Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. december 2019

Ďalší mýtus: Lekári hlásia všetky nežiaduce účinky vakcín.

Podľa nich, samozrejme, žiadne vážne neexistujú.
Ďalší mýtus: Lekári hlásia všetky nežiaduce účinky vakcín.

Tento mýtus zaznel aj v nedávnej diskusii na TA3 o povinnom očkovaní, kde sa do pŕs bili obhajkyne očkovania, ako tie nežiaduce účinky lekári poctivo hlásia. Tu im argumentoval fakticky a štatisticky Marián Fillo zo Slobody v očkovaní zistením Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv, že iba 3% prípadov sú hlásené. Naposledy, kedy bola takáto kontrola vykonaná a publikovaná v roku 2004, „bolo zo zdravotných záznamov očkovancov zistených 181 postvakcinačných reakcií, pričom hlásených na ŠFZÚ SR v sledovanom období bolo iba 6 prípadov“.

 

Podobná realita je aj v USA. Niekoľkoročná štúdia publikovaná v roku 2010 Federálnou agentúrou pre výskum a kvalitu zdravotnej starostlivosti testovala efektívnosť v nahlasovaní nežiaducich účinkov. Bolo zistené, že až 25% ambulantných pacientov zažíva nejaký nežiaduci účinok na liek, hoci len 0,3% z nich je hlásených a v prípade vážnych reakcií len 1-13% prípadov. Podobne je to pri vakcínach – len menej ako 1% nežiaducich účinkov je hlásených.

 

Ako je možné, že pediatri nikdy nevideli nežiaduce účinky vakcín či poškodenie? Jednoducho ich nikdy neučili ako rozoznať súvislosti a neustále ich indoktrinujú, že žiadne poškodenia z vakcín neexistujú. Alergická reakcia po penicilíne, či po arašidoch, je spôsobená penicilínom, či arašidami. No v prípade očkovanie ide len o náhodnú časovú súvislosť… Jednoducho alergie, astmy, neurologické poškodenia, či detské cukrovky, nijako podľa nich nesúvisia s očkovaním a ani nie sú nikdy a nikde zaznamené. Hoci by to dieťa zomrelo aj na druhý deň po očkovaní – veď SIDS /syndróm náhleho úmrtia novorodenca/, zápal mozgu alebo niečo sa už nájde, čo označia za skrytú príčinu úmrtia, len aby nedopustili na očkovanie.

 

Pozrime si však len nežiaduce účinky očkovania /zisťované do 3 týždňov po podaní/ po prvej a to hneď hexavakcíne Infanrix, ktorú prvýkrát dostáva 3. mesačné dieťa, keď ešte nemá vyvinutú encefalytickú bariéru v mozgu, jeho mozog a nervová sústava sa stále vyvíjajú. Podľa príbalového letáka naraz sa do jeho tela dostanú antigény na všetkých 6 chorôb aj s hydroxidom hlinitým /ako adjuvant antigénu čierneho kašľa/ a fosforečnanom hlinitým /ako adjuvant antigénu hepaditíty B/, stopové prvky /pre nás rakovinotvorného/ formaldehydu, atď.… A toto sú nežiadúce účinky, pre tých čo príbalový leták /príp. SPC/ nikdy nečítali:

 

Veľmi časté: nezvyčajná podráždenosť, nepokoj, nervozita, hnačka, vracanie, horúčka viac ako 39,5C /pozn. autorky, len či vás niekedy informovali, že ak to trvá viac ako 48, ďalšie očkovanie treba zvážiť podľa príbalového letáka/, únava, bolesť, lokálny opuch

Menej časté: nespavosť, infekcia horných dýchacích ciest, opuch kĺbu, kašeľ

Inzercia

Zriedkavé: anafylaktické reakcie, alergické reakcie, kŕče s horúčkou alebo bez nej, opuch celej končatiny, dermatitída, bronchitída, apnoe /t.j. krátke prerušenie dýchanie, najčastejšie v noci/, angioedém /kožné ochorenie/, kolaps a šokový stav /hypotonickohyporeaktívna epizóda/, trombocytopénia, nezvyčajné krvácanie alebo modriny, napuchnuté lymfatické uzliny.

