Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. august 2019

Keď vy budete mlčať, skaly budú kričať!

Nedajte sa oklamať. Keď pomenujete pravdu, nie je to Hate Speech (nenávistná reč). Pomenovaním pravdy ale určite nahneváte tých, ktorí proti nej bojujú. Preto vás budú nálepkovať rôznymi výrazmi, aby vás znemožnili, ponížili, zosmiešnili a banalizovali PRAVDU.
Keď vy budete mlčať, skaly budú kričať!

Po týždni, v ktorom sme sa dozvedeli, že kresťan v možnom budúcom parlamente potrebuje 30 dní na to, aby sa vyjadril, či podporí registrované partnerstvá ľudí rovnakého pohlavia prišiel ďalší týždeň, ktorý predbehol ten predošlý.

„Mať dieťa je úžasná vec – ale len vtedy, keď ho žena chce a môže mať.“ Takto začínala prezidentka Zuzana Čapútová svoju kampaň, ktorá ju dostala do prezidentského kresla. Video, ktoré emotívne hovorí o ochrane života, ale končí tým, že žena sa sama môže rozhodnúť, či ísť na potrat, alebo nie. Tento týždeň pani prezidentka potvrdila slová, ktoré zazneli vo videu. Oficiálne potvrdila, že si myslí, že súčasný zákon o potratoch je OK a NIČ NETREBA MENIŤ. Pre prezidentku, ktorá spoluzakladala liberálnu stranu Progresívne Slovensko je to pokračovanie v nastavenom kurze liberálov.

Róbert Fico informoval prostredníctvom sociálnej siete, že SMER-SD nepredloží na jesennej schôdzí žiadnu novelu interrupčného zákona.

Andrej Danko informoval, že SNS neplánuje predložiť novelu zákona o interrupciách.

Zakladateľ a prvý predseda Progresívneho Slovenska už dávnejšie sľúbil, že presadia registrované partnerstvá pre osoby rovnakého pohlavia.

Takto vyzerá východisková situácia pre kresťanov, ktorí dúfajú v zmenu, respektíve zrušenie zabíjania nevinných detí na Slovensku.

Liberálne médiá sa samozrejme predbiehali v číslach a štatistikách, ako klesá počet potratov na Slovensku. „Zabudli sa zmieniť“ o tabletke „PO“, ktorá sa do štatistík vôbec neuvádza a v ostatných rokoch zažíva boom.

Toto je kritické obdobie pre kresťanov.

Inzercia

Je potrebné rozlíšiť, kto naozaj bojuje za ochranu života, podporu rodiny a kto len maskovanie využíva tieto frázy na získanie hlasov, respektíve, kto sa na tejto agende chce nechať vyviezť do parlamentu.

Myslím, že doba pre kresťanov je viac než kritická a je potrebné si povedať, či našu vieru žijeme, alebo len prežívame.

  • Keď ju žijeme, tak nemôžeme len tak jednoducho povedať, že momentálne platí STATUS QUO. Pretože týmto výrokom sa stávame spoluzodpovednými na zabíjaní ďalších nevinných detí.
  • Je evidentné, že nasledujúca vláda plánuje posunúť liberálne zákony ďalej a netají sa tým už pred voľbami.
  • Ochrana detí nie je žiadnou prioritou „nových“ politikov

Prosím, odpovedzte si na otázku:

Ak niekto nechráni život, najvyššiu hodnotu, prečo by mal chrániť iné hodnoty, ako napríklad spravodlivosť, nekradnutie, neklamanie, nepredkladanie zákonov o legalizácii drog?

Ako mu to môžeme uveriť?

 

Keď my budeme mlčať, skaly budú kričať!

- manžel, otec, syn, katolík, bežec, slabý golfista, ešte slabší skipper - vyštudovaný ekonóm s praxou v manažmente, marketingu a obchode. - a celý život sa snažím dopracovať k svätosti - postačuje tá, ktorá mi otvorí bránu neba :-)

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Snaha KDH o konštruktívny dialóg

Snaha KDH o konštruktívny dialóg

Keď som sa prvý krát dozvedel o prípadnej Dohode medzi Kdh a PS-Spolu, tak som hneď zbystril pozornosť. Dovtedy som si myslel, že s tým politickým zoskupením si nemáme čo povedať. V hodnotových otázkach sú presne na opačnej strane zmýšľania ako my a sú našimi hlavnými oponentmi. My chceme posilniť práva rodiny, oni chcú registrované partnerstvá. My považujeme za manželstvo zväzok muža a ženy, oni chcú niečo iné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.