Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
26. november 2019

Vyvrátené mýty propagátorov očkovania v priamom prenose

Nevideli ste reláciu o povinnom očkovaní na TA3? Tu je zhrnutie najpodstatnejšieho.
Vyvrátené mýty propagátorov očkovania v priamom prenose

V piatok 22.11. 2019 sa uskutočnila diskusia v relácii Pozrime sa na to, ktorú vysiela TA3, na tému „Povinné očkovanie“. Moderátor Jozef Šivák dal piestor aj odporcom povinného očkovania, teda obhajcom slobody v očkovaní - Ing. Mariánovi Fillovi za Slobodu v očkovaní a Mgr. Petrovi Tuhárskemu za združenie Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania. Za obhajcov povinného očkovania názory prezentovali obvodná detská lekárka MUDr. Katarína Šimovičová a Doc. MUDr. Margita Špaleková, PhD., prednostka Ústavu epidemiológie Lekárskej fakulty UK. Diskusia mala vniesť svetlo k téme očkovania, ktoré sa má stať podmienkou pre prijatie detí do škôlky. Zákon z dielne SMERu čaká na hlasovanie v 2. čítaní už tento týždeň s možnou platnosťou od 1.1.2020.

Podľa pani epidemiologičky Špalekovej bezpečné vakcíny, ktoré boli zavedené pred 60 rokmi, vraj dokázali ochrániť pred úmrtnosťou až dve generácie. Protistrana argumentovala aj tým, že vakcíny nie sú dostatočne testované na bezpečnosť, pozorujú sa len reakcie do 3 týždňov a nesledujú sa podľa najnovších vedeckých poznatkov, keďže relevantná direktíva EÚ je už viac ako 25 rokov stará. Pritom v posledných rokoch bolo publikované kvantum štúdií, ktoré poukazujú na rôzne aspekty nebezpečnosti vakcín, či je to pre používanie hliníka ako adjuvantu alebo iných prídavných látok. Napr. jedna zo štúdií talianskych vedcov, ktorým po publikácií následne polícia zabavila výskumné zariadenie, je aj preložená do slovenčiny tu.

Klincom po hlavičke bol však graf, ktorý vytiahol Peter Tuhársky, ktorého sa moderátor snažil diskreditovať otázkou, aká je jeho profesia. Pán Tuhársky ako informatik sa naozaj nemusel hanbiť za pohotový argument, ktorý na kameru ukázal, že dojčenská úmrtnosť bola dramaticky znížená ešte pred zavedením vakcín. Grafom, pochádzajúcim z Českého štatistického úradu, kde sú vyznačené časy nasadenia jednotlivých vakcín, zahanbil svoje oponentky, ktoré však stále len dookola opakovali svoje naučené frázy a skákali do rečí druhej strane. Kým dojčenská úmrtnosť pred 20. st. dosahovala štvrtinu až tretinu narodených detí, v 20. st. bola najvyššia počas 1. a 2. svetovej vojny, keď išlo asi o 200, resp. 120 detí z 1000. Pred 2. svetovou vojnou dosahovala asi 80 detí z 1000, čo bola úroveň, keď bola uvedená prvá vakcína proti záškrtu v roku 1946 . Ešte začiakom 80. rokov zomrelo cca 40 detí z 1000 podľa grafu, hoci už dostali 5 vakcín! Prínos zvýšených hygienických i stravovacích štandardov mal jednoznačne väčší vplyv, a to aj v iných krajinách, ako zavedenie očkovania.