 

Pri očkovaní proti hepatitíde B sa objavili aj prípady, hoci samozrejme výrobca sa poistí prehlásením, že "súvislosť s očkovacou látkou sa nestanovila", kedy došlo k ochrnutiu, neuropatii /znecitliveniu nôh a rúk/, zápalu nervov, vážnemu Guillainov-Barrého syndrómu, meningitíde a encefalopatii /infekcia mozgu/. V americkom príbalovom letáku nájdete aj ďalšie: bolesť ucha, zrýchlený tlkot srdca, smrť /pod skratkou SIDS/. Dokonca sa tu uvádza percentuálna miera výskytu reakcií: Horúčka sa objavuje u 20-30% po prvých troch dávkach. 15-60% detí po tejto vakcíne má nežiaduci účinok: malátnosť, nervozita, nespokojnosť, nechutenstvo. SPC k vakcíne upozorňuje na zvýšené riziko febrilných kŕčov a hypotonicko-hyporeaktívnej epizódy /t.j. že dieťa je ako handrová bábika/ pri súbežnom podávaní tejto vakcíny s pneumokokovou, čo je dnes bežná prax.

 

Po prečítaní si o týchto možných neurologických poškodeniach z vakcíny podávanej každých pár mesiacov po dávkach bábätkám je stále pre Vás prekvapením, že dieťa po nejakom čase dostane napr. epilepsiu? Kde sa asi berú tie celoživotné alergie, astma, krvné choroby, Krohn, či rakoviny, ako sa dnes prekvapujúco vyskytujú u malých detí? Takže pekne pravidelne na očkovanie a len sa modlite, že nejaké to poškodenie nedostane práve to Vaše dieťa. Alebo nezaočkujete a potom sa môžete modliť, že bez poškodenia imunity nebude mať ten najhorší priebeh choroby, ak sa tá vôbec niekedy objaví. Opýtali ste sa niekedy pediatra, načo 3. mesačné dieťa potrebuje v tej hexavakcíne očkovanie proti hepatitíde B, ktorá sa prenáša krvou a pohlavným stykom? Naša pediatrička nám odpovedala, čo jej povedali na školení, že dieťa môžete zobrať k holičovi a on môže mať nakazené nožnice a nimi môže Vaše dieťa poraniť. Tak sme sa na tom pred ňou zasmiasli, že už si naozaj nevedeli nič lepšie vymyslieť.

 

Na záver to zhrniem skvelým Robertom F. Kennedym, Jr., synovcom prezidenta JFK i liberálneho senátora Teda Kennedyho a synom zavraždeného senátora Roberta F. Kennedyho. Je zakladateľom Nadácie na obranu zdravia detí. On ako kedysi prominentný environmentálny právnik si postupne uvedomil, že „tisíckrát horšie, ako je za účelom zisku humpľované životné prostredie, je humpľované zdravie našich detí. Vakcíny, ktorých zisk predstavuje 50 mld dolárov ročne, nás majú ochrániť pred infekčnými chorobami ako osýpky, mumps, kiahne, ktoré sa za pár týždňov vyležia. No deti sa stávajú chronickými pacientami, ktorí potrebujú užívať lieky na cukrovku, autizmus, alergie, neurologické poškodenia atď. do konca života a objem ziskov z nich predstavuje 500 mld dolárov!“ /Citát je parafrázou jeho prejavu z tohto videa/

 

 

Odporúčame

Blog
Vianočný stromček - pohanský symbol?

Vianočný stromček - pohanský symbol?

Každý rok oslavujeme Vianoce ako sviatok narodenia Ježiša Krista, čas kedy sa Boh stal človekom. Je to zároveň časom stretnutia s najbližšími, časom pokoja a radosti. K vytváraniu vianočnej atmosféry, ktorá evokuje príchod Krista na tento svet, nám môžu dopomôcť aj darčeky, koledy, rôzne dekorácie a neposlednom rade aj vianočný stromček. Stromček je možno najvýraznejším symbolom Vianoc. Zaujímal vás niekedy jeho pôvod? Má korene v pohanstve?