Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
01. jún 2020

Ako idú liberáli povaliť vládu a chcú to hodiť na kresťanov.

Všetci sme chceli, aby sa vláda zmenila. Voľby dokázali, že zmenu sme chceli a reálne aj uskutočnili. Ale nie všetci chceli zmenu takúto. Liberáli sa do parlamentu nedostali so svojou stranou, ktorá bola tak uletená, že za 6 mesiacov sa stala z lídra zmeny lídrom nechceného. A preto si vymysleli plán, ako túto vládu povaliť. A hodiť to chcú na kresťanov.
Ako idú liberáli povaliť vládu a chcú to hodiť na kresťanov.

Od volieb prešlo už niekoľko mesiacov. Nemáme ale ešte ani 100 dní vlády a bežnému človeku sa môže javiť, že vláda má neskutočné problémy a hodnotovo – etické otázky ju povalia skôr ako skončí tento vírusový rok 2020. (Mimochodom, možno by nebolo zlé, keby sme čas krízy korona Covid 19 do tých 100 dní nerátali. Aby sme boli spravodliví... Iné vlády naozaj v takomto výnimočnom čase neštartovali.)

Ostatných niekoľko týždňov nás liberálne médiá zahŕňajú článkami, rozhovormi, podcastami na tému kultúrnej vojny. Posudzujú kresťanov v politike, zpochybňujú ich lojálnosť k Slovensku. A dookola opakujú slovné spojenia ako „kultúrna vojna“ nastoľovanie „božieho štátu“ a tak podobne.

Voľná nedeľa, či zlepšenie ochrany života nenarodených detí nie sú tým problémom, ktorý trápi liberálov. Ich trápi omnoho podstatnejšia téma – nie sú pri vláde. A chcú vládnuť. Takže spustili túto mašinériu článkov, aby vyvolali dojem nezlučiteľnosti kresťanov s neveriacimi vo vláde.

Začalo to:

  • V ten istý deň, v tom istom liberálnom médiu odznel ďalší podcast Ako vznikli a kto sú kresťanskí fundamentalisti. Veľmi príjemné rozprávanie o histórii vzniku pojmu fundamentalizmus. Všetko OK, ale to načasovanie vysvetľovania pojmu? Je to iba náhoda? Určite nie. Podcast je o tom, aby sme vedeli...
  • A opäť na aktuality.sk rozhovor o tom aké to bolo, keď zakázali potraty. Úplne náhodne téma vytiahnutá z klobúka kúzelníka. Náhodou a práve teraz. Autor prechádza dejinami potratového zákona na Slovensku, antikoncepcie. Nezabudne spomenúť Tisa, nacistov, pomieša komunistov. Ako jediní sú čistí liberáli, lebo ako z histórie vytiahne výrok – sprísňovanie potratových zákonov sa deje len v nedemokratických štátoch. A čuduj sa svete – práve tomuto autorovi má vyjsť v priebehu tohto roka kniha s výstižným názvom: Potraty. Dejiny slovenských kultúrnych vojen od Hlinku po Kuffu. Opäť tie kultúrne vojny. A opäť od liberála.

Vo vojenskej taktike sa tomu hovorí kobercový nálet. Nehľadím na obete a bombardujem všetko rad-radom.

Je potrebné demaskovať tento pokus o destabilizáciu situácie na Slovensku. Je nad slnko jasnejšie, že neomarxisti, alebo ak chcete nazvime ich neoliberáli, chcú systém destabilizovať a ukazujú prstom na kresťanov, ktorí sú v tomto útoku zjavné obete a majú byť zneužité. Chcú zabiť dve muchy jednou ranou – položiť túto vládu, vyvolať predčasné voľby a zároveň dehonestovať kresťanov.

Inzercia

Každý z vyššie spomenutých článkov, či rozhovorov manipulatívne podsúva teóriu o tom, že kresťania sa s nikým nevedia dohodnúť, sú fundamentalisti, idú za cieľom hlava – nehlava.

Opak je pravdou.

Kresťania boli v roku 1998 rozhodujúcim prvkom vlády, ktorá povalila Mečiara. A kresťania sú aj za touto zmenou. Pretože bez nich by vo vláde boli pravdepodobne tí predošlí. Až smiešne vyznievajú ostatné mesiace pred voľbami, kde neoliberáli v PS a Spolu nakladali I. Matovičovi a kresťanom. Nechceli ho prizvať do diskusií, spoločnej predvolebnej koalície. Bolo vždy niečo, čo im na ňom vadilo. A dnes vidíme čo. Oni určite nechceli vládu normálnych, bežných a obyčajných ľudí. V jazyku neoliberálov – konzervatívcov.

Liberalizmus je nový komunizmus. Je to diktátorstvo, ktoré povolí len to, čo chce. Všetko ostatné zakazuje a trestá. Nie je to žiadna vláda rozumu, či demokracia. To si povedzme otvorene. Ak povie názor liberál – voláme to pokrokové zmýšľanie. Ak povie názor kresťan, alebo oponent – nazýva sa to hate speech a spustí sa mediálny lynč a pohon.

To, čo sa dnes deje v médiách, je jemná ukážka ako to vyzerá, keď neoliberál nie je spokojný s vládou.

- manžel, otec, syn, katolík, bežec, slabý golfista, ešte slabší skipper - vyštudovaný ekonóm s praxou v manažmente, marketingu a obchode. - a celý život sa snažím dopracovať k svätosti - postačuje tá, ktorá mi otvorí bránu neba :-)

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.