Kresťania sú soľ zeme, preto nemôžu ostať v soľničke.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Kresťania sú soľ zeme, preto nemôžu ostať v soľničke.

Spájajme sa pre ochranu života, podporu rodiny a prosperitu Slovenska. Ale neuzatvárajme sa do soľničiek. Časom vyprcháme a budeme na nič. Hľadajme rôzne formy propagácie kresťanských hodnôt, aby sme dosiahli viac.

Trend krúžkovania “svojho” kandidáta prostredníctvom podpory cez spoločenstvá je viditeľný od roku 2012. 
Kresťania si uvedomili, že strana je platformou - nie cieľom. Som rád. Pretože to tak je. Ostatné eurovoľby to potvrdili. Strany, ktoré deklarovali kresťanské hodnoty získali spolu 15,91 %. Teda viac, ako v roku 2014 (tu už nerátam OĽANO - keďže Igor Matovič dopredu avizoval mandat a podporu Petrovi Pollákovi). Od roku 2004 takýto výsledok kresťania nezískali. Pokiaľ by kandidovali kresťania len v jednej strane - spektrum oslovených voličov by bolo nižšie - čo vieme z histórie niekoľkých rokov späť.

Na čom treba pracovať?
Je jasné, že matematika nie je postavená tak, že kresťania spolu majú byť v jednej strane. Trend propagácie kresťanov v jednej strane a stavba jednej kandidátky je totiž klesajúci. To, že majú byť kresťania v jednej strane nie je žiadna dogma, ktorú treba dodržiavať. Kresťania môžu byť v rôznych stranách. Doba sa mení. Čo je podstatné - kresťania sa musia zjednocovať na kresťanských hodnotách - ochrana života, podpora rodiny, prosperita Slovenska. Tu nemôže byť o politikárčení žiadna reč. Kresťan v politike skladá účty Bohu, nie predsedovi poslaneckého klubu. 
A kresťania v rôznych stranách sú tou soľou zeme, ktorá má osoliť zvyšok sveta.
Čo nám na Slovensku osoží, ak budeme v jednej soľničke schovaní a postupne budeme strácať silu?

Oslovujme rôznou formou, v rôznych zoskupeniach - ale zjednocujme sa vždy na kresťanských hodnotách. 

V KDŽP (Kresťanská demokracia – Život a Prosperita) sme jasne ukotvili v stanovách, že pôjdeme do vlády iba s tými, ktorí zvýšia ochranu života. Sme v tom konzistentní a budeme spolupracovať s každým, kto nám v tom pomôže. Tu nie je priestor na politikárčenie. Tu je len priestor na zotrvanie v hodnotách.

Aj my, ľudia v KDŽP, sme zo spoločenstiev. Mali sme formáciu, ktorá nám krásne ukázala slobodu života s Bohom. Tá sloboda nesie so sebou aj zodpovednosť. Za seba, za rodinu, deti a národ. Tradičný volič nám dáva dôveru. Pre spoločenstvá máme ponuku a uchádzame sa o dialóg s nimi, aby sme vzájomne osolili parlament.

Soľ ale môže stratiť chuť.
Silu spoločenstiev vnímam nielen v !prekrúžkovní", ale hlavne v “kontrole” svojich kandidátov v politike.

Vieme si overiť, ako nami preferovaný kandidát hlasoval v parlamente v otázkach života?

Nezľakol sa, a nepolitikárčil, keď mal zdvihnúť ruku a povedať – SOM ZA?

Nebál sa postaviť na stranu Pravdy?

“Nevyužil” spoločenstvá na “výťah” do Parlamentu?

Alebo nás dokonca oklamal - a on vôbec nie je kresťanský politik, ktorý bude presadzovať ochranu života, podporu rodiny, prosperitu Slovenska?

Sila spoločenstiev nie je len v “prekrúžkovaní”, ale aj v kontrole. Budúci kandidáti by mali byť konzistentní v názoroch a živote. Nie len “čerstvo vzniknutí”, tesne pred voľbami.

Verím, že po siedmich rokoch spoločenstvá budú hľadať konzistentných politikov/kandidátov, ktorí svoje hodnoty nielen deklarujú, ale aj žijú a presadzujú. My sa o tieto hlasy uchádzame s plnou vážnosťou a zodpovednosťou.

Darius Anton Hatok

člen predsedníctva

Kresťanská demokracia – Život a Prosperita

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo