Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
04. január 2020

EXODUS 90 – nájdi v sebe božieho muža!

Či máš formáciu saleziánov, jezuitov, dominikánov, františkánov, kapucínov, či vincentínov. Či si z farnosti, alebo spoločenstva – tento čas je pre Teba. Premysli, ukotvi a konaj! EXODUS 90 Začína 13. 1. 2020 – tak buď pripravený!
EXODUS 90 – nájdi v sebe božieho muža!

Začalo to rozprávaním priateľov. Nejaký Exodus 90, novodobá kalokagatia pre mužov. Počul som už o tom niečo a tak som si začal hľadať zdroje a nejaké linky. Absolvovali to už viacerí a vraj to bolo fajn. Vážnejšie som sa zamyslel až keď som čítal článok na www.postoy.sk – žiaden alkohol, studené sprchy a tak ďalej. Zákaz na zákaz. Príkaz na príkaz.

Ale zaujalo ma na tom hneď niekoľko vecí a preto som premýšľal a rozhodoval sa ďalej.

Pôvod vzniku Exodus 90 je v prostredí katolíckeho seminára – potešilo ma to, pretože viem, že je to OK s učením Katolíckej Cirkvi.

Ďalší prvok, ktorý oslovil je spojenie niekoľkých pilierov – pilier duchovna, pilier telesnej kondície, pilier rušenia závislostí a pilier stráženia času – kontroly života.

Rozhodnutie bolo jasné a na jar 2019 sme spustili s niektorými otcami z Klubu otcov o 2 osem prvé kolo.

Naozaj nás to preverilo a posadilo do reality. Deň po dni nám EXODUS 90 ukazoval, čo všetko sme si za tie roky na seba nabalili. Zvyky, zlozvyky, závislosti, strácania času, nepodstatné veci, nepodstatné aktivity...

EXODUS 90 odhaľoval a odoberal jednu po druhej.

Každý deň dával mnohé príležitosti na zlyhania. A každý deň dával nové príležitosti na výhry a zlepšenia.

Nepiť alkohol bol ten najmenší problém.

Studená sprcha? – pokojíček, klídeček.

Inzercia

Náročnejšie bolo nepozerať TV, nebyť zbytočne na internete. Denne si odoprieť slané, či sladké. Bublinky, či ovocné šťavičky? Na to sme na 90 dní museli zabudnúť.

Spánok 7 hodín denne sa ukázal ako ťažká výzva. Ale pochopili sme, že je to nutná podmienky. Oddych napomôže k upokojeniu sa, sústredeniu sa na podstatné veci a človek sa naučí reálne využívať čas.

Ranné meditácie nás dostali na cestu zrelého muža. A večerné hodnotenie dňa nás naučilo pokore.

Spoločné stretnutia nás poslinili a povzbudili. Tie boli veľmi dôležité a potrebné.

Deň po dni, týždeň po týždni. 13-násť týždňov dokopy a potom čas, kedy sme sa ohliadli a povedali – toto je to, čo chcem žiť. Byť mužom, ktorý vie, pre čo a koho žije. Je pevne ukotvený v Bohu, trénuje telo i ducha. Denne sa pýta Pána na to, čo má urobiť, aby si zaslúžil večnú odmenu. Je otcom a manželom. Vie, prečo má tie roly a roly ho napĺňajú.

Pre rok 2020 začína ďalšia výzva 13-tého januára 2020!.

Skvelý čas, ktorý je spojený aj s pôstom aj so vzkriesením Krista na Bielu sobotu.

Neváhajte a pridajte sa – tento požehnaný čas navždy zmení váš postoj k životu!

- manžel, otec, syn, katolík, bežec, slabý golfista, ešte slabší skipper - vyštudovaný ekonóm s praxou v manažmente, marketingu a obchode. - a celý život sa snažím dopracovať k svätosti - postačuje tá, ktorá mi otvorí bránu neba :-)

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Keď vy budete mlčať, skaly budú kričať!

Keď vy budete mlčať, skaly budú kričať!

Nedajte sa oklamať. Keď pomenujete pravdu, nie je to Hate Speech (nenávistná reč). Pomenovaním pravdy ale určite nahneváte tých, ktorí proti nej bojujú. Preto vás budú nálepkovať rôznymi výrazmi, aby vás znemožnili, ponížili, zosmiešnili a banalizovali PRAVDU.

Blog
Matriarchát bez "Pa"

Matriarchát bez "Pa"

Feminizmus už pred niekoľkými rokmi dosiahol vrchol, od ktorého sa toto hnutie odrazilo ešte vyššie. Rozumné právo na rovnakú príležitosť pre obe pohliavia zatienilo právo na absolútnu rovnosť a negovanie rozdielov medzi mužom a ženou. Bohužiaľ, feminizmus sa nezastavil ani tam. Momentálne ide o hnutie žien, ktoré, hoci už roky diskriminujú mužov, majú z toho dobrý pocit, hovoria vždy len pravdu a ide im len o "spravodlivosť". Keď začujete čosi podobné, radšej si dajte ruky pred tvár a stiahnite sa do kúta. Jeden prsteň vládne všetkým, jeden všetkým káže...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.