Dojcenska umrtnost

Ďalší graf pána Tuhárskeho mal prekreslenú hladinu protilátok voči osýpkam v slovenskej spoločnosti podľa veku do demografického stromu. Vychádzal z údajov Imunologického prehľadu 2018, publikovaného Úradom verejného zdravotníctva SR 6.6.2019. Z neho vyplýva, že neočkované deti pre odmietnutie a kontraindikácie predstavujú len 0,3% populácie – žltý krúžok. Je to veľmi málo deti, ktoré by narúšali kolektívnu imunitu, hlavne, keď ohromná skupina očkovaných mladých a ľudí stredného veku nemá dostatok protilátok – červené pole. Zelenou sú vyznačené staršie ročníky, ktoré osýpky v detstve prekonali a získali celoživotnú imunitu. Modrou sú označení očkovaní s imunitou, fialovou zas novorodenci, ktorí pred povinným očkovaním nemajú žiadnu imunitu, lebo ich matky im nevedia preniesť cez materské mlieko, keďže osýpky neprekonali a očkovanie nevytvára ten druh protilátok, ktorý sa cez materské mlieko prenáša. Z grafu celkovo vyplýva, že kolektívna imunita je naozaj mýtus.

Inzercia

Oveľa väčšiu skupinu, než sú deti neočkované pre odmietnutie očkovania rodičmi, predstavujú tie očkované deti, ktoré si protilátky nevytvorili. Pani epidemiologička dokonca sama poukázala na dáta z Imunologického prehľadu a to, že v 4. roku je hladina protilátok u očkovaných detí znížená na 94%, čo je už pod úroveň kolektívnej imunity. Ale to len poukázala na problém vakcinácie, že ani 100% zaočkovanosť nevytvorí tú požadovanú 95% úroveň imunity, pretože množstvo ľudí, či detí si protilátky ani nevytvorí, hoci nie vždy istá miera protilátok aj garantuje, že človek neochorie.

U mumpsu je to dokonca ešte oveľa horšie: v skupine 5- až 9-ročných malo dostatočnú ochranu len 54,8% očkovaných detí. Vakcíny sú však jediným výrobkom, ktorého sa predá viac, keď nefunguje. - vtedy sa pridá do očkovacieho kalendára ďalšia dávka, takže odbyt sa paradoxne zvýši... Ale to už je nad rámec, toho čo sa diskutovalo v spomínanej relácii TA3. Mám k dispozícii aj tretí graf, ktorý pán Tuhársky nestihol vytiahnuť. Ukazuje, že úmrtnosť na osýpky bola už takmer nulová niekoľko rokov pred zavedením plošného povinného očkovania proti osýpkam v roku 1969. Úmrtnosťou a komplikáciami z osýpok strašia dnes vakcinátori, hoci v TA3 zjavne prvýkrát počuli, a preto sa vysmiali argumentu Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorý naniesol Marián Fillo, že megadávky vitamínu A značne zmierňujú priebeh osýpok.

Umrtnost osypky

Pripomeňme si, že ako vďaka Norimberskému kódexu po 2. svetovej vojne bolo jasné, že medicínske zákroky či experimenty sa nemôžu diať bez informovaného a slobodného súhlasu, čo sa stalo základným ľudským právom, tak dnes toto právo neplatí v prípade očkovania. Rodičia musia obetovať svoje práva aj zdravie svojich detí znova pre nejaké ideologické „spoločné dobro“, tentokrát pochybnú kolektívnu imunitu. Znova sa to skrýva za odborníkov, dokonca vedu, hoci tá sama tomu odporuje čoraz evidentnejšie, a preto vakcinačný priemysel pritvrdzuje a cez svoje páky na korumpovateľných politikov chce vnútiť svoje výrobky všetkým. Totižto ľudia v západnom svete, dokonca aj v Rusku, čoraz viac odmietajú očkovanie. Nie je to náhoda, že práve vďaka internetu sa môžu podeliť rodičia so svojimi negatívnymi skúsenosťami s očkovaním, za ktoré napr. vláda USA vyplatila už vyše 4 miliardy USD odškodného, dokonca si môžu prečítať odborné štúdie publikované v odborných časopisoch či na odborných portáloch. Zatiaľ.

Riaditeľka Centra pre bioetickú reformu www.pravonazivot.sk

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.