Júlia Kubicová

Júlia Kubicová

flickr.com/people/juliakubicova

Strana 1

Blog
Jeseň v našom živote
Jeseň v našom živote

Jeseň nie je len jedným z ročných období; zažívame aj jeseň života, jeseň vzťahu, jeseň v nejakej životnej etape, kedy sa nám zdá, že až príliš fúka... a všetko je tak hrozne studené a sychravé, až si myslíme, že smrť by nás viac ohriala...

Blog
...pśśśt...
...pśśśt...

...tíško..., tichúčko. Ticho je pokladnicou najväčších tajomstiev; komnatou skrytých obiet, piedestálom utajených víťazstiev... Všetko múdre a dôležité, významné, kvalitné, veľké, cenné a krásne sa rodí, dorastá a dozrieva v tichu. Všetko, na čom skutočne záleží, je spoznané, nadobudnuté, odhalené, prezradené, ...prežité v tichu.

Blog
Rozprávaj mi o láske...
Rozprávaj mi o láske...

Stroskotanie vzťahu je dôsledok absencie lásky, jej nepochopenia. Mylné zasnené predstavy, túžobné očakávania, romantické plány... akosi škrípu s realitou. Chcem sa s vami podeliť o myšlienky, ktoré sama neviem vyjadriť výstižnejšie - preto s úctou a obdivom citujem človeka, ktorý pointu lásky vystihol v plnosti svojej krásy a jednoduchosti všedného života.

Blog
Kreativita - Ad maiorem Dei gloriam 2/2
Kreativita - Ad maiorem Dei gloriam 2/2

Kresťanská tvorba má byť návratom k nadšeniu, údivu a úžasu pravých hodnôt prostredníctvom pôvabu a jemnocitu pravej krásy, ktorá sa v dnešnej spoločnosti vytráca... Ľudstvo očakáva, že od kontaktu s dielami umenia sa mu dostane objasnenia o jeho ceste a určení.

Blog
Kreativita - Ad maiorem Dei gloriam 1/2
Kreativita - Ad maiorem Dei gloriam 1/2

Keďže Cirkev má, nakoľko je to možné, robiť príťažlivým neviditeľno - svet Boží, ako jedným z vhodných prostriedkov novej evanjelizácie treba výsostne vyzdvihnúť kreativitu, ktorá ruka v ruke s krásou a umením, prekračuje hranice všednosti a otvára veľkolepé dvere nekonečna...

Blog
Hodnota krásy v umení
Hodnota krásy v umení

​Krása odjakživa inšpiruje a priťahuje; človek sa jej výzvou k tajomstvu nechá slobodne a rád očariť. Ak sa hodnota krásy vloží do služieb evanjelizácie a vyzdvihne pravú Krásu, ktorou je Boh sám, odleskom Ducha otvorí vnútru človeka zmysel pre večnosť, čím splní svoj účel.

Strana 1