Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. apríl 2019

Desatoro pre rodinu - 2: Nový kočiar pre každé dieťa

Chránime život, ale zároveň s ochranou musíme tento život aj podporovať a pomáhať tým, ktorí sa rozhodli vychovať človeka. Len nastavovať zákony, zakazovať a prikazovať nestačí. Je potrebné konať, nastaviť priamu pomoc, ktorej súčasťou je aj pomoc finančná.
Desatoro pre rodinu - 2: Nový kočiar pre každé dieťa

Ďalším bodom z Desatora pre rodinu je podpora pri narodení 4-tého a ďalšieho dieťaťa. Rodičia, ktorí sa zodpovedne starajú o deti vedia, že s príchodom ďalšieho dieťatka je potrebné investovať do obnovy „pracovných“ pomôcok. Prednostne je to nový kočiar, alebo nosičská šatka, bunda a ďalšie s tým súvisiace nevyhnutné potreby.

Štát má tento princíp otočený opačne. Máte tri deti? Pre štvrté vám už netreba žiadne financie!

Priam až diskriminačne pôsobí súčasný príspevok pri narodení dieťaťa. Pre tri deti je príspevok pre rok 2019 vo výške 829,86 Eur. Štvrté dieťa je ale štátom „nechcené“ a príspevok je určený vo výške 151,37 Eur.  Nie je napísané žiadne odôvodnenie, ale ani vysvetlenie, akým spôsobom sa úradníci k číslu dopracovali.

Chránime život, ale zároveň s ochranou musíme tento život aj podporovať a pomáhať tým, ktorí sa rozhodli vychovať človeka. Len nastavovať zákony, zakazovať a prikazovať nestačí. Je potrebné konať, nastaviť priamu pomoc, ktorej súčasťou je aj pomoc finančná.

Silné ročníky, kedy sa rodilo 95.000 - 105.000 detí sú dávno preč. Tie ročníky sú teraz v produkčnom období. Ale ic deti sa rodia do ročníkov, kde je prírastok cca 50.000 - 55.000 detí ročne. Kto bude pracovať na starotbné dôchodky? Kto bude vytvárať HDP? Kto sa o nás bude starať? Takouto politikou "nepodporenia" rodín - štát priamo zasahuje do finančnej situácie a "nepomáha" k rozhodnutiam mať ďalšie dieťa.

Nový kočiar pre každé dieťa je druhým návrhom z Desatora pre rodinu, ktoré je komplexnou ponukou pre rodiny na Slovensku. Tieto návrhy predložíme v parlamente a budeme hľadať politickú podporu, aby prešli a pomohli ľuďom.

Predošlé návrhy:

Desatoro pre rodinu 1: Priznanie rodičovského príspevku matke odo dňa potvrdenia tehotenstva

Inzercia

- manžel, otec, syn, katolík, bežec, slabý golfista, ešte slabší skipper - vyštudovaný ekonóm s praxou v manažmente, marketingu a obchode. - a celý život sa snažím dopracovať k svätosti - postačuje tá, ktorá mi otvorí bránu neba :-)

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.