Bruno Donoval / Boli sme hluchí k výzve Panny Márie v Lurdoch

- prečo je ruženec nazývaný zbraňou a ako s ňou vyhrať;
- čo je úlohou ružencovej modlitby v duchovnom boji;
- odkiaľ pochádza jej exorcizujúca sila a zázračná moc;
- akým spôsobom modlitba ruženca chráni človeka pred vplyvom zla;
- ako formuje srdce človeka, zastavuje vojny a ovplyvňuje beh dejín.
Človek, ktorý sa modlí ruženec, má v rukách oveľa viac než len „nejaké“ zrnká ruženca; čo všetko má v rukách, čoho všetkého je schopný?
Čoho je schopný modliaci sa človek? Panna Mária hovorí, že všetkého. Keď je človek v harmónii, vyváženosti, načúvaní na Božie vnuknutia, tak všetko sa deje v súlade s Božou vôľou. A toto je to, čo sa modlíme: „Ako v nebi, tak i na zemi.“ Aj Ježiš to hovorí, keď poviete tomuto vrchu s vierou: Presuň sa odtiaľto tam, presunie sa (Mt 17, 20).
My môžeme prosiť o čokoľvek, čo je v zhode s Božou vôľou. Problémom však je, že mnohí často nie sú natoľko vnímaví na to, čo vlastne tá Božia vôľa je. Keď počúvame Boha, keď počúvame Ježiša, keď sme v prítomnosti Panny Márie, to je dobro pre seba i pre iného. Je to pozícia žehnania. Nie preklínanie.
A tiež sem patrí aj modlitba príhovoru, kde človek vkladá svoje úmysly za druhých. A to je to, k čomu Panna Mária vyzýva: modlite sa za seba, ale aj navzájom. Poznáme krásne svedectvá o sile modlitby, o zázračných uzdraveniach, obráteniach, zabráneniu vojen či rozpadu manželstva. Preto aj pápeži odporúčali ruženec ako jednu z najlepších foriem modlitby...
ČLÁNOK BOL PRESMEROVANÝ; celé znenie si môžete prečítať tu: https://juliakubicova.webnode.sk/l/bruno-donoval-boli-sme-hluchi-k-vyzvam-panny-marie/
je prior konventu v Dunajskej Lužnej, člen Liturgickej komisie Slovenskej provincie Rehole kazateľov, rehoľný asistent BLSD v Trnave, katechéta CMŠ Madony Žitného ostrova, ľudový misionár, exercitátor a spolupracovník TV Lux, asistent promótora DMC pre ružencový apoštolát na Slovensku. Vo voľnom čase relaxuje, najmä v prírode a s priateľmi. Má rád ticho, klasickú hudbu a spev.