Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
23. jún 2020

Kde Raky Spievajú

Where the Crawdads SingWhere the Crawdads Sing by Delia Owens
My rating: 5 of 5 stars

Prečo som prečítal túto knihu?
Mal som chuť na román, ktorý by mal všetky prvky krásnej literatúry, no nebol by taký rozvláčny ako Bratia Karamazovci. Tento román mi dal všetko, po čom som túžil - oprášil som slovenskú slovnú zásobu, podnietil môjho romantického ducha skrze poetické opisy prírody, strhol ma svojou pútavosťou (kiežby som však nevedel, ako to skončí... Damned spoilers!). Bolo to fascinujúce. Veľmi mi to sadlo. Potvrdilo sa mi, že netreba 900 strán, aby človek prežil počas čítania románu bol výnimočne zasiahnutý. Sorry Fjodor Michailovič.

Čo sa mi páčilo?
Krásny text. Nechcel by som tú knihu čítať po anglicky, ani ju prekladať. Áno, boli v nej aj básne. Ani tie by som nechcel prekladať. No aj samotná próza, opisy, všetko bolo tak poetické... Som naozaj vďačný za ten text a za preklad, ktorý sa zdal celkom fajn. Obohatilo ma to.

Kniha je veľmi pútavá, najmä po tom, ako nastane vražda. Čo nie je úplne skoro. No kiežby som nevedel, ako to skončí... Celý čas som si predstavoval, ako by som hltal ten text a čo by som si asi myslel, kebyže neviem, čo príde. No proste... Aj tá prozaická zložka bola fajn, no autorkinou silnou stránkou bola najmä tá biologická a romantická (od slova romantizmus, kde dominujú vzletné opisy najmä prírody).

Čo sa mi nepáčilo?
Ťažko sa mi hľadajú príklady niečoho, čo by som knihe vytkol. Nič mi nenapadá.

View all my reviews

Odporúčame

Blog
Liek na Pýchu podľa Kasiána

Liek na Pýchu podľa Kasiána

Aký postoj je koreňom pýchy? Postoj, že ja sám, z rozhodnutia mojej slobodnej vôle som tým, kým som a moja vlastná vôľa mi stačí, aby som žil svätý, cnostný a dokonalý život.