Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
23. jún 2019

Kresťania sú soľ zeme, preto nemôžu ostať v soľničke.

Spájajme sa pre ochranu života, podporu rodiny a prosperitu Slovenska. Ale neuzatvárajme sa do soľničiek. Časom vyprcháme a budeme na nič. Hľadajme rôzne formy propagácie kresťanských hodnôt, aby sme dosiahli viac.
Kresťania sú soľ zeme, preto nemôžu ostať v soľničke.

Trend krúžkovania “svojho” kandidáta prostredníctvom podpory cez spoločenstvá je viditeľný od roku 2012. 
Kresťania si uvedomili, že strana je platformou - nie cieľom. Som rád. Pretože to tak je. Ostatné eurovoľby to potvrdili. Strany, ktoré deklarovali kresťanské hodnoty získali spolu 15,91 %. Teda viac, ako v roku 2014 (tu už nerátam OĽANO - keďže Igor Matovič dopredu avizoval mandat a podporu Petrovi Pollákovi). Od roku 2004 takýto výsledok kresťania nezískali. Pokiaľ by kandidovali kresťania len v jednej strane - spektrum oslovených voličov by bolo nižšie - čo vieme z histórie niekoľkých rokov späť.

Na čom treba pracovať?
Je jasné, že matematika nie je postavená tak, že kresťania spolu majú byť v jednej strane. Trend propagácie kresťanov v jednej strane a stavba jednej kandidátky je totiž klesajúci. To, že majú byť kresťania v jednej strane nie je žiadna dogma, ktorú treba dodržiavať. Kresťania môžu byť v rôznych stranách. Doba sa mení. Čo je podstatné - kresťania sa musia zjednocovať na kresťanských hodnotách - ochrana života, podpora rodiny, prosperita Slovenska. Tu nemôže byť o politikárčení žiadna reč. Kresťan v politike skladá účty Bohu, nie predsedovi poslaneckého klubu. 
A kresťania v rôznych stranách sú tou soľou zeme, ktorá má osoliť zvyšok sveta.
Čo nám na Slovensku osoží, ak budeme v jednej soľničke schovaní a postupne budeme strácať silu?

Oslovujme rôznou formou, v rôznych zoskupeniach - ale zjednocujme sa vždy na kresťanských hodnotách. 

V KDŽP (Kresťanská demokracia – Život a Prosperita) sme jasne ukotvili v stanovách, že pôjdeme do vlády iba s tými, ktorí zvýšia ochranu života. Sme v tom konzistentní a budeme spolupracovať s každým, kto nám v tom pomôže. Tu nie je priestor na politikárčenie. Tu je len priestor na zotrvanie v hodnotách.

Aj my, ľudia v KDŽP, sme zo spoločenstiev. Mali sme formáciu, ktorá nám krásne ukázala slobodu života s Bohom. Tá sloboda nesie so sebou aj zodpovednosť. Za seba, za rodinu, deti a národ. Tradičný volič nám dáva dôveru. Pre spoločenstvá máme ponuku a uchádzame sa o dialóg s nimi, aby sme vzájomne osolili parlament.

Soľ ale môže stratiť chuť.
Silu spoločenstiev vnímam nielen v !prekrúžkovní", ale hlavne v “kontrole” svojich kandidátov v politike.

Vieme si overiť, ako nami preferovaný kandidát hlasoval v parlamente v otázkach života?

Nezľakol sa, a nepolitikárčil, keď mal zdvihnúť ruku a povedať – SOM ZA?

Nebál sa postaviť na stranu Pravdy?

“Nevyužil” spoločenstvá na “výťah” do Parlamentu?

Inzercia

Alebo nás dokonca oklamal - a on vôbec nie je kresťanský politik, ktorý bude presadzovať ochranu života, podporu rodiny, prosperitu Slovenska?

Sila spoločenstiev nie je len v “prekrúžkovaní”, ale aj v kontrole. Budúci kandidáti by mali byť konzistentní v názoroch a živote. Nie len “čerstvo vzniknutí”, tesne pred voľbami.

Verím, že po siedmich rokoch spoločenstvá budú hľadať konzistentných politikov/kandidátov, ktorí svoje hodnoty nielen deklarujú, ale aj žijú a presadzujú. My sa o tieto hlasy uchádzame s plnou vážnosťou a zodpovednosťou.

Darius Anton Hatok

člen predsedníctva

Kresťanská demokracia – Život a Prosperita

- manžel, otec, syn, katolík, bežec, slabý golfista, ešte slabší skipper - vyštudovaný ekonóm s praxou v manažmente, marketingu a obchode. - a celý život sa snažím dopracovať k svätosti - postačuje tá, ktorá mi otvorí bránu neba :-)

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Prečo citujem pápeža Františka a kritizujem kňaza Kuffu.

Prečo citujem pápeža Františka a kritizujem kňaza Kuffu.

Niekoľko ľudí sa ma nespokojne pýtalo, prečo toľko píšem o kurupcii, kritizujem kňaza Kuffu a citujem pápeža Františka. Preto, lebo korupcia je jeden z najvážnejších spoločensko-politických problémov, sociálne učenie cirkvi stojí na princípoch prirodzeného práva a zdravého rozumu, a ani väčšina slovenských veriacich a cirkevníkov, ktorí o kresťanskej politike hovoria a odvolávajú sa na ňu, toto učenie nepozná a nekoná podľa neho.

Blog
Kresťan a Ekológia

Kresťan a Ekológia

Kresťanstvo má so starostlivosťou o životné prostredie spoločné viac, než by sa dalo čakať. Aj keď by mala byť láska k prírode prirodzenou súčasťou nás, nie je to tak.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.