vysvetľuje riaditeľ arcibiskupského úradu v rozhovore, ako sa vyslobodiť z vlastného otroctva a nadobudnúť vnútornú slobodu.
Peter Šimko / Potrebujem niekoho, aby som bol slobodný

Žiť v úplnej slobode duchovnej, duševnej, mentálnej vôbec nie je jednoduché. Človek i nevedome zapredáva svoj čas, myseľ, srdce - veciam, práci, záľubám či rôznym závislostiam, alebo malichernostiam, zbytočným starostiam a strachom, ktoré napokon ovládajú jeho bytie a znemožňujú mu žiť pravdivý šťastný život.

Človek nie je schopný rozvíjať svoj potenciál v svojej jedinečnej autenticite a originalite, pokiaľ je po d nadvládou niečoho alebo niekoho. Ako sa má vykliesniť z panciera - väzenia svojich slabostí a závislostí, a ako žiť pravý šťastný a plnohodnotný zmysluplný život sa dozviete od Mons. Petra Šimka.

V rozhovore sa tiež dočítate:

- čo je skutočná sloboda, ako ju má človek nadobudnúť a udržať si ju,
- čo je za „oslobodením“, ktoré ponúkajú rôzne náboženstvá, ideológie a sekty prostredníctvom svojich metód,
- akú daň či výkupné človek platí za to, keď sa nimi nechá zmanipulovať,
- ak je človek už Ježišom oslobodený, čo má robiť, aby bol tým, čím má byť.


Pojem sloboda sa značne sprofanizoval; čo v skutočnosti znamená vnútorná sloboda?

Vnútorná sloboda je termín, ktorým označujeme skutočnosť, že sme nezávislí na osude. Je to dar Boží. Bežne termínom sloboda sa myslí to, že si môžeme zvoliť dobro alebo zlo.

Slobodu nám Boh dal preto, aby sme si nie museli, ale mohli vybrať dobro. Zdieľať

Boh nám však slobodu nedaroval na to, aby sme si mohli zvoliť aj zlo.

Áno, je to spojené aj s rizikom, že... ČLÁNOK BOL PRESMEROVANÝ; celé znenie si môžete prečítať tu: https://juliakubicova.webnode.sk/l/peter-simko-potrebujem-niekoho-aby-som-bol-slobodny/

Prečítajte si i ďalšie rozhovory: 

Homílie: Čo je láska a ako milovaťNeistota vzbudzuje strach. A každá agresivita je dôsledok strachu. Ako z toho von? | Kristus sa spojil ako Boh s každým jedným z nás. A chce, aby sme aj my zvíťazili | Prečo niekto stále nadáva na Pána Boha a na Cirkev?

Inzercia

Zaoberám sa témami - spiritualita a mystika, fenomén utrpenia, Krásy a umenia. Šiesty rok pôsobím aj ako externá redaktorka. Moje články pre Postoj si môžete prečítať tu: https://svetkrestanstva.postoj.sk/autor/kubicova-julia

Odporúčame

Blog
Ako bude vyzerať kronika tvojho života?

Ako bude vyzerať kronika tvojho života?

Uvedomil si už svet, ako sú ľudia osamelí a vnútorne chudobní? Unavení dúfaním, unavení súžením, unavení túžením, plánovaním, unavení pádmi a vzletmi, unavení rodinou, sebou, štúdiom, zamestnaním, politikou, médiami, Cirkvou i svetom...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.